Starptautiskais projekts "Place Branding for Rural Development"

news 8681 1     Lauku atbalsta dienestā ir apstiprināts nākošais  “Abulas lauku partnerības” starptautiskais projekts  "Place Branding for  Rural Development" (Nr. 18-00-A019.333-000016). Projekta sadarbības partneri Latvijā ir biedrība “Ziemeļgauja”  un ārvalstīs Vietējā rīcības grupa no Somijas LAG Ravakka un vietējā rīcības grupa no  Zviedrijas Dalavarnas Utvecklings Omrade. Projekta mērķis ir sekmēt teritorijas daudzveidīgu attīstību, sadarbojoties ar citu līdzīgu teritoriju partneriem, pārņemot vērtīgu pieredzi, gūstot jaunas zināšanas, izstrādājot teritorijas zīmola stratēģiju un radot jaunu pieeju vietas zīmola izmantošanas iespējām, kā arī apmācot mērķa grupas efektīgi lietot zīmolu dažādām mārketinga aktivitātēm. 

Projekta aktivitātes ir dažādu apmācību organizēšana saistība ar efektīvu zīmola lietošanu,   pieredzes braucieni pie sadarbības partneriem uz Somiju un Zviedriju, kā arī  “Smiltenes novada zīmolvedības un mārketinga komunikācijas stratēģija un vizuālās identitāte” un “Beverīnas novada zīmolvedības stratēģija un vizuālās identitāte” izstrāde. Zīmolu izstrādās  SIA "Triple Bounce" ( http://www.bounce.lv/)  
Pirmais darba uzdevums ir esošās situācijas analīze. Tās ietvaros kā viena no kvalitatīvā pētījuma metodēm tiks izmantotas padziļinātās intervijas. Pētījums aptver Smiltenes un Beverīnas novadu mērķa grupas: novadu iedzīvotājus, uzņēmējus, pašvaldības, NVO pārstāvji. Informantu skaits: 10 katrā novadā. Šī posma mērķis: iegūt padziļinātu un vispusīgu izpratni par novada identitātes aspektiem, vērtībām, pašuztveri, salīdzinošo vērtējumu, novada pastāvīgo, mainīgo un simbolisko faktoru uztveri, novadu simbolizējošo resursu uztveri un to attīstības dinamiku un  zīmola identitātes atribūtiem. 
Projekta vadītāja Antra Ķikute, no Smiltenes novada domes projektā iesaistīta Sabiedrisko attiecību speciāliste  Marita Mūze.

Projekta “Handicraft festival – transnational cooperation project” aktivitātes Somijā.

Abulas lauku partnerības un Balvu rajona partnerības  16 dalībnieki 10.decembrī devās uz Somiju, kur starptautiskā projekta “Handicraft festival – transnational cooperation project”   NR.18-00-A019.333-000009 ietvaros piedalās  radošu mākslinieku – amatieru un rokdarbnieku festivālā  “Joulukatufestivaali 2018”. Kopīgi ar projekta partneru  - LAG Karhusetu dalībniekiem  no 10. līdz 15. decembrim mūsu dalībnieki radīs, mācīsies, baudīs un gūs jaunas zināšanas. 

IMG-20181211-WA0000     IMG-20181211-WA0011        IMG-20181211-WA0005  IMG-20181211-WA0004  IMG-20181211-WA0009   IMG-20181211-WA0001   IMG-20181211-WA0010         

       

 

Uzsākts projekts "OFF-GRID DIY"

off-grid 1    Biedrība “Abulas lauku partnerība”, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” un biedrība “Liepājas rajona partnerība” kopīgi ar partneriem no Zviedrijas, Lietuvas, diviem partneriem no Igaunijas un trīs partneriem no Somijas uzsākusi starptautiskās sadarbības projekta “OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development” projekta Nr.18-00-A019.333-000010 īstenošanu.
     Projekta mērķis  - apkopot un padziļināti pētīt piemērotu atjaunojamās enerģijas tehnoloģiju risinājumus un izstrādāt fiziskos off-grid 3  prototipus un atvērtās licences rokasgrāmatu, lai veicinātu decentralizētas atjaunojamās enerģijas radīšanas / ražošanas iespējas mazās lauku mājsaimniecībās un viensētās. Projekta ietvaros tiks organizēts praktiskās darbnīcas, kurās eksperti mācīs – kā pagatavot un instalēt alternatīvas enerģijas iegūšanas iekārtas – piemēram, saules paneļus, saules kolektorus, vai kājminamas iekārtas, kas spēj saražot elektrību vai enerģiju. 
off-grid  Pirmā projektu partneru tikšanās notika Latvijā, šā gada 29. līdz 31. oktobrī Viesu mājā Kalbakas, Smiltenē. Tikšanās laikā partneri tuvāk iepazinās, iepazīstināja ar katras dalībvalsts plānotajām aktivitātēm šī projekta ietvaros. Uz tikšanos bija ieradušies arī projektā uzaicinātie eksperti, kas pastāstīja un parādīja, kādas iekārtas plānots pagatavot darbnīcu laikā. Tuvākajā laikā eksperti sāks strādāt pie paraugprototipu izgatavošanas, lai varētu demonstrēt darbnīcu dalībniekiem, kādas iekārtas iespējams pašiem izgatavot. 
 
  Pēc projekta īstenošanas sabiedrībai visās projekta partneru teritorijās un arī plašākā sabiedrībai būs brīvi pieejama informācija un praktisku piemēru bāze, par atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanu. Galvenie ieguvumi saistīti ar jomas profesionāļu piesaisti un sabiedrības izglītošanu. Projekta ietvaros Latvijā visās 3 VRG teritorijās tiks attīstīti un izveidoti šādi prototipi  - kinētiskās enerģijas kājminamām ierīcēm 5 prototipi, mobilās ūdens plūsmas ģeneratoram 1 prototips, mobilās vēja plūsmas ģeneratoram 1 prototips, saules paneļiem 3 prototipi, saules kolektoriem 3 prototipi.  Eksperti izveidos rokasgrāmatu “Off Grid: DIY" un interneta platformu ar instrukcijām un vizualizācijām par šo ierīču izgatavošanu, uzstādīšanu un ekspluatāciju. Informācija būs brīvi pieejama internetā.
off-grid 2     off-grid 6   off-grid 7
Biedrība “Abulas lauku partnerība”  ir Vietējā rīcības grupa, kura ELFLA fonda Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā 19.2 “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”  ietvaros īsteno Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju Smiltenes  novada Blomes, Brantu, Launkalnes, Palsmanes, Variņu, Bilskas un Smiltenes pagastos un Smiltenes pilsētā.  
Starptautiskā projekta  “OFF-GRID DIY: Renewable Energy for rural development” Nr. 18-00-A019.333-000010 aktivitātes tiek organizētas ELFLA fonda Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā 19.3. “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība ” ietvaros. 

Projekta "Handicraft festival – transnational cooperation project” aktivitātes translēs ReTv

Projekta „Handicraft festival – transnational cooperation project” NR.18-00-A019.333-000009 Radošās nometnes Smiltenē no 21.oktobra līdz 27.oktobrim dalībnieku gaitas filmēja IU Skaņa.

Izveidotie sižeti būs redzami ReTv svētdienu vakaros plkst.19,00 šados datumos:
4.novembrī, 
11.novembrī, 
25.novembrī, 
2.decembrī, 
9.decembrī 
 
Projekta dalībnieki no biedrības "Abulas lauku partnerība" un biedrības "Balvu rajona partnerība" darbību teritorijām. 
Projekts tiek īstenots ELFLA fonda Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma 19.3 "Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros.

Izstāde Smiltenē

 

ielugums-izstade-smilteneee
Biedrība "Abulas lauku partnerība"  aicina apmeklēt  projekta "Handicraft Festival - Transnational cooperation project" lielformāta gleznu izstādi brīvā dabā.
Mērķis. Attīstīt un popularizēt dažāda veida mākslu. 
 Piedalās Abulas lauku partnerība un Balvu rajona partneriba.
 Nepieciešamība. Lai kopīgi padziļinātu zināšanas par āra veidotām izstādēm,  gleznošanas veidiem, priekštatu par radīto darbu menedžmentu. 
 
Darbošanās. 6.dienās 14 mākslinieki amatieri iepazīstas ar mūsdienu mākslas stiliem, veidiem, formām - abstrakcionisms,  ekspresija, grafika, kompozīcija,  futūrisms.  Kā to atspoguļot lielformāta gleznās. Strādā komandā 2-4 dalībnieki un vienojas par kopīgu darby. 
 Gala rezultātā mākslas izstāde brīvā dabā.  Kalnamuižā skatāmas  lielformāta gleznas 2.3x3.3,  kas iekārtas kokos un apgaismotas ar Fluorescento un sveču gaismu.
 
Mākslas nometnes parole: SADARBĪBA

Projekta “OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development” Nr. 18-00-A019.333-000010 uzsākšana

Biedrība “Abulas lauku partnerība”,  biedrība "Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība "Kaimiņi" un   biedrība  "Liepājas rajona partnerība"  kopīgi ar partneriem no Igaunijas, Zviedrijas, Lietuvas un trīs partneriem no Somijas uzsāk starptautiskās sadarbības projekta  “OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development”, projekta Nr. 18-00-A019.333-000010 īstenošanu.

 
Pirmā projektu  partneru tikšanās plānota šā gada 29. līdz 31. oktobrī Viesu mājā Kalbakas, Smiltenē. 
 
Savukārt, 31.oktobrī plkst.10.00 viesu mājā Kalbakas, Smiltenes pagastā uz tikšanos aicināti interesenti, kuriem par šo tēmu ir interese.  
OFF GRID-afisa
 

 

„HANDICRAFT FESTIVAL - TRANSNATIONAL COOPERATION PROJECT” NR.18-00-A019.333-000009 plānotās aktivitātes Smiltenē

Aicinām Smiltenes novada māksliniekus - amatierus piedalīties biedrības "Abulas lauku partnerība" un biedrības "Balvu rajona partnerība" starptautiskā projekta „HANDICRAFT FESTIVAL - TRANSNATIONAL COOPERATION PROJECT” NR.18-00-A019.333-000009 aktivitātēs Smiltenē. Pietekšanās pie projekta vadītājas Mairas e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tel. 28473293

Programma šeit

AFISA-Smiltene

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Alūksni

 

Abulas lauku partnerība ir saņēmusi Alūksnes lauku partnerības piedāvājumu informācijas un pieredzes apmaiņas pasākumam “LEADER projekti – uzņēmējdarbības attīstībai un sabiedrisko aktivitāšu nodrošināšanai”
Dalību braucienā  pieteikt līdz 18.10.2018. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   vai tel. 28368431
 

 

„Handicraft Festival - Transnational cooperation project” Nr.18-00-A019.333-000009 pirmās aktivitātes Balvos

 

TV0 51062018.gada 5.oktobrī  Balvu Sakrālās Kultūras centrā notika izstādes  „Pieskāriens mākslai”  atklāšanas pasākums un tikšanās ar māksliniekiem. Izstāde tapusi ELFLA apakšpasākuma 19.3.Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbības projekta „Handicraft Festival -  Transnational cooperation project” Nr.18-00-A019.333-000009 ietvaros kopā sadarbojoties Balvu rajona partnerībai, Abulas lauku partnerībai Smiltenē un Somijas LAG Karhuseutu. 
 
Izstādes ”Pieskāriens mākslai” atklāšanas pasākumā  klātesošos uzrunāja Abulas lauku partnerības valdes priekššēdētāja Svetlana Rozīte, Balvu rajona partnerības valdes priekšsēdētāja Liene Pomere un Balvu rajona partnerības stratēģijas administratīvā vadītāja Ilona Džigure.
 
Sadarbības projekta mērķis ir attīstīt un popularizēt jaunos festivālus visos partneru TV0 5088 reģionos.  Radīt izpratni par rokdarbiem, mūsdienu tradicionālo tautas mākslu un vides mākslu, lai uzlabotu rokdarbu un amatnieku produktu tirdzniecības veicināšanu. Attīstīt vispārējās zināšanas par mākslas formām un paplašināt atpazīstamību projektā iesaistīto reģionu māksliniekus-amatierus, lai radītu jaunu sadarbību ar vietējiem un starptautiskajiem māksliniekiem un amatniekiem. Abulas, Balvu un Somijas lauku partnerības teritorijā  organizēto mākslas nometņu mērķis ir sadarboties vietējās teritorijas iedzīvotājiem: māksliniekiem-amatieriem, amatniekiem, rokdarbniekiem, lai kopīgi iepazītu kultūru, padziļinātu zināšanas par āra veidotām izstādēm.  Šo nometņu mērķis ir pilnveidot profesionālās gleznošanas iemaņas, gūt priekšskatu par radīto darbu menedžmentu un gala rezultātā katrā teritorijā izveidotu mākslas izstādi. 
 

Lasīt tālāk: „Handicraft Festival -  Transnational cooperation project”  Nr.18-00-A019.333-000009 pirmās...

Īstenots apmācību projekts “Veselai un laimīgai sievietei”

 

     Biedrība “Smiltenei un Latvijai” īstenojusi apmācību projektu “Veselai un laimīgai sievietei” sadarbībā ar Abulas lauku partnerību, Lauku atbalsta dienestu un apmacibas SmilteneiLatviaji 2Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas līdzfinansējumu. Kopējās apmācību projekta izmaksas bija 1000.00 eiro, no kurām 900.00 eiro finansēja Lauku atbalsta dienests.
 
     Apmācību programmas nosaukums: „Iegurņa pamatnes muskulatūras un vēdera dziļās muskulatūras attīstības programma sievietēm”. Tikai izprotot savu iegurni un ikdienā to pareizi kustinot, sievietei ir iespējams strauji uzlabot savu intīmo veselību un sakārtot ķermenī daudz fiziskas un emocionālas veselības problēmas. Tikai veselai sievietei ar veselu iegurni ir iespējams iznēsāt veselu bērniņu un tikai vesela sieviete, kas izprot pēcdzemdību izmaiņas ķermenī un tās fiziski attīstot, spēj dzīvot bez daudz dažādām delikātām problēmām, par kurām sievietēm bieži ir kauns runāt pat ar savu ārstu. Šī sistēma ir radīta, lai palīdzētu un novērstu visas visbiežāk sastopamās iegurņa un ķermeņa kodola problēmas sievietēm. Pēc vispasaules statistikas datiem, katra otrā sieviete savas dzīves laikā saskaras ar mazā iegurņa veselības problēmām. Visizplatītākā mazā iegurņa problēma pasaulē sievietēm ir urīna nesaturēšana. Ar to savas dzīves laikā saskaras katra trešā sieviete. Īpaši augstā riska grupā ar šo problēmu ir sportistes, sievietes pēcdzemdību periodā un sievietes menopauzes vecumā, lai gan arī jaunām sievietēm ārpus šīm kategorijām šīs problēmas statistika ar katru gadu pasaulē strauji pieaug.  Arī mazā iegurņa orgānu noslīdējumu problēmas tiek arvien biežāk izceltas kā kritiskas visās Eiropas valstīs. Tāpat arī menstruālās problēmas, hemoroīdi, zems libido, cistas un miomas ir veselības problēmas, kas ar katru gadu statistikas rādītājos tikai pieaug un kas ir saistītas ar sievietes kopējo iegurņa veselību.
 
apmacibas SmilteneiLatviaji 1     Apmācību projekta ietvaros notika trīs nodarbībās, katra nodarbība četru stundu gara, kuras vadīja pieredzējusi lektore un trenere Zane Vorma.
 
Lāsma Vilkasta
Biedrības “Smiltenei un Latvijai” projekta koordinatore
 
 
Apmācību dalībnieču atsauksmes:
Paldies par semināru! 
Paldies Zanei par veltīto laiku mums visām! Tiešām ļoti vērtīgs un noderīgs seminārs!   
Mūžu dzīvo, mūžu mācies... Paldies par intriģējošo teoriju jaunu praktisko virsotņu sasniegšanas ceļā! Zane, paldies Tev! Uz priekšu, meitenes!
Tiešām Paldies par šo lielisko iespēju apmeklēt semināru! Un Zanei vislielākais Paldies!   
Sirsnīgs paldies par informāciju, ko saņēmām ikviena un tagad to varēsim izmantot ikdienā. Paldies organizatoriem un īpaši Zanei par veltīto laiku mums visām 

 

Starptautiskais projekts “Handicraft Festival – Transnational cooperation project”

AFIsA okt Balvi            Abulas lauku partnerība kopīgi  ar Balvu rajona partnerību un LAG        Karhuseutu no Somijas uzsāk starptautiska projekta “Handicraft Festival –      Transnational cooperation project” Nr. 18-00-A019.333-000009 īstenošanu.

           Pirmā aktivitāte projekta ietvaros ir Ziemeļlatgales iedzīvotāju radošo     mākslas darbu izstāde “Pieskāriens mākslai”, kura būs skatāma Balvos,           Sakrālā kultūras centrā no 5.oktobra līdz 30.oktobrim.

          Projekts tiek īstenots ELFLA fonda LAP programmas 2014.-2020.g.        apakšpasākumā 19.3 "Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība".

ALTUM sāk piedāvāt mazos aizdevumus lauku teritorijās

     altumAttīstības finanšu institūcija ALTUM no šodienas sāk piedāvāt pilnīgi jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”, kas ir izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju. Programma, kuras kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums (līdz 70 tūkstošiem eiro). Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumi visā Latvijā, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozrēm vai zivsaimniecības nozarē.

      Aizdevumu programmas “Mazie aizdevumi lauku teritorijās” ietvaros investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem kopumā līdz pat 100 tūkstošiem eiro var saņemt gan jauni, gan jau pieredzējušāki uzņēmēji, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 70 tūkstošus eiro un kuri darbojas lauku teritorijās visā valstī izņemot lielākajās pilsētās (Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Tukumā, Salaspilī un Cēsīs). Šīs programmas aizdevumi būs īpaši piemēroti mazām vai jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības nozares uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas.
 
 Pieejamais finansējums un tā nosacījumi ir šādi:
-Aizdevums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem kopumā līdz pat 100 tūkstošiem eiro, t.sk. apgrozāmo līdzekļu aizdevuma maksimālā summa ir līdz 35 tūkstošiem eiro;
-Aizdevuma termiņš līdz 10 gadiem, ar būvniecību un nekustamo īpašumu saistītiem projektiem – līdz 15 gadiem. Apgrozāmajiem līdzekļiem termiņš līdz 3 gadiem;
-Aizdevums līdz 7 tūkstošiem eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas – ar 10% līdzfinansējumu;
-Atvieglotas nodrošinājuma prasības: aizdevums līdz 25 tūkstošiem eiro iespējams arī bez papildu nodrošinājuma, bet ar personīgo galvojumu, ja netiek iegādāts nekustamais īpašums vai cits reģistrējams īpašums;
-Procentu likme ir no 4 līdz 8%.
 
 Inese Zīle, ALTUM valdes locekle: 
“Jau šobrīd ALTUM piedāvāto valsts atbalsta programmu klāsts uzņēmējiem ir plašs. Vienlaikus sekojam tam, kādas ir tautsaimniecības tendences un kādas ir uzņēmēju vajadzības, un attīstām arī jaunus produktus. Mūsu jaunā programma visnoderīgākā būs tiem lauku reģionu uzņēmējiem, kas ir darbības uzsākšanas stadijā vai kuriem ir neliels apgrozījums.  Nepietiekamas kredītvēstures, darbības nozares un darbības risku specifikas, finanšu plūsmas un nodrošinājuma trūkuma dēļ komercbanku finansējums viņiem nereti ir ierobežots. Aicinu uzņēmējus izmantot šīs jaunās programmas priekšrocības, lai esošo biznesu paceltu jaunā kvalitātē, vai jaunu ideju pārvēst realitātē!”
 
Turpmāk gan šai, gan citām ALTUM īstenotajām programmām klienti pieteikumus un tiem nepieciešamos dokumentus var iesniegt tikai elektroniski. Plašāka informācija par ALTUM jauno programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās” ir pieejama šeit. 
 
 Par ALTUM
Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017. gada jūnijā ALTUM saņēma starptautiskās kredītreitingu kompānijas Moody’s ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, kas apliecina ALTUM stabilo finanšu situāciju. Savukārt 2017. gada 24. oktobrī ALTUM obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. 

Anketas projektu iesniedzējiem un iedzīvotājiem

anketa       Biedrība “Abulas lauku partnerība savā darbības teritorijā no 2015.gada īsteno Sabiedrības virzītas vietējās attīstības ( SVVA) Stratēģiju 2015. -2020. gadam. 

      Līdz šim brīdim tika izsludināti 5 projektu konkursi par kopējo summu 537 519 EUR gan uzņēmējdarbības atbalstam, gan teritorijas labiekārtošanai un iedzīvotāju aktivitāšu nodrošināšanai. Ar apstiprinātajiem un īstenotajiem projektiem varat iepazīties http://www.abulas.lv/lv/projekti/db2020 
        Lai novērtētu SVVA Stratēģijas izpildi, ir nepieciešami Jūsu – gan iedzīvotāju gan projektu iesniedzēju viedokļi. 
 
Esam sagatavojuši vairākas anketas:
 
anketa iedzīvotājiem
 
anketa projekta iesniedzējam
 
       Jūsu viedokļi ir ļoti svarīgi novērtējuma sagatavošanā, tādēļ lūdzam rast laiku un atbildēt uz anketas jautājumiem. 
       Anketas ir anonīmas, nav jānorāda ne jūsu vārds, ne iesniegtā projekta numurs. Jūsu sniegtās atbildes apkoposim un tās kalpos par Abulas SVVA Stratēģijas starpposma novērtējumu, lai saņemtu papildus finansējumu Stratēģijas īstenošanai līdz  2020.g. un Agroresursu un ekonomikas institūta pētījumam.
      Anketas varat  atrasts www.abulas.lv , Abulas LP Facebook lapā https://www.facebook.com/abulaslp/  kā arī tiks nosūtītas e-pastos. 

 

LINC 2018 Finland

LINC Fin 8Biedrības “Abulas lauku partnerība” 4 dalībnieki – Inese, Aurika, Antra un Sveta  no 11. jūnija līdz 15. jūnijam piedalījās pasākumā LINC 2018 Finland, kurš notika Raumā un Uusikaupunki Somijas dienvidrietumos. Somijas VRG “Leader Ravakka” kopā ar līdzdalībniekiem rīkoja 9. LINC konferenci. 

LINC - Leader Inspired Network Community ir Eiropas LEADER konference, kas apvieno Eiropas pieredzes apmaiņu ar sporta un Eiropas kulinārijas pasākumiem. LINC pasākuma  iniciatīva nāk no Austrijas, Vācijas, Igaunijas un Somijas VRG (vietējās rīcības grupas) un Valsts tīkla  lauku attīstībai.  Pirmā LINC konference notika 2010. gadā Austrijā.
LINC pasākuma mērķis ir:
1)iepazīstināt ar rezultātiem un novatoriskām metodēm, kas iegūtas, izmantojot LEADER pieeju, lai veicinātu lauku attīstītāju tīklu paplašināšanu
2) apmainīties ar Eiropas LEADER jomu pārstāvju profesionālo pieredzi
3) izveidot saites starptautiskai sadarbībai
4) pievērst uzmanību saziņas un zināšanu nodošanas nozīmei starp vietējiem ekonomiskajiem un sociālajiem dalībniekiem par tūrismu, kultūras mantojumu, tradicionālajiem vietējiem produktiem un citiem nozīmīgiem darījumu partneru jautājumiem.
LINC atklāšana 12. jūnijs.
LINC Fin 6Pasākuma atklāšana notika Raumas centrā tirgus laukumā. Dalībnieki pūtēju orķestra pavadībā  vienojās kopīgā gājienā. Vairāk kā 300 dalībnieki no 17 valstīm. 
 
 
 
 
 

Lasīt tālāk: LINC 2018 Finland

SVVA Stratēģijas grozījumi

 

Biedrības "Abulas lauku partnerība" Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015. - 2020. gadam grozījumi apstiprināti 01.06.2018. SVVA stratēģiju atlases komitejā. 

pieredzes apmaiņas seminārs “Uzņēmējdarbības attīstības iespējas īstenojot SVVA Stratēģiju Liepājas rajona partnerībā"

 liepaja 14Abulas lauku partnerība 2018.gada 25.-26.aprīlī piedalījās Liepājas rajona partnerības organizētajā pieredzes apmaiņas seminārā “Uzņēmējdarbības attīstības iespējas īstenojot SVVA Stratēģiju” Pasākuma norises vieta -  BDR Liepājas rajona partnerības darbības teritorijas  Grobiņas, Nīcas, Aizputes novadi.

No Abulas LP piedalījās 17 dalībnieki – uzņēmēji, pašnodarbinātas personas, NVO pārstāvji. 
Pirmais tikšanās mums bija  “Mednieki”, Kalvenes pagasts. Tur ir izveidota uzņēmēju biedrība, kura lauku īpašumā ir izveidojusi vietējo produktu realizācijas, degustācijas un prezentēšanas telpas, īstenojot LEADER uzņēmēju sadarbības projektu “Vietējo produktu realizācijas, liepaja 2degustācijas un prezentēšanas telpas izveide Kalvenes pagastā”. Telpas semināru, apmācību un degustāciju  organizēšanai vietējiem ražotājiem. Par īstenoto projektu stāstīja projekta vadītāja Evija Kopštāle. 
 
liepaja 4Pēc tam devāmies uz  “Mārsili”, Grobiņas pag., Grobiņas nov. SIA LavenderVilla. Mūsu grupu sagaidīja   Liepājas partnerības vadītāja Inita ar savām kolēģēm Santu un Zani. Prezentācijā uzzinājām svarīgāko Liepājas rajona partnerībā īstenojot SVVA stratēģiju -  mērķiem, rīcībām, grūtībām, izaicinājumiem. Diskutējām par uzņēmējdarbības attīstības iespējām, piesaistot LEADER pasākumu finansējumu. Pēc sarunas, Zane Gusta stāstīja par projekta “Lauku naktsmītnes, SPA un pirts atpūtas kompleksa "LavenderVilla" izveide”. Projekta ietvaros izveidots komplekss tūrisma produkts – SPA un pirts pakalpojumi, ar atpūtas teritorijai atbilstošiem elementiem, kas ir paredzot pasākumu liepaja 15organizēšanas ēku un viesu mājiņu izvietojumu, unikālas telšu vietas ar vigvamiem, labiekārtotas ar koka galdiem un soliem, bērnu rotaļu laukumu, velo nomas izveidi, labierīcības un apkurināma koka kubla uzstādīšanu.
 
Viesojāmies Jātnieku sporta biedrībā „JURA STAĻĻI” Grobiņas novadā.  Juris Kalita ar domu biedru grupu izveidojis jātnieka sporta klubu "Jura  staļli", blakus esošo jaunlopu novietni, pārbūvējot par jāšanas manēžu. Piedāvājumā ir gan izjādes ar zirgiem, gan pārgājieni, gan zirgu pajūgu īre atbilstoši gadalaikam. Lai piedāvājums būtu kommplekss, ēdināšanas pakalpojumu piedāvā ģimenes uzņēmums “Ivetas ķēkis”. 
Tikšanās laikā ar  tūrisma kluba Oga pārstāvjiem, iepazinām viņu īstenotos projektus pilsētas tūrisma aktivitāšu dažādošanai. . Kā pastāstīja Ilze Kārkliņa, tūrisma klubu OGA dibināja 18 jaunieši 2002. gada kā sabiedrisko organizāciju ar mērķi ūdens tūrisma, velotūrisma, kājnieku tūrisma un alpīnisma popularizēšana jauniešu vidū. Kluba aktivitātes notiek visu gadu, dažāda veida pārgājieni, ekspedīcijas, laivu braucieni, Latvijas ūdenstūrisma čempionāts un apmācības semināri. Kā arī jaunieši organizē dažāda veida pasākumus, sacensības novada iedzīvotājiem un interesentiem. Ar savu darbību jaunieši spēj radīt lielisku platformu, uz kuras iespējams lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku un iegūt jaunas, noderīgas zināšanas. Īstenots  vērienīgs LEADER  projekts  “Vikingu laika kuģu būves pamatprincipi informatīvi izglītojošā vides objektā”. Izgatavots un uzstādīts vikingu laika kuģa daļējs prototips, kurš papildināts ar 4 informatīvi izglītojošiem stendiem, tādējādi radot unikālu, saistošu un brīvi pieejamu vides objektu Grobiņas novada iedzīvotājiem un apmeklētājiem, kā arī veicinot apkārtējas vides sakārtošanu un tūristu piesaistes objektu saraksta paplašināšanos. Paralēli tikām iepazīstināti ar SIA Tūrisma attīstības grupas projektu “Velonovietņu izgatavošana un uzstādīšana Grobiņā”, kur velonovietnes ir izvietotas pa visu Grobiņu, kā arī pie tūrisma kluba Oga mītnes. 
liepaja 5Tūrisma un uzņēmējdarbības attīstība ostas teritorijā Liepājā tikāmies ar optimisma pilnu jauno uzņēmēju  Aigaru Laugali. Pastāstīja par saviem plāniem LEADER  projektu īstenošanā ostas teritorijā, kā arī ar tūrisma nozares attīstīšanu viesnīcā “Jūrnieku Ligzda”, Pērkone, Nīcas novadā.  Izveidotā  trīszvaigžņu viesnīca, kas orientēta uz ģimenēm ar bērniem, iegājusi apritē un plāno paplašināt darbību. Nākotnes plānos ietilpst doma par zivju restorānu Liepājas promenādes spīķeros.
 
Pēc spraigās dienas, viesnīcā Jūrnieka ligzda turpinājām sarunu ar Liepājas VRG vadītāju par stratēģijā iekļauto prioritāšu realizācijas gaitu, projektu mērķtiecību un saskaņotību, iesniegto projektu kvalitāti, problēmām un sūdzību risinājumiem, projektu vērtēšanas procesa organizēšanu.  
Ceturtdienas rītu uzsākām ar jūras apmeklējumu Pērkonē un tad jau devāmies uz Nīcas novadu, lai iepazītos ar Nīcas novada īstenotajiem projektiem iedzīvotāju brīvajam laikam. Par tiem stāstīja 
liepaja 6Nīcas pašvaldības attīstības daļas projektu vadītāja  Ieva Taurinskaite un Nīcas Sporta centra vadītājs. 
Apskatījām plašo sporta halli un āra trenažieru laukumu pie tas.  Daudz jaunu iedeju guvām no Nīcas novada sadarbības ar jauniešiem un uzņēmējiem, apsaimniekojot Nīcas laivu piestātni. 
Bernātos Liepājas pilsētas domes pārstāve mums pastāstīja par iecerēto LEADER projektu bērnu un jauniešu nometņu vietas atjaunošana Bernātos, vecajā Liepājas Metalurga atpūtas liepaja 19kompleksā.  Jūras krastā paskatījām LEADER projketu – sporta laukum aizveide.liepaja 10
 
Devāmies uz Bernātu Dzintariņu, kurā īstenots uņēmējdarbības projkets “Bernātu Dzintariņa atdzimšana”, kurš konkursā “Dižprojekts 2018” ir  3.vietas ieguvējs. Par savām veiksmēm, iecerēm stāstīja  Liene Otaņķe. Apbrīnojama ir vecāku uzņēmība darīt visu, lai viņu bērni nedotos strādāt uz ārzemēm. 
Pēc tam devāmies uz  Aizputi.  Tikāmies ar Jauniešu biedrību NEXT un pamatā saruna bija par  Jauniešu iesaisti uzņēmējdarbības uzsākšanā. Aizputē tikāmies ar jauno uzņēmēju 
liepaja 11balodi, kurš iepazīstināja ar sava jaunā un inovatīvā uzņēmuma attīstību. Stāstīja arī par LEADER projekta īstenošanas gaitu projektam “Mēbeļu restaurēšanas un izgatavošanas darbnīca”.
Pusdienlaikā viesojāmies uzņēmumā “Aizputes Vīni”, kur jaunais , atraktīvais  uzņēmējs Mārtiņs Sants stāstija par sava uzņēmuma izveidi, un Kurzemes vietējo produktu prezentācijas vietas izveidi īstenojot projektu. 
liepaja 18   Kazdangas pagasta Ūdensrozēs  tikāmies ar uzņēmēju, kurš ir izveidojis tūrisma pakalpojuma sniegšanas iespējas viesu namā “Lauku kūrorts”. Pastāstīja par uzņēmējdarbības pilnveidošanu, izveidi un turpmāko attīstību asu izjūtu cienītājiem. liepaja 12
 
Paldies Liepājas rajona partnerības kolektīvam –Initai, Santai un Zanei par lieliski noorganizēto pasākumu! Uz Smilteni aizvedām daudz jaunas idejas, pieredzes un sajūsmas par Liepājas puses jauno paaudzi! 
 

 

Kopsapulce 24.05.2018.

 Biedrības “Abulas lauku partnerība” valde sasauc kopsapulci 2018.gada 24. maijā plkst. 10.00 Galdnieku ielā 10b, Smiltenē, Bērnu un ģimenes atbalsta centrā. 

Darba kārtība :
1.Biedrības valdes pārvēlēšana
2. Biedrības statūtu grozījumu apstiprināšana

 

ALTUM Starta diena Cēsīs

startadiena-cesis-altum

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Liepāju.

Abulas LP aicina dalībniekus pieteikties uz biedrības “Liepājas  rajona partnerība” organizēto pieredzes apmaiņas semināru  “Uzņēmējdarbības attīstības iespējas īstenojot SVVA stratēģiju”. 

Norises laiks: 2018.gada 25.-26.aprīlis
Norises vieta: BDR Liepājas rajona partnerības teritorija – Grobiņas, Nīcas, Aizputes novados. 
Pieteikties līdz 13. aprīlim ,  tel: 28368431
 

 

Informatīva lekcija - datu apstrādes noteikumi.

 Eiropas Savienības jaunie datu aizsardzības noteikumi stājas spēkā 2018. gada 25. maijā. Daudziem, kuri savā ikdienā darbojās ar fizisku personu  datiem (aptaujas, dalībnieku saraksti pasākumos, online reģistrēšanās semināriem, informācija mājas lapās un  publiskajos tīklos, e-pasti, datu bāzes veidošana utt.,), būs attiecīgi jāpielāgo sava datu apstrādes prakse regulas nosacījumiem.  Īpaši nozīmīgs šis jautājums ir tāpēc, ka Latvijā Vietējā datu aizsardzības iestāde uzrauga atbilstību noteikumiem un tās darbu koordinē ES līmenī. Neievērojot šos noteikumus, var nākties dārgi maksāt! 

 
Tā kā vispārīgā datu aizsardzības regula ir patiesi svarīga un skars mūs visus, “Abulas lauku partnerība” organizē informatīvu lekciju 2018. gada 11.aprīlī Smiltenē, Galdnieku ielā 10B. plkst.13,00 (Bērnu un ģimenes atbalsta centrā) 
Lektore  -  Ilze Lukaševica, juriste kas praktizē datu apstrādes un datu aizsardzības jomā.
Ilze Lukaševica informatīvajā lekcijā sniegs informāciju, kā pareizāk ievērot fizisko personu datu aizsardzības regulu un rupji nepārkāpt tajā noteikto.
Citāts no Ilzes e-pasta:  “ejot pa dažādām Smiltenes iestādēm, sociālos tiklos publicēto vai saņemot e-pastus, esmu ievērojusi un konstatējusi datu aizsardzības regulējuma pārkāpumus, par kuriem var tikt izteikts brīdinājums vai saņemts sods. Labprāt ar to padalītos un pievērstu uzmanību. pats svarīgākais ir tas, ka nepilnības ir iespējams novērst un visu ir iespējams sakārtot, atbilstoši noteiktam, ja ir saņemta informācija”.
 
informativa-lekcija-110418

 

5.kārtā apstiprināto projektu saraksts

 

Abulas lauku partnerības projektu vērtēšanas komisija ir izvērtējusi un Pārstāvju sapulce pieņēmusi lēmumu par 5.kārtā iesniegto projektu apstiprināšanu. 
 

 

Kopsapulce 15.03.2018.

 Biedrības "Abulas lauku partnerība" kopsapulce tiek sasaukta 2018. gada 15.martā plkst.10,00 Galdnieku iela 10b, Smiltenē, Bērnu un ģimenes atbalsta centrā.

Darba kārtība:
1. Biedru un dalībnieku reģistrācija
2. Valdes priekšsēdētāja ziņojums
3. Finanšu vadītāja ziņojums
4. Revidenta ziņojums
5. Gada pārskata apstiprināšana
6. Valdes priekšsēdētāja ievēlēšana
7. Pārstāvju sapulces ievēlēšana, amatpersonas.
8. Pārstāvju sapulces vadītāja ievēlēšana
9. Statūtu grozījumu apstiprināšana
10. Plānotie pasākumi 2018
11. Debates, aktualitātes

 

Apakškategorijas

 • Iepirkumi
 • Informācija

   

  INFORMĀCIJA PAR PERSONU DATU APSTRĀDI
   
  Biedrība “Abulas lauku partnerība” (turpmāk – Pārzinis) veicot personu datu apstrādi vienlaikus informē Datu subjektu, ka:
  1.Pārzinis norīkojis personu datu aizsardzības speciālistu (personas datu aizsardzības speciālista apliecība Nr. 388) uzraudzīt un kontrolēt personu datu apstrādi biedrībā. Personu datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
  2.Datu apstrādes nolūki, kam paredzēti personas dati, kā arī apstrādes juridiskais pamats: 
  a.Datu apstrādes mērķi (nolūks):
  i.personālvadības nodrošināšana;
  ii. saistību tiesību nodrošināšana;
  iii.Sabiedrības informēšana;
  b.Datu apstrādes juridiskais pamats - Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis)  6.punkta 1.daļas:
  a)apakšpunkts - datu subjekts ir devis piekrišanu savu personas datu apstrādei vienam vai vairākiem konkrētiem nolūkiem;
  b)apakšpunkts – ja apstrāde ir vajadzīga līguma, kura līgumslēdzēja puse ir datu subjekts, izpildei vai pasākumu veikšanai pēc datu subjekta pieprasījuma pirms līguma noslēgšanas;
  c)apakšpunkts – ja apstrāde ir vajadzīga, lai izpildītu uz pārzini attiecināmu juridisku pienākumu;
  e)apstrāde ir vajadzīga, lai izpildītu uzdevumu, ko veic sabiedrības interesēs vai īstenojot pārzinim likumīgi piešķirtās oficiālās pilnvaras.
  3.Datu subjekta personas datu saņēmēji vai saņēmēju kategorijas – Lauku atbalsta dienests, grāmatvedis, biedrības pilnvarotie projektu vērtētāji un tiesībsargājošās iestādes (VID, DVI u.tml.).
  4.Pārzinis neparedz nosūtīt personas datus uz trešo valsti vai starptautisku organizāciju.
  5. Personas dati tiks glabāti Cēsu ielā 9, Blome, Smiltenes novads, atbilstoši likumam, līgumam vai līdz biedrības noteikto nolūku sasniegšanai. 
  6.Datu subjektam pastāv tiesības pieprasīt pārzinim piekļuvi datu subjekta personas datiem un to labošanu vai dzēšanu, vai apstrādes ierobežošanu attiecībā uz datu subjektu, vai tiesības iebilst pret apstrādi, kā arī tiesības uz datu pārnesamību, ja tas ir likumiski iespējams un pamatots ar rakstisku iesniegumu;
  7.Datu subjektam ir tiesības jebkurā brīdī rakstiski atsaukt datu apstrādei doto piekrišanu, kuras pamatā ir pirms atsaukuma sniegtā piekrišana.
  8.Datu subjektam ir tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei.
  9.Personas datu sniegšana ir noteikta saskaņā ar līgumu vai likumu, lai informētu sabiedrību, jo tas ir priekšnosacījums, lai nodrošinātu darījuma, piedāvājuma spēkā esamību. 
  16.Datu subjektam ir pienākums personas datus sniegt, lai nodrošinātu likumā noteiktos pienākumus un noslēgtu darījumu, ja tas nepieciešams. 
  17.Nepastāv automatizēta lēmumu pieņemšana, tostarp profilēšana, kas minēta Regulas 22. panta 1. un 4. punktā. 
   
  Biedrība “Abulas lauku partnerība” Sveta Rozīte
  Kontaktinformācija: 28368431
   

   

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo