Infrastruktūras uzlabošana orientēšanās sacensību rīkošanai Smiltenes novadā.

 

Projekts:  Infrastruktūras uzlabošana orientēšanās sacensību rīkošanai Smiltenes novadā.
Īstenotājs: "Orientēšanās sporta klubs "Azimuts""  Smiltene 
Aldis Lapiņš  tel. 26377854, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.okazimuts.lv 
Projekta kopējās izmaksas: 7064.00 EUR
ELFLA finansējums:  7064,00 EUR
 
     Atbalsta pretendenta galvenā darbība ir orientēšanās sacensību rīkošana. Katrās sacensībās ir nepieciešama apvidus karte, inventārs un aprīkojums, kas padara sacensības iespējamas. Mūsdienīgas orientēšanās sacensības nav iedomājamas bez modernām tehnoloģijām un tehniska aprīkojuma, kā arī dažādām viegli uzstādāmām un izjaucamām, pārvietojamām konstrukcijām. 
     Projektā tika iegādāts portatīvais dators un 2 planšetdatori. Dators ir galvenā datu bāze dalībnieku reģistrācijai, rezultātu fiksēšanai un apkopojumam, kā arī individuālas rezultātu izdrukas sagatavošanai. Savukārt starta tiesneši izmantojot planšetdatora priekšrocības var precīzi un ātri identificēt dalībniekus un operatīvi saglabāt starta protokola ziņas, kā arī, izmantojot datu pārraidi, šīs ziņas momentā ir zināmas gan organizatoriem sacensību centrā, gan finiša tiesnešiem. 
     Lai nodrošinātu dzirdamību sacensību vietā, tika iegādāta skaņas sistēma  - 2 skandas ar statīviem un kabeļiem uz mikrofonu. Savukārt informācijas vizualizēšanai sacensību centrā tika iegādāta korķa tāfele. 
     Lai starta un distances  tiesneši varētu operatīvi sazināties savā starpā - ekonomiski un droši (jo mežā bieži ir vietas, kur mobilie sakari nav pieejami tīkla (ne)pārklājuma dēļ) tika nopirktas rācijas. 
     Sacensību vietā ir nepieciešams elektronisks fails ar digitālu apvidus karti, kas mēdz būt diezgan apjomīgs, kā arī datu pārraides neiespējamības gadījumā datus var pārnest no vienas sacensību vietas uz otru. Tādēļ bija nepieciešama arī ietilpīga USB zibatmiņa.
     Sacensības nav iespējamas bez kontrolpunktiem, kurus uzstādām dabā. Biedrības rīcībā jau ir šādi kontrolpunkti, bet to auduma sarkanbaltā daļa (prizma) laika gaitā ir nolietojusies, tāpēc tie tika iegādāti no jauna.
      Atzīmēšanās elektroniskās kartītes katram dalībniekam ir piestiprinātas pie pirksta ar SportIdent gumiju un praktisku un  higiēnisku apsvērumu dēļ tās bija nepieciešams atjaunot.  
     Sacensību vieta (centrs, starta vieta un finiša vieta) ir aprīkotas ar viegli uzstādāmām, pārnēsājamām konstrukcijām - nojume, galdi un krēsli gan dalībnieku, gan organizatoru vajadzībām. 
 

 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo