Tautas tērpu iegāde vidējās paaudzes deju kolektīvam "Ieviņa".

 

Projekts:  Tautas tērpu iegāde vidējās paaudzes deju kolektīvam "Ieviņa"
Īstenotājs: Biedrība “"Klubs IEVIŅA"”, Smiltene 
Velga Mālkalne,  e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.    
Projekta kopējās izmaksas: 7110,09 EUR
ELFLA finansējums 7110,09 EUR
 
     Projekta īstenošanas rezultātā tika iegādāti tērpi, atbilstoši dejotāju augumu izmēriem, deju raksturiem un etnogrāfiskajiem reģioniem. Kolektīva sievām tika iegādāti lina krekli, strīpaini brunči, ņieburi ar "austiņām", jakas ar "austiņām", sievu cepures (aubes), sievu Nīcas cepures un sievu Nīcas jakas ar izšuvumiem.  Savukārt vīri tika pie jauniem linu krekliem, vestēm, biksēm, garajiem mēteļiem ar apdari, austām jostām.
     Tērpi atbilst etnogrāfiskajām prasībām, kas šobrīd ir svarīgi latviskās identitātes apzināšanās izkopšanai. Kolektīvs var uzstāties koncertos un deju skatēs novadā un Latvijā, arī ārvalstīs vai novada viesiem, demonstrējot un popularizējot tautas tērpa nēsāšanas kultūru un latviskās kultūras daudzveidību dejas, mūzikas, tērpu mākslas un cilvēcisko attiecību sintēzē. Projekta īstenošana - tērpu izveide nodrošināja darbu vietējiem uzņēmējiem (šuvējiem). Projekta realizācijas rezultātā tiešie ieguvēji ir 24 vidējās paaudzes deju kolektīva "Ieviņa" dejotāji, bet netieši - Smiltenes novads, kura vārds tiek popularizēts visos koncertos, kur kolektīvs uzstājas ar lielu atbildību un ļoti augstā kvalitātē, kā arī visu koncertu apmeklētāji jebkurā Latvijas vai pasaules viet
 

 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo