Piena vada iegāde zemnieku saimniecībā Dariņi

 

Projekts: Piena vada iegāde zemnieku saimniecībā Dariņi.
Īstenotājs: Zemnieku saimniecība Dariņi, Launkalnes pagasts
Dzidra Pērkone, tel. 26498334, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Projekta kopējās izmaksas: 7114,36 EUR
ELFLA finansējums:  3201,46 EUR
 
Saimniecības pamatnodarbošanās ir piena lopkopība, šobrīd saimniecībā ir 14 slaucamas govis. Realizācijas ieņēmumus pamatā veido ieņēmumi no saražotā piena, bet kā blakus ienākumi saimniecībā ir ienākumi no gaļā realizētām brāķētām govīm un jaunlopiem. Saimniecības kopējā lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība ir 22.4 hektāri, kas galvenokārt tiek izmantota lopbarības vajadzības nodrošināšanai. Saimniecībai ir daļējs nodrošīnājums ar tehniku, tāpēc daļa tehnikas tiek patapinātas no kaimiņu saimniecībām. šobrīd saimniecībā slaucamo govju skaits ir palielināts līdz 14, un slaukšana ar šo iekārtu ir darbietilpīgs process, aizņem daudz laika, un iekārta ir arī nolietojusies. 
darini1Saimniecība šā projekta ietvaros Iegādājās slaukšanas iekārtu piena vadā, kas ļautu paplašināt saimniecību līdz 20 slaucamajām govīm, un uzlabotu saimniecības konkurētspēju.darini2
 

 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo