Z/s Kurpnieki augļkopības produktu pārstrāde mājas apstākļos

 

Projekts:  Z/s Kurpnieki augļkopības produktu pārstrāde mājas apstākļos.
Īstenotājs: Smiltenes novada Smiltenes pagasta G.Strazdiņa z/s Kurpnieki
Gints Strazdiņš, tel. 2958879, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Projekta kopējās izmaksas: 3557,18 EUR
ELFLA finansējums:  1778,59 EUR
 
No 2009.g. 10.septembrī  z/s  Kurpnieki pārņem Jura Strazdiņa dēls Gints Strazdiņš. 
Tiek nolemts specializēties bioloģiskās augļkopības nozarē - uzņēmums 2009. g. nogalē ierīko ilggadīgos stādījumus - ābeļu dārzu 1,8 ha platībā, 2010. g. pavasarī šis dārzs tiek pieteikts sertifikācijai atbilstoši bioloģiskajai ražošanai (sertifikācijas Nr. 05-003-2010). Z/s šobrīd strādā viens darbinieks - īpašnieks, veicot dārza kopšanas darbus - vainagu veidošanu, apdobju frēzēšanu, rindstarpu pļaušanu. 2012. g vasarā ir veikta saimniecības ēkas/pagraba rekonstrukcija, izveidojot augļu glabātavu-noliktavu ar piespiedu dzesēšanas sistēmu. Atbalsta pretendenta mērķis ir arī izveidot sulas spiestuvi, kas ļautu lietderīgi izmantot nestandarta ābolus, tādejādi paaugstinot saimniecības ekonomisko efektivitāti. 
Projekta ietvaros tek izveidota sulas spiestuve, kura sastāv no augļu smalcinātāja, spiedes, sulas tvertnēm un pasterizēšanas iekārtas.kurpnieki1

 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo