Amatu skola Smiltenē

 Iesniedzējs: biedrība “Sabiedrībai un attīstībai”

Projekta nosaukums: Amatu skola Smiltenē
Projekta Nr. 17-09-AL10-A019.2205-000001
 
Projekta summa 842,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 757,80 EUR
līdzfinansējums 84,20 EUR
 
Īstenošanas vieta: Atmodas iela 2, Smiltene 
Projekta īstenošanas laiks 01.12.2017.- 01.12.2018.
Projekta vadītāja: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
1. Smiltenes novada lietišķās mākslas popularizēšana, izglītojot un vairojot zināšanas par latviešu tradīcijām dažādās sociālās grupās - bērnudārzos, skolās, publiskos pasākumos u.c. lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos vietējā sociālā un cilvēku kapitāla stiprināšanas un kultūras kapitāla stratēģiskas un ilgtspējīgas izmantošanas un attīstības iniciatīvās, tā palielinot lauku iedzīvotāju drošum spēju, kā arī vietas potenciālu un pievilcību, kas var kļūt par priekšnosacījumu jaunu integrētu tūrisma, kultūras, un citu saistītu pakalpojumu un produktu piedāvājumam.
2. iesaistīšanās pasākumos Latvijas teritorijā, kā arī ārpus Latvijas robežām, izmantojot "Smiltenes Amatu skolā" iegūtās zināšanas.
3. Saglabāt un popularizēt Smiltenes novada kultūrvēsturisko mantojumu un pētīt novada tradīcijas, vairojot sabiedrības interesi, veicinot cittautību integrāciju sabiedrībā, tādā veidā nostiprinot izpratni par kultūras vērtībām un tradīcijām.
4. Vietējo pasākumu un tūrisma atbalstīšanai TLMS "Smiltene" dalība sabiedriskos pasākumos, kas balstās uz tradīciju izziņu un pielietojumu.
5. Cilvēku no dažādām sociālām grupām apmācība Lietišķās mākslas amatu prasmēs.
6. Projekta ietvaros palielināt interesentu zināšanas par Vidzemes šatiera segām, iemācīt uztīt kvalitatīvu un pareizu segas parauga uztinumu, Iemācīt ievākt tāsi un to apstrādāt, katram dalībniekam izgatavot cibu, un divus groziņus dažādos pinuma veidos.
 
Apraksts:
TLMS "Smiltene" jau 70 gadus. Tā līdz šim ir bijusi ar tekstīlijām saistītām amatu prasmēm. Studijas piedāvā jebkuram iedzīvotājam no jebkurām sociālām grupām mācīties aust, adīt, tamborēt, izšūt nodrošinot apmeklētājus ar piemērotām telpām un aprīkojumu Tiek rīkoti bezmaksas apmācību kursi Lietišķajā mākslā. Studijā darbojas arī vadītājs, kas nepārtraukti papildina zināšanas dažādās, ar Lietišķo mākslu saistītās nozarēs un nepieciešamības gadījumā apmāca apmeklētājus. Studijā ir iespēja satikt arī citus apmeklētājus un savstarpēji dalīties zināšanās, tā papildinot savas zināšanas un veicinot saskari savā starpā un nodrošinot tradīciju pārmantošanu, no paaudzes paaudzē. Izmantojot esošo infrastruktūru, studijā ilgtermiņā ir plānots izveidot amatu māju, kurā ne tikai auž, bet arī nodarbojas ar citām Lietišķās mākslas nozarēm. Studijā var ne tikai darboties pats, bet arī apskatīt izstādes, kurās tiek izvietoti studijas dalībnieku darbi. Lai Studijā būtu iespējams apgūt dažādas prasmes, ir nepieciešami cilvēki, kas var mācīt un kas prot darīt paši. Šo cilvēku apmācīšanai, ar šī projekta atbalstu tiks organizēta "Smiltenes amatu skola" kurā tiks apmācīti Smiltenes novada iedzīvotāji dažādās amata prasmēs dodot iedzīvotājiem apgūt jaunas amatu prasmes, paplašinot viņu zināšanu loku un ceļot viņu konkurētspēju tirgū. Amatu skolas apmeklējuma rezultātā dalībnieki iegūs informāciju ar iespēju to saglabāt par Vidzemes šatiera segām, uztīs kvalitatīvu segas parauga uztinumu, izgatavos cibiņu, un divu pinumu veidu groziņus. Iemācīs ievākt un apstrādāt tāsis.
 
Rezultatīvie rādītāji
Divi apmācību kursi:
1)Tāss apstrāde
2) Vidzemes šatiera segu aušana

 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo