Palsmanes kapsētas digitilizācija

palsmanes kapu digitalizacijaIesniedzējs: Smiltenes novada dome, Palsmanes pagasta pārvalde

Projekta nosaukums: Palsmanes kapsētas digitilizācija
Projekta Nr. 17-09-AL10-A019.2202-000003
 
Projekta summa 7405,20  EUR,
no tās ELFLA publiskais finansējums: 6664,68 EUR
līdzfinansējums  740,52 EUR
 
 
Īstenošanas vieta: Palsmanes kapsēta, Palsmane
Projekta īstenošanas laiks: 27.10.2017.- 26.10.2018.
Projekta vadītājas:   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir kapsētā veikt digitālos uzmērījumus, kapu kopiņu uzskaiti, reģistrēšanu un fotofiksēšanu, izveidot datu bāzi un mobilo lietotni, kā arī pie kapsētas uzstādīt stendu ar kapu izvietojuma plānu.
 
Apraksts:
 Palsmanes kapsētā apbedījumi uzsākti 18. gadsimtā 7, 2 hektāru platībā. Apbedījumi kapsētā tiek veikti visu laiku, bet nav saglabājusies nekāda apbedījumu uzskaite. Tā veikta tikai no 2006. gada. Uzskaiti apgrūtina tas, ka nav veikta uzmērīšana un nav izstrādāts kapsētas apbedījumu plāns. Palsmanes kapsētas apsaimniekošanu un labiekārtošanu veic Smiltenes novada pašvaldība. Šī projekta īstenošanas rezultātā iedzīvotājiem tiks atvieglota informācijas pieejamība par brīvajām apbedījuma vietām, kā arī tiks sniegta iespēja apzināt savu senču atdusas vietas. Projekta rezultātā kapsētā tiks veikti digitālie uzmērījumi, kapu kopiņu uzskaite, reģistrēšana un fotofiksēšana, izveidota datu bāze un mobilā lietotne, kā arī pie kapsētas uzstādīts stends ar kapa vietu izvietojuma plānu. Kapsētas digitilizācija ir vislabākais veids, kā izveidot apbedījumu uzskaiti vienā kopējā sistēmā, kas atvieglos gan kapsētas apsaimniekošanu, gan tālāku apbedījumu plānošanu, uzturēt kasētas apsaimniekošanai nepieciešamo informāciju. Projekta rezultātā izveidoto datu bāzi un projekta materiālus uzturēs Smiltenes novada pašvaldība. Izveidotā datu bāze tiks abonēta pastāvīgi un katra jaunā kapavieta tiks regulāri uzskaitīta un atzīmēta sistēmā. Datu atjaunošanu un jauno kapavietu atzīmēšanu un reģistrēšanu tajā veiks Palsmanes pagasta pārvalde, datu bāze tiks izveidota tā, lai tās aktualizēšanu varētu veikt pastāvīgi pagasta pārvaldē.
 
Rezultatīvie rādītāji: 
Palsmanes kapsētas digitalizācija 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo