Dārza ābece

IMG 20191004 171408 Iesniedzējs: Sieviešu biedrība “Spēkavots”

Projekta nosaukums: Dārza ābece 
Projekta Nr. 18-09-AL10-A019.2105-000002
 
 
Projekta summa 997,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 897,30 EUR
līdzfinansējums 99,70 EUR
 
Īstenošanas vieta: Pagasts nams, Palsmane,  Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 09.04.2018.- 22.11.2018.
Projekta vadītāja: Birute Mežale, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
 Projekta mērķis:
Rosināt iedzīvotājus iegūt zināšanas par dārza un pagalma labiekārtošanas pamatprincipiem, labiekārtojuma elementiem , to saderību un iekļaušanu dārza ainavā. Pilnveidot prasmi analizēt ainavu un izstrādāt skices projektu. Ar savām zināšanām un ieguldīto darbu ,veidot pievilcīgu dzīves vietu.
 
Apraksts:
Ne katrs spēj izplānot savas teritorijas labiekārtošanu, jo pietrūkst zināšanu, kā plānot sev piederošo teritoriju, kādus augus izvēlēties, kā tos kopt. Lai vēl vairāk ieinteresētu iedzīvotājus rūpēties un sakopt savas teritorijas ir nepieciešams sniegt viņiem zināšanas kā veiksmīgāk, ekonomiskāk to izdarīt. Piemājas dārzs vai pagalms savā ziņā ir mājas turpinājums. Vēl jo vairāk, tas reprezentē mājās dzīvojošos cilvēkus, viņu gaumi un personīgo stilu, tāpēc ir īpaši svarīgi piedomāt pie tā, lai dārza un pagalma dizains būtu gaumīgs un rotātu māju. Projekta iegūtās zināšanas iedzīvotājiem dos plašākas iespējas uzpost savu sētu ,māju , teritoriju. Biedrībai ir visi nepieciešamie resursi, lai šādas apmācības organizētu: atbilstošas , labiekārtotas telpas un  aprīkojums. Īstermiņā šīs apmācības dos iedvesmu un pārliecību saviem spēkiem, ka katrs var realizēt savu "sapņu dārza "ieceri, saplānojot pieejamos resursus. Ilgtermiņā  - paplašināsies sakopto dārzu un īpašumu skaits novadā, iespēja izveidot tūrisma maršrutu- Smiltenes novada dārzi aicina, tā popularizējot novadnieku veiksmes stāstus ainavas veidošanā.
 
Rezultatīvie rādītāji:
Apmācību cikls “Dārza ābece” 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo