Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana- latviskums, I kārta

 

projekta-plaksneIesniedzējs: BDR "VILKMUIŽA 2011"
Projekta nosaukums: Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana- latviskums, I kārta
Projekta Nr. 20-09-AL10-A019.2205-000001
 
Projekta summa 1012,76 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 900,00 EUR
 
Īstenošanas vieta:  Pašvaldības māja, Bilska
Projekta vadītāja: Ira Punkstiņa, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   
 
Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir organizējot nodarbības "Pastalu izgatavošanas meistarklase" un "Tautisku kroņu izgatavošanas meistarklase" aktualizēt seno latviešu tradīciju atjaunošanos jauniešu auditorijas vidū. Šādu apmācību īstenošanas mērķis ir veicināt sabiedrības iesaistīšanos vietējā cilvēku kapitāla stiprināšanas un kultūras kapitāla stratēģiskas un ilgtspējīgas izmantošanas un attīstības iniciatīvās, tā palielinot lauku iedzīvotāju drošumspēju, kā arī vietas potenciālu un pievilcību, kas var kļūt par priekšnosacījumu jaunu integrētu tūrisma, kultūras, veselības un citu saistītu pakalpojumu un produktu piedāvājumam.
 
Apraksts:
Digitālā laikmeta problēma ir tā, ka gan pieaugušie, gan bērni un jaunieši ļoti daudz laika pavada pie dažādiem tehnoloģiskiem rīkiem- datoriem, telefoniem, planšetēm, TV. Plānotās meistarklases varēs sniegt iespēju pieaugušajiem kopā ar bērniem un jauniešiem pavadīt kvalitatīvi kopā laiku, vienlaikus apgūstot jaunas prasmes un iegūstot zināšanas par mūsu kultūras neatņemamu sastāvdaļu- senlatviešu tērpu sastāvdaļām un to nozīmi.
Projekta īstenošanas rezultātā meistarklases dalībniekiem būs iespējams pavadīt brīvo laiku savādākā veidā, izglītojoties, attīstot savas radošās prasmes. Katrs brīdis, kuru mēs varam pavadīt radoši un socializējoties klātienē, nevis caur tehniskajiem rīkiem, nes mums gan fiziski, gan garīgi lielu pozitīvu ietekmi. 
 
Rezultatīvie rādītāji:
5 nodarbības “Tautisku kroņu/vainagu izgatavošanas meistarklase”
1 nodarbība “Pastalu izgatavošanas meistarklase”
vainagi-14   vainagi-12   pastalas-4

 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo