Seminārs “Latvijas vēsturiskie muižu dārzi un senie kultūraugi” un dārza veidošanas meistarklase

VESTURISKIE MUIZU DARZI vebinarsIesniedzējs: BDR Biedrība "SMILTENEI UN LATVIJAI"

Projekta nosaukums: Seminārs “Latvijas vēsturiskie muižu dārzi un senie kultūraugi” un dārza veidošanas meistarklase
Projekta Nr. 20-09-AL10-A019.2205-000006
 
Projekta summa 1000,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 900,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Mēru Muiža, Bilskas pagasts
Projekta vadītāja: Līga Krumiņa-Krīgere, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Veicināt nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, apzināt un izpētīt kultūras un sadzīves procesus Latvijas muižās 18. -19. gs., sniegt dalībniekiem zināšanas par šiem procesiem, veicināt muižas kā vietējās kultūrvēstures un pagātnes izziņas radošā centra attīstību, kā arī popularizēt permakultūras ētiku un pamatprincipus.
 
Apraksts:
Kopš Smiltenes novada muzeja dibināšanas 2011. gadā, Mēru muižas komplekss piedzīvo savu atdzimšanu. Ir uzsākts darbs pie muižas kompleksa attīstības vīzijas īstenošanas un identitātes veidošanas ar mērķi attīstīt kompleksu par kultūras un sabiedriskās dzīves centru ne tikai pagasta, bet visa novada līmenī, vienlaikus ar muzejisku līdzekļu palīdzību veicinot muižas kā vietējās kultūrvēstures un pagātnes izziņas radošā centra attīstību.
Lai veicinātu sabiedrības iesaisti muzeja aktivitātēs, kā arī lai saglabātu un popularizētu nemateriālo kultūras mantojumu, akcentējot vietējās kultūrtelpas unikalitāti, muzejā ir plānots veikt dažādus interaktīvus un izglītojošus pasākumus.
Projekta aktivitātes ļaus apmeklētājiem caur personīgu pieredzi iepazīt muižas ikdienas norišu vēsturiskos aspektus, gūt priekšstatu un pieredzi garšaugu un ārstniecības augu dārza izveidē. Projekta rezultātā tiks papildināta muzeja āra ekspozīcija, bagātinot vēsturisko dārzu tūrisma piedāvājumu reģionā un dodot iespēju apmeklētājiem saturīgi pavadīt laiku muzeja teritorijā arī ārpus muzeja darba laika. Uz iegūto zināšanu pamata tiks veidots Mēru muižas seno kultūraugu un garšaugu dārzs, kas kļūs par daļu no muzeja plānotajām aktivitātēm mūžizglītības jomā.
 WhatsApp Image 2022-06-14 at 9.10.41 AM 1   WhatsApp Image 2022-06-14 at 9.10.41 AM
Rezultatīvie rādītāji:
Vebinārs , kurā piedalījās lektori:
    1.Juris Zviedrāns - būvpētnieks, Tāšu muižas saimnieks: Vēsturisko muižu parku un dārzu atjaunošanas ceļvedis 
    2.Vineta Radziņa - Ainavu dizainere: Senie kultūraugi muižu parkos un dārzos
    3.Ilze Māra Janelis - Latvijas muižu un parku pētniece un arhitekte: Vēsturisko muižu parku un dārzu stāvoklis Vidzemē, Smiltenes novadā
    4.Inguna Balcere - Jaunauces pils tūrisma speciāliste, biedrības "Mēs - Jaunaucei" valdes priekšsēdētāja, Jaunauces pils parka atjaunošanas projektu vadītāja: Jaunauces pils parka rekonstrukcija
Praktiska nodarbība garšaugu dārzu izveidošanai – Vineta Radziņa

 

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo