Kartinga trases atjaunošana

 

kartinga rase-2 5Iesniedzējs: Smiltenes novada dome kopprojektā ar  biedrību “Tehniskais sporta klub Smiltene”
Projekta nosaukums: Kartinga trases atjaunošana
Projekta Nr. 16-09-AL10-A019.2103-000001
 
Projekta summa 172 857,00 EUR,
     no tās ELFLA publiskais finansējums: 80 000,00 EUR
     līdzfinansējums  92 857,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Smiltenes pagasta sporta komplekss Teperis
Projekta īstenošanas laiks: 23.08.2016.- 30.10.2017.
Projekta vadītājas:   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 kartinga rase-2 11       kartinga rase-2 13
Projekta mērķis:
Attīstīt un daudzveidot daudzfunkcionālā sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" piedāvāto pakalpojumu klāstu, lai piesaistītu vairāk apmeklētāju, īpaši jauniešu.
 
Projekta aktivitātes:
Viens no nozīmīgākajiem sporta infrastruktūras objektiem Smiltenes novadā ir Sporta komplekss "Teperis" pie Tepera ezera. Tas ietver stadionu ar vieglatlētikas sektoriem, āra sporta spēļu laukumus (futbola, tenisa, pludmales volejbola, hokeja), kartingu trasi un autokrosa trasi. Blakus atrodas mežs ar marķētām takām skrējējiem, nūjotājiem, orientieristiem, velobraucējiem un slēpotājiem, kuras plānots attīstīt arī turpmāk. Kompleksā ietilpst arī Tepera ezers ar peldētavām. 
Sporta kompleksā "Teperis" kartingu trase šobrīd ir ļoti sliktā stāvoklī. Kartingu trases asfaltētais segums ir nolietojies. Tas ir neatbilstošs kartingu sacensību un treniņu organizēšanai. Trasi daļēji izmanto nūjotāji, riteņbraucēji, taču trase nav droša arī šo sporta veidu dalībniekiem. 2016.gadā Smiltenes tehnikums ir iesaistījies projektā "LMT Autosporta akadēmijas kartinga kauss", kura ietvaros treniņiem un sacensībām ieguva kartingu. Lai Smiltenes tehnikums pilnvērtīgi varētu izmantot jauniegūto kartingu, kā arī turpmāk rūpētos par šī sporta veida attīstību, nepieciešama kartingu trases atjaunošana. Arī Smiltenes novada iedzīvotāji ir ieinteresēti trases atjaunošanā, lai to droši varētu izmantot dažādām sporta un atpūtas aktivitātēm un varētu attīstīt jaunus pakalpojumus.
Atjaunotā kartinga trase būs multifunkcionāla trase. Trasi varēs izmantot ne tikai braukšanai ar kartingiem, bet arī tādai populārai nodarbei kā skrituļslidošana un skrituļslēpošana, šosejas velobraukšanai, u.c. Uzlabojot kartingu trasi tā piesaistīts vēl vairāk apmeklētājus no novada un visas Latvijas, īpaši jauniešus, kā arī dos pienesumu citām tūrisma nozarēm. 
Pašvaldībai ir noslēgts līgums ar biedrību "TEHNISKAIS SPORTA KLUBS "SMILTENE"", kas veiks teritorijas apsaimniekošanu un uzturēšanu. Smiltenes novada domei ar biedrību ir sadarbība sporta infrastruktūras uzturēšanā kopš 1998.gada. 
 
Rezultatīvie rādītāji: 
Kartinga trases seguma atjaunošana.

Sadarbības partneri

laukutikls

smiltenes novads

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

leaderlogo