Treniņš - meistarības pamats.

 laiksne 3 of 4Iesniedzējs: Biedrība Mednieku klubs "Laiksne"

Projekta nosaukums: Treniņš - meistarības pamats.
Projekta Nr. 18-09-AL10-A019.2103-000006
 
Projekta summa 4404,40 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 3963,96 EUR
līdzfinansējums 440,44 EUR
 
Īstenošanas vieta: Laiksne, Brantu pagasts, Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 17.05.2018.- 05.05.2019.
Projekta vadītāja: Artis Beitiks, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Izveidot stacionāru šautuvi Smiltenes novadā iegādājoties un uzstādot kustīgu mērķu iekārtu, kas nodrošinātu šaušanas sporta sabiedriskās aktivitātes un šaušanas sporta entuziastu tūrismu: lai varētu sagatavot mednieku kandidātus valsts noteiktajiem praktiskajiem jauno mednieku eksāmeniem (šaušanai). Nodrošināt ar treniņu iespējām visus novada medniekus un šaušanas sporta entuziastus. Uzlabot kopējo šaušanas kultūru, radīt jauniešos pareizu priekštatu par medniekam vajadzīgajām prasmēm. Izveidot konkurētspējīgu komandu, kura varētu piedalīties atklātajā Latvijas čempionātā pa skrienošu mežacūkas mērķi SK-35. Aktivitāte ir labvēlīgā sociālā vidē: notiek dažādu nozaru pārstāvju un vecumu grupu sadarbība. Tiks veicināts veselīgs dzīvesveids mednieku kolektīvu biedriem, t.sk. jauniešiem un personām ar īpašām vajadzībām, nodrošinot komunikāciju starp dažādu nozaru un vecuma grupu Smiltenes novada iedzīvotājiem. Rīkojot pasākumus -treniņus , sacensības, tiks nodrošināta šaušanas sporta popularizēšana, sabiedrības izglītošana un attīstīsies šaušanas sporta entuziastu tūrisms, varēs rīkot zemessargu treniņnometnes Smiltenes novadā.
 
 Apraksts: 
Mednieku kluba biedru mērķis par brīvdabas šautuves izveidošanu ir aizsācies jau 3 gadus iepriekš, kad uzsākts izveidot vaļņus atbilstoši Latvijas likumdošanai. Pašreiz par kluba līdzekļiem un biedru brīvprātīgām aktivitātēm, ir izveidoti šautuves prasībām nepieciešamie vaļņi Mednieku kluba īpašumā. Lai kluba teritorijā varētu notikt aktivitātes, kur piedalās lielāks cilvēku skaits, nepieciešams iegādāties  kustīgo šaušanas mērķi – mehānisms “Skrejoša mežacūka SK-35” . Šautuvē varēs organizēt apmācības un treniņus medniekiem, sacensības šaušanas entuziastiem, jo ir instruktors un būs aprīkota profesionāla šautuve. Visnepieciešamākā šautuve ir mednieku kolektīviem, lai uzlabotu šaušanas precizitāti un disciplīnu, tā samazinot savainoto un nenomedīto dzīvnieku skaitu, kā arī samazinātu nelaimes gadījumu risku medībās.
 
Rezultatīvie rādītāji:
SK-35 Skrienošas meža cūkas mērķa iekārta- mehānisms   1 gb

 laiksne 1 of 4   laiksne 2 of 4   

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA