2.kārtā iesniegtie projekti

2024.gada 30.jūnijā noslēdzās projektu iesniegšana R.1.1. Uzņēmējdarbības attīstība. Tika iesniegti 7 projektu pieteikumi par kopējo summu 66 270,16 EUR. 

Līdz 30.jūlijam tiks vērtēta projektu atbilstība Abulas lauku partnerības SVVA stratēģijai  2023-2027.g.

2.kārta-iesniegtais

SĪKDATŅU POLITIKA www.abulas.lv

Šī sīkdatņu politika ir sagatavota, lai sniegtu tīmekļa vietnes, https://www.abulas.lv, apmeklētājiem informāciju par tīmekļa vietnē izmantotajām sīkdatnēm, tās izmantošanas nolūkiem.. Sīkdatnes (arī zināmi kā sīkfaili un “cookies”) ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas apmeklētāja datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), un saglabātas apmeklētāja tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnes apmeklētājs apmeklē, lai saglabātu apmeklētāja ievadīto informāciju vai atcerētos apmeklētāja izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

 
1. INFORMĀCIJA PAR PĀRZINI
Pārzinis personas datu apstrādei ir biedrība "Abulas lauku partnerība", reģistrācijas nr.: 40008108075, juridiskā adrese: Cēsu iela 9, Blomes pagasts, Smiltenes novads, Latvija, LV-4707
 
2. SĪKDATŅU IZMANTOŠANAS NOLŪKS UN TIESISKAIS PAMATS
Tīmekļa vietne (https://www.abulas.lv), izmantojot sīkdatnes, iegūst NEPIECIEŠAMĀS SĪKDATNES, lai nodrošinātu pašas vietnes darbību kā tādu, sīkdatņu pieņemšanu vai noraidīšanu (Tiesiskais pamats Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta f) apakšpunkts – Pārziņa leģitīmās intereses)
 
3. PERSONAS DATU IESPĒJAMIE SAŅĒMĒJI
Personas datu saņēmēji ir https://www.abulas.lv uzturētājs, nolīgtais tīmekļu vietnes uzturētājs.
 
4. PERSONAS PIEKRIŠANAS / NORAIDĪŠANAS ATCELŠANA UN SĪKDATŅU IZMANTOŠANAS IEROBEŽOŠANA
Tīmekļa https://www.abulas.lv izmanto tikai nepieciešamās sīkdatnes. Plašāk par sīkdatņu izmantošanas ierobežošanu un dzēšanu lasiet šeit: https://www.aboutcookies.org/.
 
5. PERSONAS DATU NODOŠANA ĀRPUS EIROPAS SAVIENĪBAS VAI EIROPAS EKONOMISKĀS ZONAS VALSTĪM
https://www.abulas.lv  tīmekļa vietnes satura uzglabāšana notiek Eiropas Savienības valstī.
 
6. APMEKLĒTĀJA KĀ DATU SUBJEKTA TIESĪBAS
Informējam, ka apmeklētājam kā datu subjektam ir tiesības pieprasīt https://www.abulas.lv piekļūt apstrādātajiem personas datiem, lūgt personas datu dzēšanu, iesniedzot pamatojumu lūgumam, normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos lūgt personas datu apstrādes ierobežošanu, kā arī iebilst pret apstrādi. Apmeklētājam ir tiesības iesniegt sūdzību par nelikumīgu apmeklētāju personas datu apstrādi Datu valsts inspekcijā www.dvi.gov.lv .
 
7. TĪMEKĻA VIETNE IZMANTO NEPIECIEŠAMĀS SĪKDATNES
Šīs sīkdatnes nodrošina vietnes korektu darbību, nodrošinot tās pamata funkcijas. Tīmekļa vietne bez šīm sīkdatnēm nevarēs pareizi funkcionēt.
Tīmekļa vietnē tiek izmantotas šādas nepieciešamās sīkdatnes:
 
 
 Sīkdatnes nosaukums Pakalpojuma sniedzējs   Glabāšanas termiņš Izmantošanas mērķis 
 hex (32) vca.lv   uz sesijas laiku  nodrošināt saziņu ar tīmekļa vietnes serveri
 
 
8. NOBEIGUMA JAUTĀJUMI
Jautājumu gadījumā par tīmekļa vietnē veikto personas datu apstrādi var sazināties ar datu aizsardzības speciālistu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Trauksmes celšana

     2019. gada 1. maijā stājās spēkā Trauksmes celšanas likums ar mērķi Latvijā stiprināt trauksmes cēlējuaizsardzību un veicināt trauksmes celšanu sabiedrības interesēs par dažādiem pārkāpumiem.

Instrukcija “Iekšējās trauksmes celšanas ziņojumu iesniegšanas un izskatīšanas kārtība” (turpmāk –Instrukcija) ir sagatavotA saskaņā ar Trauksmes celšanas likumu, lai biedrībai "Abulas lauku partnerība" (turpmāk – Pārzinis) veicinātu to, ka sabiedrības interesēs tiek celta trauksme par pārkāpumiem, unnodrošinātu trauksmes celšanas mehānisma izveidi un darbību, kā arī trauksmes cēlāju pienācīguaizsardzību.
 
Trauksmes celšanas instrukcija  ŠEIT
 
Iesniegt trauksmes cēlēja ziņojumu var;
nosūtot uz biedrības e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai
nosūtīt pa pastu vai iesniegt klātienē birojā valdei Cēsu iela 9, Blomes pagasts, Smiltenes novads, Latvija, LV-4707;
 
Kontaktpersona trauksmes celšanas jautājumos - Biedrības valdes priekšsēdētāja Sveta Rozīte (darba vieta: Cēsu iela 9, Blomes pagasts, Smiltenes novads, Latvija, LV-4707, epasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. );
 

 

Seminārs projektu pieteikumu sagatvošanai 2.kārtas projektu konkursā

 

3        Projektu pieteikumu sagatavošana un iesniegšana uzņēmējdarbības attīstībai ir sākusies un tos var iesniegt līdz 30.jūnijam EPS sistēmā. 
       4.jūnijā plkst.10.00 ZOOM iziesim cauri pieteikuma veidlapai un iesniedzamajiem dokumentiem.
         Atsūti e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , lai varu nosūtīt linku lai pieslēgtos Zoom 04.06.24. plkst.10,00 

 

Seminārs projektu sagatvošanai 2.kārtas projektu konkursam

 Pieteikšanās:  sūtot ziņu uz epastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

2-karta-seminars

1.kārtas rezultāti

1.KARTAS-FIN  Šodien 16.maijā  noslēdzās 1.kārtas projektu konkurss, kurā  tika atbalstīti 7 projekti rīcībā R.2.1. Teritorijas labiekārtošana  un 1 projekts rīcībā R.2.4. Stratēģiskie projekti.  

 
Rindojums ŠEIT 
 
1.kārtas  Rīcībā R.2.1. “Teritorijas labiekārtošana”  izsludinātā summa 200 000,00 EUR. No 16.marta līdz 16.aprīlim tika iesniegti 11 projektu pieteikumi par kopējo summu 321 307,53 EUR. Rīcībā R.2.4. Stratēģiskie projekti  izsludinātā summa 100 000 ,00 EUR. Saņēmām 1 projektu par kopējo summu 90 000,00 EUR

 

Noslēdzies projekts “Radoša šūšanas darbnīca. Lauki bez atkritumiem”.

susana 2

Noslēgušās ELFLA finansētās apmācību nodarbības biedrības  “Smiltens pagasta attīstībai” projektā Nr. 23-09-AL10-A019.2205-000002 “Radoša šūšanas darbnīca. Lauki bez atkritumiem”.
 Projekta dalībniekiem bija iespējā piedalīties 13 nodarbībās, kuru laikā tika sniegts ieskats šūšanas darbu plānošanā, izvērtēšanā, auduma, diegu izvēlē un konsultatīvs atbalsts piemērotu apģērba modeļu izvēlē. Darba procesā apguva elementāras šūšanas tehnoloģijas un tehnikas. Meistares I. Purmales vadībā  izgatavoja vienkārša piegriezuma priekšmetus (auduma iepirkumu maisiņus, auduma spilvenus, parfimērijas somiņas ar rāvējslēdzēju, no pleda atgriezumiem tapa cimdu un zeķu pāri, vīrieša krekli pārtapa par kleitām, džinsu bikses par svārkiem utt.).
 susana 1
 Lielu paldies sakām nodibinājumam Saules kalns, kas deva iespēju nodotajiem auduma materiāliem otreizēju pielietošanu. Tas ir jāredz! To visu var aplūkot izstādē Galdnieku ielā 10 B, Smiltenē, Saules kalns, fonda telpās  līdz 20. maijam.
 
 Projekta laikā atbilstoši katra dalībnieka individuālajam prasmju līmenim darba gaitā meistare konsultēja par šūšanas dažādām tehnikām un knifiņiem. Prasme šūt cauri gadu simtiem, tūkstošiem nav pazaudējusi savu nozīmīgumu. Nodarbību dalībnieces droši var apgalvot, pat nelielas iemaņas šūšanā ir noderīgs un ikdienišķās situācijās jūtams ieguvums. 
 
 
Sagatavoja: Projekta vadītāja biedrībā “Smiltenes pagasta attīstībai” Maira Kupriša

Izsludināts 2.kārtas projektu konkurss

 2.kārtas projektu konkurssBiedrība “Abulas lauku partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 2.kārtu ELFLA1 KLP SP2 intervences "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, tostarp sadarbības aktivitātes un to sagatavošana" (LA19) aktivitātē "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”

 
Projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš: 30.05.2024.-30.06.2024.
 
Projektu īstenošanas teritorija:  Biedrības “Abulas lauku partnerība” darbības teritorija - Smiltenes novada Bilskas, Blomes, Brantu, Launkalnes, Palsmanes, Smiltenes un Variņu pagasti un pilsēta Smiltene.
 
Biedrības "Abulas lauku partnerība" kontaktinformācija:
Biroja adrese: Cēsu iela 9, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV4707
Kontaktpersona: Svetlana Rozīte, +37128368431, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Izsludinātā rīcība Mērķis: M1 - Vietējas ekonomikas stiprināšana
Rīcība R.1.1. Uzņēmējdarbības attīstība
Atbalsta apmērs 240 000.00 EUR
 
Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam
100 000,00 EUR (infrastruktūras projektiem)
50 000,00 EUR (pamatlīdzekļu iegāde)
2000,00 EUR (ar sabiedriskām attiecībām saistītas izmaksas un darbinieku apmācības)
 
Atbalsta intensitāte 40%-75%
40% - pamata likme
maksimālais atbalsts līdz 75% - saskaņā ar biedrības Abulas lauku partnerība SVVA5 stratēģija 2023 – 2027.gadam 3.1.2. nodaļā aprakstītiem kritērijiem atbalsta intensitātes paaugstināšanai:
 
 Papidus informācija un veidlapu paraugi ŠEIT        

 

1.kārtā iesniegtie projekti

R.2.1. Teritorijas labiekārtošana - iesniegti 11 projekti par kopējo publisko finansējumu 321 307,53 EUR

R.2.4. Stratēģiskais projekts - iesniegts 1 projekts par kopējo publisko finansējumu 90 000,00 EUR

1.karta

Priecīgas Lieldienas!

PRIECĪGAS LIELDIENAS

Īstenotie LEADER projekti 2014.-2022.g. Abulas lauku partnerības darbības teritorijā

abulas-gramataAbulas lauku partnerības SVVA Stratēģijas 2014.-2022.g. īstenošana apkopota online grāmatā ŠEIT 


2014.-2022.g. apgūtais finansējums ir 1 055 034,67 EUR, no kuriem 51% novirzīts uzņēmējdarbības attīstībai Abulas LP darbības teritorijā. 

Semināri 1.kārtas projektu iesniedzējiem

 Abulas lauku partnerība  1.kārtā  izsludina 2 rīcības:

     R.2.1. Teritorijas labiekārtošana
     R.2.4. Stratēģiskais projekts
 
1.kārtas potenciālajiem projektu iesniedzējiem plānoti 3 semināri:

 

1                2  

 
22.02.2024. plkst.13,00 Mēru muižā. 
Tikšanās laikā Abulas LP iepazīstinās ar: 
    1)Stratēģiju 2023. – 2027.g., tās mērķiem, rīcībām, kopējo finansējumu un plānotajām izsludināšanas kārtām 2024.gadā. 
    2)Izsludināto rīcību laika grafiku, iesniegšanas nosacījumiem, atbalsta intensitāti, papildus iesniedzamajiem dokumentiem.
Uz šo tikšanos nākam bez iepriekšējas reģistrācijas!!!
 
12.03.24. plkst.14,00 Blomē  pagasta pārvaldes ēkā vai Tautas namā (atkarīgs no pieteikušos dalībnieku skaita) 
vai  
14.03.24. plkst.14,00 Zoom 
Abas tikšanās būs par atbilstošo MK noteikumu nosacījumiem un par veidlapu aizpildīšanu, kā arī noslēgumā individuālas konsultācijas. 
Jūs varat  izvēlēties – klātienē vai Zoom. 
Pietikšanās (ļoti vēlama) https://forms.gle/xuDM6vcemrdgdJcx6 
 
!!!
Ja netiec ne uz vienu no semināriem, bet ir neskaidri jautājumi par projekta iesniegšanu, tad zvani +371 28368431 vai raksti Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un norunāsim individuālu tikšanos.  

Paziņojums par atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 1. kārtu

1.kārtas projektu konkurss

Biedrība “Abulas lauku partnerība” izsludina
atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 1.kārtu
ELFLA KPL SP*  intervences  "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, tostarp sadarbības aktivitātes un to sagatavošana" (LA19)  
aktivitātē "Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas"
 
Projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš: 16.03.2024.-16.04.2024.
1.kārtas kopējais finansējums 300 000.00 EUR
 
Mērķī M2 "Vietas attīstība kopienas spēcināšanai" izsludinātas 2 rīcības:
R.2.1. Teritorijas labiekārtošana. - kopējais finansējums 200 00,00 EUR
R.2.4. Stratēģiskais projekts. - kopējais finansējums 100 000,00 EUR
 
 Projektu īstenošanas teritorija:
Abulas lauku partnerības darbības teritorija - Smiltenes  novada Bilskas, Blomes, Brantu, Launkalnes, Palsmanes, Smiltenes un Variņu pagasti un pilsēta Smiltene.
 
 
 Projektu pieteikumi jāiesniedz LAD EPS  sistēmā līdz 16.04.24. plkst. 23.59
Projektu iesniegumi elektroniskā dokumenta veidā vai papīra formātā netiks pieņemti un reģistrēti.
Abulas LP Pārstāvju sapulce  var aicināt projektu iesniedzējus prezentēt sava projekta ideju klātienē vai attālināti interneta platformā.
  
Biedrības "Abulas lauku partnerība" kontaktinformācija:
Biroja adrese: Cēsu iela 9, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV4707
Kontaktpersona: Svetlana Rozīte, +37128368431, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   
  
Rīcība R.2.1. Teritorijas labiekārtošana
Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 50 000,00 EUR
Atbalsta intensitāte 70%-90%
     70% - pamata likme; 
     maksimālais atbalsts līdz 90% - saskaņā ar biedrības Abulas lauku partnerība  SVVA  stratēģija 2023 – 2027.gadam 3.1.2. nodaļā aprakstītiem kritērijiem atbalsta intensitātes paaugstināšanai:
            + 10% ja projektu īsteno lauku teritorijā
            + 10 % ja projekta iecere aktuāla un sabiedriski apspriesta
Papildus iesniedzamie dokumenti:
1) veidlapa  “Atbalsta intensitātes paaugstināšanas kritēriju piemērošana” 
2) Publisko apspriešanu apliecinošie dokumenti:
      a)veiktās aptaujas  klātienē rezultātu apkopojumu vai protokols un  fotofiksācija, kura pierāda  iedzīvotāju (ne mazāk kā 10 personas) apspriešanu klātienē
  vai 
     b)attālinātās apspriešanas  vai aptaujas protokols ar rezultātu apkopojumu un izdruka no  Zoom (vai citām interneta platformām)  par iedzīvotāju (ne mazāk kā 10 personas)  dalību attālinātā apspriešanā vai aptaujā.
 3) Veidlapa «Horizontālo mērķu sasniegšana projekta īstenošanas laikā» 
 4)Projekta ieceres vizuālizācija vai fotofiksācija un īstenošanas vietas fotofiksācija.
  
 Rīcība R.2.4. Stratēģiskais projekts
Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 100 000.00 EUR
 Atbalsta intensitāte 90%
 Papildus iesniedzamie dokumenti:
1) Veidlapa «Horizontālo mērķu sasniegšana projekta īstenošanas laikā» 
2)Projekta ieceres vizuālizācija vai fotofiksācija un īstenošanas vietas fotofiksācija.
 
Sīkāka informācija un veidlapu paraugi sadaļā “Izsludinātie konkursi”
 

 * Eiropas lauku fonds lauku attīstībai (ELFLA) Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) Stratēģiskais plāns (SP)

Kopsapulce 29.02.24.

    KOPSAPULCE     

 

 Biedrības "Abulas lauku partnerība" biedru kopsapulce tiek sasaukta 2024.gada 29.februārī plkst.15,00 Smiltenē, Galdnieku ielā 10b, Bērnu un ģimenes atbalsta centrā.

 

   Detalizēta programma

 

Apmācības Abulas LP teritorijā

SPA-kursiTurpinoties biedrības “Smiltenes pagasta attīstībai” veiksmīgajai sadarbībai ar biedrību “Abulas lauku partnerību” un ELFLA atbalstu turpina tradīciju “Apmācību organizēšana Abulas lauku partnerības teritorijas iedzīvotājiem”, piedāvājot bezmaksas nodarbības: 

 1.) 02.03. – 07.11.2024. “Ekoloģiska un videi draudzīga kultūraugu audzēšana” , projekta Nr. 23-09-AL10-A019.2205-000001, (44 stundas, 6 tikšanās reizes Galdnieku ielā 10, Smiltenē, sestdienās plkst. 10.00 - 16.00, 2  mācību ekskursijas). Pieteikšanās: ŠEIT     Programma 

Nodarbības piemērotas gan pieredzējušiem dārzkopības entuziastiem, gan arī iesācējiem, kā arī tiem, kam sava dārza nav, bet vēlas apkopt vai izaudzēt augus savās mājās. Pietuvosimies “zaļā” dzīves modeļa aspektiem, kā arī tiks sniegtas atbildes, ko nozīmē “zaļums” kultūraugu audzēšanai mazdārziņos. 
Nodarbības vadīs Sarmīte Audere  – Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā ieguvusi agronoma kvalifikāciju. Vairākus gadus strādā par ugkopības skolotāju  Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumā. Savā mazdārziņā audzē garšaugus, dārzeņus un ogulājus. Brīvajā laikā mācās valodas un IT.
  
 2.) 22.03.– 17.05.2024. “Radoša šūšanas darbnīca. Lauki bez atkritumiem” , projekta Nr. 23-09-AL10-A019.2205-000002, (39 stundas,  14 tikšanās reizes Kalnamuižā 3, Smiltenes pag., pirmdienās un piektdienās plkst. 16.00 - 19.00). Pieteikšanās: ŠEIT Programma
 
Mērķis ir pilnveidot prasmes “atdzīvināt” drēbes un popularizēt ekoloģisko dzīves veidu. Dalībnieku rīcībā ir šujmašīnas, overloks, modes žurnāli, grāmatas un meistarklašu vadītāja pieredze. Šūšanas darbnīcā var pieteikties dalībnieki ar un bez priekšzināšanām šūšanā, kuriem patīk šūt un labi pavadīt laiku domu biedru vidū. Nodarbību laikā iepazīs dažādas šūšanas tehnikas, apgūs audumu un citu tekstilmateriālu īpašības, auduma rotāšanas paņēmienus un iegūs zināšanas elementāru plecapģērbu un gurnapģērbu piegriešanā un šūšanā
Nodarbības vadīs Iveta Purmale  – no  bērnības darinājusi tērpus lellēm. Skolas laikā studējusi šūšanas grāmatas un šuvusi tērpus sev un draudzenēm. Mācījusies apgūt drēbnieks arodu skolās un pilnveides kursos. Uzņēmējdarbības apguvē lieliski noderējusi darbošanās LLSA (Latvijas Lauku Sieviešu Apvienība). Kopš 2006. gada ir šūšanas salona IK „Iveta Purmale” īpašniece (http://www.smukilini.lv/). Lepojas ar apģērbu kolekciju no lina auduma. Vaļas prieks ir pastaigas pa mežu, ceļošana un antīko šūšanas piederumu kolekcionēšana.
 
!!! Aicinājums reģistrēties līdz 2024. gada 29. februārim
Biedrības “Smiltenes pagasta attīstībai” komanda ar nepacietību gaida tikšanos ar Jums nodarbībās! 
Apliecinājums visiem, kuri būs piedalījušies visās nodarbībās.
 
Saziņai: E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 Sagatavoja - 05.02.2024.; Maira Kupriša  

Sveicieni Latvijas dzimšanas dienā!

apsveikums

Rudens forums Skangaļu muižā

Svetas-fofto 569 of 648 9. un 10.novembrī Abulas lauku partnerības pārstāvji Maira, Vinete un Sveta kopā ar kolēģiem no visas Latvijas piedalījās pasākumā   “LEADER / SVVA RUDENS FORUMS 2023 ”, kurš notika Cēsu novada  Skangaļu muižā. Pasākumu organizēja Latvijas lauku forums un Valsts KLP tīkls.

Pirmajā dienā Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests sniedza informāciju par aktuālajiem noteikumiem un prasībām uzsākot jauno 2023.-2027.g. periodu, lai mēs uzzinātu atbildes uz sev neskaidriem jautājumiem saistībā ar jaunā plānošanas perioda normatīviem aktiem, interešu konfliktu un lēmumu pieņemšanu. 
 Otrā dienas pusē bija iespēja iepazīt  kolēģu sadarbību veidus  ar mēdijiem, kā arī ieguvām padomus, kā veiksmīgi komunicēt ar tiem drukātajos vai  sociālajos tīklos. Mērķtiecīgas sadarbības veidošana ar mediju pārstāvjiem lauku attīstības un iespēju regulārai aktualizēšanai – tēma, kuru Kristīne Mennika, LASAP valdes locekle un  Finanšu ministra padomniece stratēģiskajā komunikācijā sniedza mums. 
Vakarā piedalījāmies īpašā saliedēšanās un sevis izaicināšanas aktivitātē “Aizvērt acis, lai atvērtu tās” kuru piedāvāja balvas “Cilvēks izaugsmei” laureāti “Neredzamā pasaule”. Bija iespēja iepazīt savas sajūtas neredzīgo  pasaulē un nedaudz izprast vājredzīgo un neredzīgo cilvēku vides izziņu ar taustes un baltā spieķa palīdzību. 
Otrā dienā iepazinām dažādus digitālos rīkus, kas var palīdzēt ikdienas darbā. Savā pieredzē dalījās Ilze Švarcbaha, uzņēmēja, mārketinga studijas “Every Good Idea” līdzīpašniece.
EK iniciatīvas Smart Rural 27 nacionālā koordinatore Zanda Dimanta-Svilpe sniedza EK pilotprojekta “Viedo ciemu attīstībai dalībvalstīs” – Smart Rural 21 un Smart Rural 27 skatījumu uz Viedā ciema jēdziena izpratni un pielietojumu Latvijas kopienās, runājām par viedajiem ciemiem un to attīstību Latvijā, kā arī par vietējo rīcības grupu būtību un svarīgākajiem uzdevumiem.
Pirms došanās mājup devāmies ceļojumā kultūrtelpā “Ja kopiena satiktu Veidenbaumu…” E. Veidenbauma muzejā Kalāčos. 
 Svetas-fofto 599 of 648   Svetas-fofto 638 of 648   Svetas-fofto 585 of 648   Svetas-fofto 615 of 648

 

Abulas lauku partnerības SVVA Stratēģija 2023.-2027.gadam

 abula logo2Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2023.–2027.gadam atlases komiteja 31.10.2023. pieņēma lēmumu par Abulas lauku partnerības SVVA stratēģijas 2023.-2027.gadam  apstiprināšanu.

 
 
SVVA stratēģijas īstenošana tiks uzsākta 01.12.2023. un tiks veikta līdz 2027. gada 31. decembrim.

13.kārtas projektu rindojums

lemums 1.11.2023.noslēdzas 13.kārtas projektu izvērtēšana.

 No 16 iesniegtajiem projektiem 8 projekti  tika atzīti par atbilstošiem publiskā finansējuma saņemšanai. Tie vakar, 31.10.23., tika iesniegti Lauku atbalsta dienestam tālākai izvērtēšanai. 
 5 projekti tika noraidīti nepietiekoša finansējuma dēļ. Ja 13.kārtas projektu izvērtēšanas gaitā atbrīvosies finansējums, tad atbilstoši rindošanai, šiem projektiem tiks pārskatīts lēmums uz atbilstošu publiskā finansējuma saņemšanai.
 2 projekti tika noraidīti, jo nesavāca minimālo punktu skaitu. 

Ziemeļlatgales partnerībai 20

 

20.oktobrī Abulas lauku partnerības pārstāvji devās uz Balviem, lai sveiktu starptautiskā sadarbības projekta “Handicraft Festival- Transnational cooperation project” partnerus  biedrību “Ziemeļlatgales partnerība” 20 gadu jubilejā. Bija patīkami satikt kolēģus un projektā iesaistītos cilvēkus, priecāties līdzi partnerības sasniegumiem. Svinīgo pasākumu vadīja un par muzikālo noskaņu parūpējās folkloras kopa “Upīte”.
2023.10.23.-118   2023.10.23.-119   2023.10.23.-231  2023.10.23.-164

 

Viedais ciems Abulas LP darbības teritorijā

 

viedais ciems 201023Atpazīstamības zīmes “VIEDAIS CIEMS 2023” organizatoru komanda un žūrija ir paziņojusi savu lēmumu 2  mūsu ciemiem  Adi’nu ciema Launkalnē un Launkalnes ciemam , kuri bija sevi pieteikuši šai Latvijas lauku foruma iniciatīvai.
Žūrijas lēmums ir:
piešķirt Zadiņiem  Atpazīstamības zīmi “VIEDAIS CIEMS 2023”;viedais-ciems -23-201023
piešķirt Launkalnes  ciemam atzinību “Ceļā uz VIEDAIS CIEMS 2023”;
Lepojamies ka mūsu teritorija nu ir ar vienu viedo ciemu bagātāka un vienu  ciemu ceļā uz to.
Šo abu ciemu pārstāvji piedalījās  “VIEDAIS CIEMS 2023” apbalvošanas un tīklošanās pasākumā, kas norisinājās šā gada 20. oktobrī Jaunolaines Kultūras namā,  sniedzot iespēju satikt citus Viedo ciemu kopienu pārstāvjus, meklēt jaunas iespējas attīstībai un sadarbībai, rast iedvesmu un idejas tālākiem darbiem! 
Lai veiksmīga tālākā virzība un nākamo ideju īstenošana!
viedais ciems -Zadini

 

Apakškategorijas

 • Iepirkumi
 • Informācija

   

  INFORMĀCIJA PAR PERSONU DATU APSTRĀDI
   
  Biedrība “Abulas lauku partnerība” (turpmāk – Pārzinis) veicot personu datu apstrādi vienlaikus informē Datu subjektu, ka:
  1.Pārzinis norīkojis personu datu aizsardzības speciālistu (personas datu aizsardzības speciālista apliecība Nr. 388) uzraudzīt un kontrolēt personu datu apstrādi biedrībā. Personu datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
  2.Datu apstrādes nolūki, kam paredzēti personas dati, kā arī apstrādes juridiskais pamats: 
  a.Datu apstrādes mērķi (nolūks):
  i.personālvadības nodrošināšana;
  ii. saistību tiesību nodrošināšana;
  iii.Sabiedrības informēšana;
  b.Datu apstrādes juridiskais pamats - Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis)  6.punkta 1.daļas:
  a)apakšpunkts - datu subjekts ir devis piekrišanu savu personas datu apstrādei vienam vai vairākiem konkrētiem nolūkiem;
  b)apakšpunkts – ja apstrāde ir vajadzīga līguma, kura līgumslēdzēja puse ir datu subjekts, izpildei vai pasākumu veikšanai pēc datu subjekta pieprasījuma pirms līguma noslēgšanas;
  c)apakšpunkts – ja apstrāde ir vajadzīga, lai izpildītu uz pārzini attiecināmu juridisku pienākumu;
  e)apstrāde ir vajadzīga, lai izpildītu uzdevumu, ko veic sabiedrības interesēs vai īstenojot pārzinim likumīgi piešķirtās oficiālās pilnvaras.
  3.Datu subjekta personas datu saņēmēji vai saņēmēju kategorijas – Lauku atbalsta dienests, grāmatvedis, biedrības pilnvarotie projektu vērtētāji un tiesībsargājošās iestādes (VID, DVI u.tml.).
  4.Pārzinis neparedz nosūtīt personas datus uz trešo valsti vai starptautisku organizāciju.
  5. Personas dati tiks glabāti Cēsu ielā 9, Blome, Smiltenes novads, atbilstoši likumam, līgumam vai līdz biedrības noteikto nolūku sasniegšanai. 
  6.Datu subjektam pastāv tiesības pieprasīt pārzinim piekļuvi datu subjekta personas datiem un to labošanu vai dzēšanu, vai apstrādes ierobežošanu attiecībā uz datu subjektu, vai tiesības iebilst pret apstrādi, kā arī tiesības uz datu pārnesamību, ja tas ir likumiski iespējams un pamatots ar rakstisku iesniegumu;
  7.Datu subjektam ir tiesības jebkurā brīdī rakstiski atsaukt datu apstrādei doto piekrišanu, kuras pamatā ir pirms atsaukuma sniegtā piekrišana.
  8.Datu subjektam ir tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei.
  9.Personas datu sniegšana ir noteikta saskaņā ar līgumu vai likumu, lai informētu sabiedrību, jo tas ir priekšnosacījums, lai nodrošinātu darījuma, piedāvājuma spēkā esamību. 
  16.Datu subjektam ir pienākums personas datus sniegt, lai nodrošinātu likumā noteiktos pienākumus un noslēgtu darījumu, ja tas nepieciešams. 
  17.Nepastāv automatizēta lēmumu pieņemšana, tostarp profilēšana, kas minēta Regulas 22. panta 1. un 4. punktā. 
   
  Biedrība “Abulas lauku partnerība” Sveta Rozīte
  Kontaktinformācija: 28368431
   

   

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas