Apmeklēts pasākums Igaunijā.

No Abulas lauku partnerības  4  pārstāvji  Tigna Podniece, Iguna Peneze, Antra Kikute un Liga Krumina Kigere no 24. līdz 26. augustam piedalījās pasākumā “ LEADER Fair for Transnational Cooperation 2016” (LEADER gadatirgus par starpvalstu sadarbību)  Jānedā (Igaunija). 

Pasākuma galvenais mērķis  -  starptautiskās sadarbības nozīme Eiropas savienības lauku teritoriju attīstībā. Pasākumā uzdevums ir  attīstīt LEDER kustības starptautisko sadarbību, meklēt sadarbības iespējas un sadarbības partnerus, piedalīties diskusijās un darba grupās, iepazīties ar īstenotajiem LEADER projektiem citās ES valstis. 
Atziņas no dalībnieku atskaitēm:
•Igaunijā satapām daudz motivētus, sadarboties gatavus VRG pārstāvjus, kas ir ieinteresēti sadarboties kultūras, ekoloģijas, permakultūras jomās. Potenciālos partnerus atradām gan kaimiņvalstīs – Igaunija, Lietuva, gan arī Latvijā. Nodibinājām ciešākas saites ar Skotijas un Somijas pārstāvjiem. Ar viņiem arī vedīsim sarunas, lai vienotos par kopīgām idejām projektos. 
•Tika izceltas katras valsts pārstāvēto organizāciju lauku attīstības dabas vērtības, to pilnveidošana un popularizēšana ar projektu līdzdalību. Daudzas projektu idejas tika saistītas ar Igaunijas lauku partnerībām, bija iespēja to īstenošanu salīdzināt dažādās valstīs. 
•Ļoti vērtīgas bija mācību ekskursijas, kuru laikā apmeklējām īstenotos LEADER projektus Igaunijā. 
•Komunicējot ar citām Latvijas partnerībām (Alūksne, Kandava, Saldus, Salacgrīva, Cēsis) pārliecinājāmies, ka Latvijā ar starptautiskajiem projektiem mēs cenšamies risināt līdzīgas problēmas līdzīgās nozarēs. 
•Iepazīstot citu valstu VRG , kā iespējamos partnerus starptautiskajam projektam saredzu Paides (Igaunija) un MTU ( Igaunija) www.mutupartnerid.eu. VRG. 
•Ieguvu jaunas idejas pasākumu organizēšanā – “speed date” – ātrs veids kā ātri iepazīties un komunicēt. 
•Pasākuma organizācija profesionāla, radot pozitīvu atmosfēru pilnvērtīgam darbam. 
•Jaunas idejas, par kurām ir vērts padomāt un kuras ir iespēja  īstenot laukos arī ALP teritorijā – no Lietuviešiem – kokgriezumi, koka skulptūru veidošana, no Beļģijas – viss, kas saistīts ar gaļas primāro ražošanu, pārstrādi, tirgošanu;  no Somiem -  loģistika lauku produkcijas pārdošanā, izveidojot internetveikalus. 
    Pasākums tika finansēts no projekta Nr. 16-00-A019.400-000014 “VRG darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” ietvaros. 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA