Amaze Me Leader Somijā 2017

 

AMAZE 5     Šā gada vasarā, laika posmā no 13. līdz 20. augustam, ar LEADER(Somija) atbalstu tika izveidots piedzīvojumu seminārs “Amaze Me Leader”, ar kura palīdzību tika veicināta jaunu cilvēku iesaistīšanās lauku teritoriju attīstībā. Par iedvesmu šim piedzīvojumu semināram tika izmantots populārais TV šovs “Amazing Race”. Semināra mērķis bija pavairot zināšanas par LEADER darbību, vietējo jauniešu iesaistīšana lauku attīstībā un tās uzņēmējdarbībā, kā arī saziņas uzlabošana starp dažādām kultūrām. Semināra darbība šogad noritēja Somijā, Saimaa ezera teritorijā. Dalībniekiem tika izsniegti galapunkti, kuros tos sagaidīja dažādi uzdevumi, kuri bija jāveic komandās.
Smiltenes novadu šajā seminārā Somijā pārstāvēja Niks Raivis Deičmanis(Smiltenes jauniešu dome) un Samanta Sanda Ozoliņa(Vilkmuiža  2011) - abi aktīvi Smiltenes jauniešu domes pārstāvji. Studenti par sniegto iespēju piedalīties šāda veida pasākumā jutās ļoti pagodināti. 
Seminārs noritēja 7 dienu garumā, kuru laikā dalībniekiem ne tikai bija “jāizkāpj no savas komforta zonas”, bet arī jāmācās darboties kā komandai. Kopumā seminārā piedalījās 52 dalībnieki, no kuriem 23 no Latvijas, 2 no Igaunijas, 11 no Skotijas un 16 Somijas pārstāvji. Visi dalībnieki tika iedalīti 15 jauktās grupās (no katras valsts vismaz viens pārstāvis), kuras kopīgi ar īres automašīnām devās organizatoru noteiktajā maršrutā. 
    Dalībniekiem nedēļas sākumā tika dota iespēja iepazīties ar Somijas Nacionālo sporta veidu un Somijas Nacionālā parku. Organizatori  īpaši parūpējās par to, lai dalībnieki izprastu lauku attīstības nepieciešamību mūsdienās, izrādot dažādus vietējos lauku uzņēmumus, kas lieliski attīsta savu biznesu, neskādējot apkārtējai videi. Turpinoties semināram, dalībniekiem tika sniegta iespēja attīstīt savas radošās prasmes dažādās aktivitātēs – ēst gatavošanā, dažādu dabas resursu iepazīšanā, iesaistoties dažādās sporta aktivitātēs, rosinot jaunas biznesa attīstības idejas vietējos Somu uzņēmumos. Dalībnieki iepazinās ar jaunām idejām lauku tūrisma attīstībai, kā arī, kā pareizi veidot mārketinga tiltus no laukiem uz pilsētām.
Kopumā LEADER fonds Somijā atbalsta vairākus simtus vietējo lauku organizācijas un projektus, kas veicina lauku attīstību. Turpmāk LEADER fonds plāno jau nākamo “Amaze Me Leader” piedzīvojumu semināru, kas norisināsies 2018. gadā Skotijā.
Pasākumā piedalījāmies Abulas lauku partnerība projekta "VRG darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" Nr.16-00-A019.400-000014 ietvaros. 
                                                                                Samanta Sanda Ozoliņa

            

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA