LINC 2018 Finland

LINC Fin 8Biedrības “Abulas lauku partnerība” 4 dalībnieki – Inese, Aurika, Antra un Sveta  no 11. jūnija līdz 15. jūnijam piedalījās pasākumā LINC 2018 Finland, kurš notika Raumā un Uusikaupunki Somijas dienvidrietumos. Somijas VRG “Leader Ravakka” kopā ar līdzdalībniekiem rīkoja 9. LINC konferenci. 

LINC - Leader Inspired Network Community ir Eiropas LEADER konference, kas apvieno Eiropas pieredzes apmaiņu ar sporta un Eiropas kulinārijas pasākumiem. LINC pasākuma  iniciatīva nāk no Austrijas, Vācijas, Igaunijas un Somijas VRG (vietējās rīcības grupas) un Valsts tīkla  lauku attīstībai.  Pirmā LINC konference notika 2010. gadā Austrijā.
LINC pasākuma mērķis ir:
1)iepazīstināt ar rezultātiem un novatoriskām metodēm, kas iegūtas, izmantojot LEADER pieeju, lai veicinātu lauku attīstītāju tīklu paplašināšanu
2) apmainīties ar Eiropas LEADER jomu pārstāvju profesionālo pieredzi
3) izveidot saites starptautiskai sadarbībai
4) pievērst uzmanību saziņas un zināšanu nodošanas nozīmei starp vietējiem ekonomiskajiem un sociālajiem dalībniekiem par tūrismu, kultūras mantojumu, tradicionālajiem vietējiem produktiem un citiem nozīmīgiem darījumu partneru jautājumiem.
LINC atklāšana 12. jūnijs.
LINC Fin 6Pasākuma atklāšana notika Raumas centrā tirgus laukumā. Dalībnieki pūtēju orķestra pavadībā  vienojās kopīgā gājienā. Vairāk kā 300 dalībnieki no 17 valstīm. 
 
 
 
 
 
LINC Studiju tūres 13. jūnijā.
Pasākuma laikā tiek organizēti mācību braucieni. Antra un Aurika piedalījās 6. mācību braucienā – uz Naantali reģionu. Šo mācību braucienu organizēja Leader Varsin Hyvä. Naantali reģions atrodas apmēram StudyTour6 Naantali-region photo BrigitaMedne 165 km uz dienvidaustrumiem no Uusikaupunki. Šis reģions lepojas ar lauksaimniecības zemēm,  ielejām, mežiem, ezeriem, daudzām upēm,  jūru un salām . Tika apmeklēts Livonšāriešu kopienas ciems. Livonjasari ir ekoloģiskais ciems, kura mērķis ir ilgtspējīgs un dabiskāks dzīvesveids, resursu sadale, brīvprātīgais darbs kopīgam labumam un aktīva sabiedriskā dzīve. Livonjasā ir trīs Leader finansētie projekti. Šī brauciena laikā tika apmeklēti arī kooperatīvais dārzs, kas ražo dažādas bioloģiskās dārzeņus. Pēcpusdienā tika apmeklēta vēsturiskā senā Naantali. Tika parādīta Somijas Republikas prezidenta vasarnīcu ( ar ko somi ļoti lepojas)  un pastaiga pa  vēsturiskām Naantali  ieliņām. Brauciena laikā tika sniegta informācija par Leader projektiem vietējās vēstures, pārtikas un tūrisma jomā Naantalī.
LINC Fin 3Savukārt, Inese un Sveta piedalījās 7. studiju braucienā – uz Inio salu. Šo mācību braucienu organizēja Somijas VRGA “Leader I samma båt-samassa veneessä”, kas darbojās  Iniö salā, apmēram 60 km uz dienvidiem no Uusikaupunki,  Arhipelāga jūrā. Iniö sala ir savienota ar cietzemi, izmantojot prāmju maršrutu. Studiju ekskursijas programma sastāvēja no pastaigas pa dabas taku, vietējās pārtikas pusdienām un pastaigas seno gleznaino ciematu salā. Ekskursijas laikā dalībnieki redzēja  dažādas lieliskas dabas ainavas lielākajā arhipelāgā Ziemeļeiropā. Brauciena laikā klausījāmies stāstījumu un diskutējām par tēmu  - daba, cilvēki un kultūra - arhipelāga brīnums. 
 
 
 
 
LINC Burāšana, 2014. gada 14. jūnijs
LINC Fin 5Tā kā dienvidrietumu Somija atrodas Botnijas jūras piekrastē, tad dalībniekiem tika noorganizēta burāšana ar tradicionālajām somu buru laivā uz Katanpää salas cietoksni. Tas atrodas Botnijas jūras nacionālā parka, kas ir lielākā Somijas aizsargājamā teritorija dienvidu daļā. Sala slavena ar  bagātīgu zivju daudzveidību, putnu ligzdošanas vietu. Bija iespēja vērot   jūras un zvejas kultūras mantojumu un unikālas arhipelāga ainavas. Katanpā salā notika arī  sporta pasākumi un interaktīvas spēles nelielās starptautiskās  komandās. Starp komandām notika sacensība un komanda H, kurā dalībniece bija Antra, ieguva 3 vietu. 
       LINC Fin 11        LINC Fin 10     LINC Fin 9
Eiropas Bufete -  ēdienu degustācija
Eiropas bufetes koncepcija ir būtiska LINC konferences sastāvdaļa. LINC 2018. Finland Eiropas kafejnīca tika pasniegta Katanpää salā.  No Abulas LP teritorijas dalībniekiem bija iespēja degustēt Daigas Knostenbergas siera cepumus un atspirdzināties ar SIA LKL Nami cidoniju sīrupa limonādi. 
LINC - LEADER sadarbības veidošana
Starpvalstu sadarbība ir svarīgs instruments lauku reģionu attīstībā. Tas ir arī efektīvs mehānisms, lai dalītos jaunos risinājumos ar kopīgiem jautājumiem. Šogad LINC bija vairāk iespēju atrast jaunus sadarbības partnerus Sadarbības kafejnīcā Fåfänga, kuru rīkoja ENRD. Satikt citu valstu dalībniekus, diskutēt par aktuālām tēmām, veidot kopīgu sadarbību bija iespēja gan Studiju tūres laikā, gan sporta spēļu laikā, gan burājot uz Katanpa salu. Lietuva, Igaunija, Gruzija, Polija – potenciālie sadarbības partneri Abulas LP. 
LINC pasākuma noslēgumā karogs tika nodots  Igaunijas Lauku tīklam nākošā LINC organizēšanai Pērnavā 2019. gada rudenī.  

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas