Starptautiskā konference Valmierā.

Starptautiskā konference "Lauku telpas attīstība un sabiedrības virzīta vietējā attīstība" notika  13.septembrī, Valmieras Kultūras centrā, Rīgas ielā 10, Valmierā.IMG-20190109-WA0002

Konferenci organizēja Valsts Lauku tīkla Sekretariāts, SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" sadarbībā ar  vietējās rīcības grupām.
 No Abulas LP piedalījās administratīvā vadītāja Svetlana Rozīte
 Konferences ietvaros, 12.septembrī bija iespēja piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā, apmeklējot LEADER, ERAF (LIAA) un Lauku attīstības programmas projektus - Limbažu, Smiltenes un Valmieras apkārtnē.
Konferences dalībnieki apmeklēja Abulas LP LEADER projektu z/s Veccepļi Palsmanes pagastā, kurš šajā periodā īsteno 2 LEADER projektus, bet iepriekšēja periodā ir veiksmīgi īstenojis 3 LEADR projektus. 
    IMG-20190109-WA0006  veccepli 5 IMG-20190109-WA0004
13. Septembrī konferenci atklāja Jānis Baiks (Valmieras domes priekšsēdētājs), Gints Kaminskis (Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis), mārtiņš Cimermanis (Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs), Edgars Linde (Valsts Lauku tīkla Sekretariāta vadītājs) konferences gaitā par lauku telpas attīstība un mijiedarbība ar pilsētvidi (Latvija 2030) stāstīja Māris Kučinskis (Latvijas Republikas Ministru prezidents). Par centralizācija un reģionalizācija, nākotnes izaicinājumi reģionālās un lauku attīstības kontekstā informēja Raivis Bremšmits (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Reģionālās politikas departamenta direktors). Savukārt, Jānis FDūklavs, Zemkopības ministrs informēja klātesošos par lauku attīstības galvenie izaicinājumiem un mērķiem. 
Klausītāji tika iesaistīti diskusijās un uz  jautājumiem atbildēja iepriekš minētie lektori. Konferencē uzstājās arī ārvalstu lektori, kuri dalījās savās pieredzēs par “Uz vērtībām balstīta reģionālā attīstība´ (Ing.Josef  Ober, Neue Stadt Feldbach birģermeistars) , “Vietējās rīcības grupas loma uz vērtībām balstītā reģionā”(Michael Fend, Asociācija Štīrijas Vulkānzemes), “Tematiskās darba grupas “Viedie ciemi” rezultāti (ENRD Kontaktpunkta pārstāvis), “Viedo ciemu koncepts un attīstība Somijā “(Lauri Hyttinen, Somijas Valsts lauku tīkla pārstāvis). 
Pēc pusdienām notika darbs 3 sesijās: 
1)Lauku telpas attīstība - Saskatīt ietekmējošos faktorus, kas ir svarīgi lauku un reģionālajai (tai skaitā uz vērtībām balstītai)attīstībai, identificēt nepieciešamās darbības un mērķus kopējai attīstībai.
2)Viedie ciemi un to loma lauku attīstībā - Kā panākt, lai koncepts sekmīgi darbotos? Identificēt nepieciešamos instrumentus, lai veidotu efektīvus risinājumus.
3)Vienots darbības plāns lauku attīstībai - Kopējas stratēģijas īstenošana, ņemot vērā visas iespējas un resursus. Kā izmantot visus iespējamos fondus (tai skaitā daudz-fondu pieeju) attīstības procesiem?
Konferences noslēgumā: Darba grupu prezentācijas, secinājumi

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas