Projekta "Handicraft festival – transnational cooperation project” aktivitātes Balvos

DSC 1714         Noslēdzās  starptautiskais ("Handicraft Festival - Transnational cooperation project “ projekta Nr. 18-00-A019.333-000009 ") Mākslas plenērs Balvos.

Piedalījās dalībnieki no Latvijas un Somijas. Programmā bija teorētiskas un praktiskas nodarbības gan klasiskajā, gan 3D gleznošanā. Darbos uzliktas lauku pļavu segas, vasaras smarža, smilgas dziesma, skaisti ziedi. Vairākiem dalībniekiem gleznošana ir vaļasprieks un sirdslieta, jo tā var atklāt savu iekšējo pasauli un radoši  izpausties. Somijas dalībnieki jūsmoja par Latgales dabu. Kā tas iespējams tehnoloģiju laikmetā, kad viss modernajā pasaulē ir apdzīvots, un var ieraudzīt neapdzīvotu, neskartu zemes stūrīti. Pedagogi mēģināja daudz neiejaukties, lai mākslinieks amatieris saglabātu savu individuālo raksturu.

Savukārt 3 D gleznošana bija dalībnieku kopdarbs, kuru atklāšana notiks š.g. 21. jūnijā, plkst. 20.00, Kalnamuižā, Smiltenes pagastā. Projekts turpinās un biedrība “Abulas lauku partnerība” rudens pusē pārsteigs sabiedrību ar vēl vienu mākslas aktivitāti “parkā”,  sekojiet līdzi mūsu mājas lapā www.abula.lv .

Projekta vadītāja   Maira Kupriša

DSC 0491   DSC 0972   DSC 0492   DSC 3783

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA