Apmācības Abulas LP teritorijā

SPA-kursiTurpinoties biedrības “Smiltenes pagasta attīstībai” veiksmīgajai sadarbībai ar biedrību “Abulas lauku partnerību” un ELFLA atbalstu turpina tradīciju “Apmācību organizēšana Abulas lauku partnerības teritorijas iedzīvotājiem”, piedāvājot bezmaksas nodarbības: 

 1.) 02.03. – 07.11.2024. “Ekoloģiska un videi draudzīga kultūraugu audzēšana” , projekta Nr. 23-09-AL10-A019.2205-000001, (44 stundas, 6 tikšanās reizes Galdnieku ielā 10, Smiltenē, sestdienās plkst. 10.00 - 16.00, 2  mācību ekskursijas). Pieteikšanās: ŠEIT     Programma 

Nodarbības piemērotas gan pieredzējušiem dārzkopības entuziastiem, gan arī iesācējiem, kā arī tiem, kam sava dārza nav, bet vēlas apkopt vai izaudzēt augus savās mājās. Pietuvosimies “zaļā” dzīves modeļa aspektiem, kā arī tiks sniegtas atbildes, ko nozīmē “zaļums” kultūraugu audzēšanai mazdārziņos. 
Nodarbības vadīs Sarmīte Audere  – Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā ieguvusi agronoma kvalifikāciju. Vairākus gadus strādā par ugkopības skolotāju  Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumā. Savā mazdārziņā audzē garšaugus, dārzeņus un ogulājus. Brīvajā laikā mācās valodas un IT.
  
 2.) 22.03.– 17.05.2024. “Radoša šūšanas darbnīca. Lauki bez atkritumiem” , projekta Nr. 23-09-AL10-A019.2205-000002, (39 stundas,  14 tikšanās reizes Kalnamuižā 3, Smiltenes pag., pirmdienās un piektdienās plkst. 16.00 - 19.00). Pieteikšanās: ŠEIT Programma
 
Mērķis ir pilnveidot prasmes “atdzīvināt” drēbes un popularizēt ekoloģisko dzīves veidu. Dalībnieku rīcībā ir šujmašīnas, overloks, modes žurnāli, grāmatas un meistarklašu vadītāja pieredze. Šūšanas darbnīcā var pieteikties dalībnieki ar un bez priekšzināšanām šūšanā, kuriem patīk šūt un labi pavadīt laiku domu biedru vidū. Nodarbību laikā iepazīs dažādas šūšanas tehnikas, apgūs audumu un citu tekstilmateriālu īpašības, auduma rotāšanas paņēmienus un iegūs zināšanas elementāru plecapģērbu un gurnapģērbu piegriešanā un šūšanā
Nodarbības vadīs Iveta Purmale  – no  bērnības darinājusi tērpus lellēm. Skolas laikā studējusi šūšanas grāmatas un šuvusi tērpus sev un draudzenēm. Mācījusies apgūt drēbnieks arodu skolās un pilnveides kursos. Uzņēmējdarbības apguvē lieliski noderējusi darbošanās LLSA (Latvijas Lauku Sieviešu Apvienība). Kopš 2006. gada ir šūšanas salona IK „Iveta Purmale” īpašniece (http://www.smukilini.lv/). Lepojas ar apģērbu kolekciju no lina auduma. Vaļas prieks ir pastaigas pa mežu, ceļošana un antīko šūšanas piederumu kolekcionēšana.
 
!!! Aicinājums reģistrēties līdz 2024. gada 29. februārim
Biedrības “Smiltenes pagasta attīstībai” komanda ar nepacietību gaida tikšanos ar Jums nodarbībās! 
Apliecinājums visiem, kuri būs piedalījušies visās nodarbībās.
 
Saziņai: E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 Sagatavoja - 05.02.2024.; Maira Kupriša  

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas