Starptautiskais projekts ir pabeigts

     Ir noslēdzies biedrībai  „Abulas lauku partnerība” un Vietējai  rīcības grupai no Mažeikiem (Lietuva) „Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupė” kopīgais starptautiskais projekts  „Ceļojošā mākslasizstade izstāde starp Baltijas valstīm” (Projekta Nr. 11-00-L421102-000003). 
      Ar šo projektu vēlējāmies  izcelt gaismā tos māksliniekus, kuriem, iespējams, nepietiek savu līdzekļu, lai rīkotu izstādi, kā arī veicinātu vietējo mākslinieku amatieru atpazīstamību novadā, Latvijā un Lietuvā. Vienlaikus tā bija iespēja atklāt jaunas prasmes un talantus māksliniekiem, kuri savu talantu gleznošanā līdz šim nespēja  iznest lielākai publikas aplūkošanai.  
      Projekta ietvaros abās valstīs tiks rīkota radošā nometne, kuras mērķauditorija bija mākslinieki – amatieri. Katrā valstī 6 dienu laikā nometnes dalībnieki piedalījās  radošajā mākslas darbnīcā - plenērā. Nometnes programmā notika dažādas izglītojošas lekcijas un apmācības, kā arī profesionālu pedagogu vadībā visi dalībnieki pilnveidoja savas mākslinieciskās iemaņas.
      Latvijā projekta  aktivitātes norisinājās Mēru muiža no 28.06.- 03.07.2013.Kā veicās, varam redzēt   fotogalerijā "Starptautiskā mākslas nometne Mēru muižā"
      Nometnes laikā tapa glezniecības darbi, kurus varat apskatīt fotogalerijā "Straptautiskās mākslas nometnes darbi". Šie darbi   paliks Mēru muižas īpašumā. Lai šo mākslinieku darbus turpinātu popularizēt, tika izveidots  kalendārs 2014.gadam.  
      Savukārt Lietuvā no  16.08.-21.08.2013. Lietuviešu partneri Plinkšai muižā organizē šajā  projektā paredzēto otro mākslas nometni.  Kopā  12  projekta dalībnieki no Latvijas un Lietuvas gleznoja, dalījās  pieredzē, uzklausīja   Lietuviešu mākslas pedagogu ieteikumus savu prasmju pilnveidošanai. Rezultātā tapa jauni darbi, kuri palika Lietuvā priecēt vietējos iedzīvotājus. Kā veicās Lietuvā, varam redzēt fotogalerijā "Mākslas nometne Plinkšai muižā Lietuvā"
      Lai pabeigtu projektu līdz galam, kopīgi ar Lietuvas partneri vienojāmies vēl par vienu kopīgu aktivitāti. Šoreiz nometnes dalībnieki no Latvijas ar šeit tapušajām savām un Lietuviešu  gleznām devās uz Renavas  muižu Mažeiku apriņķī kopīgas izstādes izveidošanai un projekta ieguvumu apkopošanai. Kā veicās Renavā varat apskatīt fotogalerijā "Starptautiskā projekta noslēgums Renavas muižā Lietuvā"

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA