Starptautiskas konferences apmeklējums Bulgārijā.

 

  22338872 898087843680264 7064131778430801773 o   Šā gada 10. - 13.oktobrī Abulas lauku partnerības pārstāvji Sveta Rozīte, Inguna Peneze un Laila Špate piedalījās starptautiskā konferencē par godu 10 gadu LEADER pieejas īstenošanai Bulgārijā. Trīs dienas ilgajā konferencē Latviju pārstāvēja 4  vietējās rīcības grupas ( Rēzekne, Liepāja, Sēlija un Abula) un LAD un ZM pārstāvji no Latvijas. Pasākumā kopuma piedalījās  vairāk nekā 250 dalībnieku. Pasākums  bija vairāk vērsts uz ES un trešo valstu, tādu kā  Turcija, Maķedonija , Ukraina u.c.,  pieredzes apmaiņu un kopīgu projektu īstenošanu.
Konferences laikā bija iespēja iepazīt citu valstu pieeju LEADER programmas īstenošanā, vietējo rīcības grupu darbību un stratēģiju īstenošanas pieredzi, finansējuma apguvi, kā arī plānotos un īstenotos LEADER projektus.( Igaunija, Čehijas republika, Polija, Francija, Grieķija u.c) 
Pasākumā laikā ALP pārstāvji piedalījās semināros, diskusijās un tematiskos mācību braucienos par LEADER finansējuma apguvi Bulgārijā. 

 Sveta apmeklēja LEADER projektus, kuri īstenoti,  lai popularizētu vietējos produktus lauku teritorijās, savukārt Laila un Inguna apmeklēja LEADER projektus, kuri īstenoti, lai popularizētu tūrismu Bulgārijā.    

Starptautiskās sadarbības platformas laikā tika iepazīti citu valstu VRG sadarbības piedāvājumi un dibināti kontakti ar Bulgārijas LEADER Asociācijas vadību un vietējo rīcības grupu pārstāvjiem, kā arī Polijas un Lietuvas VRG pārstāvjiem. 
 

 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas