6.LLKP Ērgļos

f-166-098   No 14.-16.jūnijam Maija Mikelsone un Sveta Rozīte piedalījās 6. Latvijas lauku kopienu parlamentā, kurš notika Ērgļos. 

    Latvijas Lauku kopienu parlaments (LLKP) notiek reizi divos gados un tā mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību, izaicinājumu un prioritāšu identificēšanu vietējā, reģionālā, nacionālā un Eiropas mērogā. Kopienu parlamenta darbības princips balstās līdzvērtīgā dialogā, pulcējot gan pašvaldību un valsts pārvaldes pārstāvjus, gan uzņēmējus, politikas veidotājus, akadēmiķus, lauku attīstības profesionāļus un entuziastus, lai apkopojot prakses un viedokļus veidotu pozīciju sistemātiskām izmaiņām. Tie ir vairāki simti interesentu, kuriem ir viens mērķis: rast risinājumus Latvijas lauku ilgtspējai un lauku iedzīvotāju labklājības veicināšanai. LLKP šovasar notiks jau sesto reizi, ne tikai meklējot atbildes, bet arī savienojot kopienu līderus un labās pieredzes, lai to pozitīvā ietekme kļūtu vēl spēcīgāka un rezonētu plašāk. Visi viedokļi tiks apkopoti Rezolūcijā, kas turpmākos divus gadus kalpos par ceļa rādītāju ar lauku telpu saistītiem lēmumiem. Šī gada tematiskais un norises fokuss ir par viedo lauku sarukšanu, dažādām metodēm un rīkiem lauku attīstībā.
Trešdienas pēcpusdienā piedalījāmies viedo ciemu bibliotēkā, kur viedo ciemu aktīvisti stāstīja par saviem ciemiem, par savu ciemu cilvēkiem un viņu labajiem darbiem, par aktivitātēm cilvēku aktivizēšanai ciemo, par jauninājumiem lauku ekonomikā ar ietekmi uz sociālo vidi un kopienu attīstību. Vakarā iepazinām Ērģļus, tā vēsturi, apkārtni pastaigā pa Ērgļiem un to apkārtni. 
Ceturtdien notika LLKP atklāšana – spēka runas, ekspertu un dalībniekus diskusijas par rīkiem un metodēm kā lauku attīstības pamatelementiem. Pēcpusdienā piedalījāmies vairākās darba grupās, izzinot labās prakses  un prioritātes lauku telpā, kā arī darba grupas ar ekspertu dalību par pieredzēm, izaicinājumiem un nepieciešamajām rīcībām laukos. Vakarā Brakos  notika tīklošanās, satikšanās ar domubiedriem  un vakarēšana kopā ar Ēgļu pašdarbniekiem. 
Piektdienas rītu sākām ar veiksmes iešūpošanas rituālu kalnā pie Saieta nama. Turpinājumā - individuāla rīcība un valsts iespējināšana - iedvesmas runas tālākajam darbam. Kopienu parlamenta lielā kulminācijā - ekspertu viedokļi un nākotnes rīcības, kā arī rezolūcijas sagatavošana. Pasākumā noslēgumā iepazinām īstenotos projektus Ērgļos un Ērgļu apkaimē. 
WhatsApp Image 2023-06-26 at 10.22.35 1   WhatsApp Image 2023-06-26 at 10.22.34 1   WhatsApp Image 2023-06-26 at 10.22.34     f-166-024   f-166-164  f-166-208  f-165-116  f-166-237   IMG 7192   IMG 7225  f-166-055 LLKP-45 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas