Ciemos pie lietuviešu kolēģiem Mažeiķos

     No Mažeiķu ( Lietuva) Vietējās rīcības grupas „Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės” saņēmām uzaicinājumu piedalīties starptautiskā  konferencē «Implementation of LEADER method in Mažeikiai region municipality: expierence and future prospect».( LEADER ieviešanas metodes Mažeiku regionā: pieredze un iespējas nākotnē.) 
     No Abulas lauku partnerības 10 dalībnieki 15.martā devās uz Mažeiku regiona Renavas muižu, lai iepazītos ar LEADER projektu ieviešanu Mažeiķos, kā arī stāstītu par savu pieredzi projektu ieviešanā Smiltenes novadā. 
     Konferences laikā pieredzē dalījās lietuviešu nevalstiskās organizācijas, pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji, kuri īstenojuši dažadus LEADER  projektus. Par iespējām lauku attīstībā Lietuvā nākošajā  periodā informēja Lietuvas lauksaimniecības ministrijas pāsrtāvji.  
     Ar interesi iepazināmies ar Renavas muižas kompleksu, kurā arī tik īstenots LEADER projekts kultūras mantojuma saglabāšanai. 
Pēcpusdienā, piedaloties darba grupā, tika pārrunāti jautājumi par kopīgo starptautisko projektu „Ceļojošā mākslas izstāde starp Baltijas valstīm”, kura aktivitātes Latvijā tiks uzsāktas jau 28.jūnijā, kā arī pārrunātas tēmas un idejas nākošajiem kopīgajiem sadarbības projektiem. 
     Pēc darba grupu rezultātu apkopojuma, konferences dalībniekus priecēja vietējā folkloras grupa ar jaukām lietuviešu tautas dziesmām un dejām. 
     16.martā kopīgi ar lietuviešiem devāmies apskatīt viņu īstenotos projektus Auksodē – saieta namu ciema iedzīvotājiem, Laižuvē – kultūras centru un saieta namu, Daubiškia -  stadionu  un Tirkšliai- bērnudārzu. Mājās pārvedām dauz un dažadu ideju projektiem, kurus realizēt savā novadā. 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA