Āra terases - nojumes izbūve Launkalnē

Iesniedzējs: Smiltenes novada dome
Projekta nosaukums:. Āra terases - nojumes izbūve Launkalnē
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2203-000003
 
Projekta summa 11920.54 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 7095,41 EUR
 
Īstenošanas vieta: Launkalne,  Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 31.07.2019.- 20.07.2021.
Projekta vadītāja: Māris Lazdiņš, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Radīt iedzīvotājiem vietu brīvdabas pasākumu organizēšanai uzlabot kultūras pakalpojumu pieejamību Launkalnē, vietējiem un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem. 
 
Apraksts: 
Ja uz Launkalni raugās no putna lidojuma, visā ciema centrā ir redzamas sakoptas viensētas, daudzdzīvokļu māju pagalmi, uzņēmumu teritorijas, renovēta sākumskola, pagasta pārvaldes ēka, ierīkots sporta laukums, tātad ir izveidota infrastruktūra, -mūsu vieta, kur gribam dzīvot un izaudzināt savus bērnus. Launkalnes centrā atrodas Tautas nams, kura pamatuzdevums ir sniegt pagastā dzīvojošiem iedzīvotājiem pozitīvas emocijas, prieku, līdzi jušanu jauniem, talantīgiem, centīgiem bērniem un jauniešiem. Launkalnieši vērš uzmanību uz to, ka tieši bērni ir tie, kas mūsu pelēko ikdienu spēj piepildīt raibām emocijām. Sākoties vasaras sezonai, Launkalnē pietrūkst brīvdabas kultūras pasākumu, ko atgādina iedzīvotāji. Uzklausot iedzīvotāju ieteikumus un attīstot ideju projekta ietvaros tiks izbūvēta “Āra terase-nojume Launkalnē”, ar vienu stāvu konstrukciju, fasādes apdari no koka, tērauda jumta segumu un apbūves laukumu 24m², pietiekoši liela, lai apmeklētājiem rastos klātbūtnes sajūta.
Izbūvētā “Āra terase-nojume” atradīsies Launkalnes centrā, kurai izvēlēta ļoti skaista un reljefā atšķirīga vieta ar skatu uz Rauzas upes ieleju, tieši blakus Tautas namam, iekšpagalmā, kurš jau tagad tiek izmantots nelielu pagasta svētku pasākumu organizēšanai, kur nevienu reizi vien mākslinieki tiek pārsteigti ar lietu, vēju un sniegu. Āra terase-nojume kalpos vietējo iedzīvotāju atpūtas pasākumu organizēšanai gada siltajos mēnešos no 1. maija līdz 15. septembrim. Tā būs tradīcijām bagāta, iemīļota kultūras un atpūtas pasākumu vieta pagasta iedzīvotājiem un viesiem. Āra terasē-nojumē notiks dažādi pašdarbības kolektīvu koncerti un izrādes, bezmaksas pasākumi bērniem, tautas balles, kā arī citi ikgadējie tradicionālie svētku pasākumi, kas šobrīd notiek Tautas nama telpās. Projekta rezultātā ieguvējs būs jebkurš Launkalnes pagasta un apkārtējo teritoriju iedzīvotājs, kā arī skolēni, jaunieši, seniori, pagastā esošie potenciālie uzņēmēji, viesi un tūristi. Tiešā mērķauditorija ir Launkalnes pagasta 1177 iedzīvotāji. Projekta rezultātā tiks radīta publiski pieejama sabiedrībai pieejama vide kultūras un sabiedriskiem pasākumiem lauku teritorijā.
 
Rezultatīvie rādītāji:
Āra terases-nojumes izbūve  

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA