“Tu esi tas, ko tu ēd - kā uzturs ietekmē cilvēka fizisko un garīgo veselību”

Reitere LAD publ Iesniedzējs: BDR Biedrība "SMILTENEI UN LATVIJAI"

 Projekta nosaukums: “Tu esi tas, ko tu ēd - kā uzturs ietekmē cilvēka fizisko un garīgo veselību”
 Projekta Nr. 20-09-AL10-A019.2205-000004
 
 Projekta summa 1000,00 EUR, 
 no tās ELFLA publiskais finansējums: 900,00 EUR
 Īstenošanas vieta: Silva 23, Launkalnes pagasts, Smiltenes novads
 Projekta vadītāja: Lāsma Vilkasta , Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Mācību mērķis ir nodrošināt jauno māmiņu, maznodrošināto, cilvēku ar īpašām vajadzībām un citu iedzīvotāju teorētisko un praktisko zināšanu apguvē un zināšanu pilnveidošanā par ikdienā lietojamiem ārstniecības augiem. Saprast augu iedarbību uz cilvēku un spēju pazīt tos dabā, kā arī pagatavot vienkāršus ārstniecības augu izvilkumus, drogas un ziedes. 
 
Apraksts:
Par veselīgu uzturu tiek runāts daudz, taču ne visiem ir skaidrs, ko tas nozīmē. Nereti veselīgs uzturs tiek uztverts kā vispārīga frāze, lai gan tam ir būtiska nozīmē ikviena cilvēka dzīvē. Svarīgi uzturā lietot dabā atrodamos ārstniecības augus. Latvijā, tāpat kā citviet civilizētajā pasaulē, ārstniecības augi allaž bijuši neatņemama cilvēku ikdienas sastāvdaļa. Par ārstniecības augu pieņemts uzskatīt tādu augu, ko izmanto tikai ārstniecībā, zinot tā ķīmisko sastāvu un potenciālo iedarbību. Ārstniecības augu izmantošanā svarīga ir fitoprevencija jeb fitoprofilakse, proti, to lietošana ikdienas uzturā, kas novērš iespējamās saslimšanas vēl pirms to sākšanās. Ar dabu ir jādraudzējas un jāmāk atpazīt augus. Ne jau ārstēšana un slimību uzveikšana ir galvenais, bet gan dzīvesveids, kas nodrošina slimību profilaksi. Augā iekšā ir viss, kas nepieciešams normālai šūnu darbībai un šūnu vielmaiņas līmenī mēs ar augiem esam ļoti līdzīgi, līdz ar to – uzņemot no augiem, mēs varam palīdzēt savam organismam labāk funkcionēt. Galvenais pluss ir auga daudzveidīgais sastāvs, kas iedarbojas kompleksi uz visu cilvēka organismu.
Apmācību projekta ietvaros piecās tikšanās reizēs pieredzējusi skolotāja, stāstniece un zāļu sieva Līga Reitere iepazīstināja apmācību dalībniekus ar augiem, kas ir ne tikai garšīgi vai negaršīgi, bet gan veselīgi, stāstīja par zaļo un zāļu tējām un citām interesantām lietām, kas palīdz uzturēt organismu veselu un možu. Apmācību dalībnieki guva zināšanas par savvaļas aptieku, tautas medicīnu, augiem mājražošanā, pirtzinībām un pēršanos, kopīgi tika gatavotas ziedes, skrubji un dažādi augu izvilkumi eļļā un degvīnā.
 
Rezultatīvie rādītāji:
5 apmācības kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri  
 WhatsApp Image Reitere1   WhatsApp Image Reitere2   

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA