"Veselā miesā vesels gars" – elpošanas sistēmas attīstīšana un nostiprināšana

 

Strauha LAD publIesniedzējs: BDR Biedrība "SMILTENEI UN LATVIJAI"
Projekta nosaukums: "Veselā miesā vesels gars" – elpošanas sistēmas attīstīšana un nostiprināšana
Projekta Nr. 20-09-AL10-A019.2205-000003
 
Projekta summa 1000,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 900,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Silva 23, Launkalnes pagasts, Smiltenes novads
Projekta vadītāja: Lāsma Vilkasta , Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Projekts “"Veselā miesā vesels gars" – elpošanas sistēmas attīstīšana un nostiprināšana“ tiek īstenots ar mērķi iesaistīt novada iedzīvotājus savas veselības stiprināšanā piedāvājot nodarbību ciklu dažādu sociālo grupu pārstāvjiem - jaunajām māmiņām, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bezdarbniekiem un citiem cilvēkiem. Nodarbības ir piemērotas iesācējiem un cilvēkiem, kas vēlas attīstīt un stiprināt elpošanas orgānu sistēmu.
 
Apraksts:
Aizvien vairāk sastopamies ar dažādām elpošanas sistēmas saslimšanām. Sākot ar iesnām un klepu, kas nereti ir kā viens no simptomiem citām saslimšanām, līdz pat pneimonijai vai bronhītam.
Liela nozīme ir profilaksei un organisma stiprināšanai ikdienā. Lielisks instruments ir dažādi elpošanas vingrinājumi. Regulāra elpošanas vingrinājumu veikšana samazina garīgo un fizisko nogurumu, sirdstriekas iespējamību, astmas un bronhītu simptomus, atvieglo muskuļu sāpes un saspringumu, novērš nepieciešamību pēc pretsāpju medikamentiem, uzlabo asinsriti, nervu sistēmas darbību, locītavu elastību un izturību. Cilvēki veicot regulārus elpošanas vingrinājumus, sāk izskatīties labāk, jutās daudz vairāk atpūtušies, spēj vairāk izdarīt. Viņiem ir vieglāk koncentrēties, un viņi jūtas priecīgāki.
Apmācību projekta ietvaros piecās nodarbībās pieredzējusi jogas meistare Edīte Štrauha dalībniekiem mācīja dažādas elpošanas tehnikas (noturībai pret stresu, plaušu un imūnsistēmas stiprināšanai, vielmaiņas uzlabošanai, mentālajam līdzsvaram), kā arī dalībnieki veica vienkāršus jogas vingrinājumus mugurkaula stabilizēšanai. Dalībnieki apguva indiešu elpošanas tehnikas, kuras balstītas uz tūkstošiem gadu senu jogas pieredzi. Jogas pasniedzēja Edīte Štrauha apguvusi intensīvu pranayamas (pranayama tulkojumā no sanskrita nozīmē - elpas regulēšana ar noteiktiem paņēmieniem un vingrinājumiem) kursu Indijā un pilna enerģijas dalījās ar savām zināšanām arī ar apmācību dalībniekiem. 
 
Rezultatīvie rādītāji:
5 nodarbības kopā ar jogas speciālisti Edīti Štrauhu
Elposana 2021-09-18   WhatsApp Image 2021-07-03 2   Elposana 2021-10-02

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA