Smiltenes novada tautas tērpu komplektēšana atbilstoši novada tradīcijām.

 terpi-liene 2Iesniedzējs: biedrība “Sabiedrībai un attīstībai”

Projekta nosaukums: Smiltenes novada tautas tērpu komplektēšana atbilstoši novada tradīcijām. 
Projekta Nr. 16-09-AL10-A019.2204-000009
 
Projekta summa 4098,50 EUR,
     no tās ELFLA publiskais finansējums: 3688,65 EUR
     līdzfinansējums 409,85  EUR
 
Īstenošanas vieta: Smiltene, Gaujas iela 1 
Projekta īstenošanas laiks: 13.09.2016.- 01.09.2017.
Projekta vadītājas: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Projekta mērķis:
1. Smiltenes novada tradīciju popularizēšana ar folkloras kopas "Rudzupuķe" līdzdalību, izglītojot un vairojot zināšanas par latviešu tradīcijām dažādās sociālās grupās - bērnudārzos, skolās, pansionātos, interešu klubos, u.c.,, lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos vietējā sociālā un cilvēku kapitāla stiprināšanas un kultūras kapitāla stratēģiskas un ilgtspējīgas izmantošanas un attīstības iniciatīvās, tā palielinot lauku iedzīvotāju drošumspēju, kā arī vietas potenciālu un pievilcību , kas var kļūt par priekšnosacījumu jaunu integrētu tūrisma, kultūras, un citu saistītu pakalpojumu un produktu piedāvājumam. 
2.Iesaistīšanās pasākumos Latvijas teritorijā, kā arī ārpus Latvijas robežām, izmantojot pētniecības procesā atklātos Smiltenes novadam raksturīgos tautas tērpus 19.gs.v.-19.gs.b.. 
3. Saglabāt Smiltenes novada kultūrvēsturisko mantojumu un turpināt pētniecības darbu par novada tradīcijām, vairojot sabiedrības interesi , veicinot cittautību integrāciju sabiedrībā, tādā veidā nostiprinot izpratni par kultūru un tradīcijām. 4. Vietējā tūrisma atbalstīšanai - inovatīva folkloras kopas iesaistīšanās sabiedriskos pasākumos, kas balstās uz tradīciju izziņu un pielietojumu .
 
Projekta aktivitātes:
Projekta rezultātā paredzēts iegādāties: Tautu tērpi folkloras kopai Rudzupuķes - brunči Smiltenes un Cirgaļu; vīriešu svārki pusgarie, pelēka vai balta vadmala, ar citas krāsa vadmalas vai aukliņu rotājumu; linu krekli Bilskas, Gaujienas, Cirgaļu, Raunas; jakas, vilnas auduma, puķainas un vienkrāsu; sieviešu vestes – ņieburi; vestes vīriešu, bikses vīriešu; plecu lakati, lielie, Smiltenes novada sīkrakstu; galvas lakati, zīda auduma, puķaini; ziemas cepures, sieviešu vienkrāsas, ziemas cepures sieviešu, izšūtas; ziemas cepure grezna; vasaras cepure sieviešu; aube sieviešu broderī; ziemas cepures vīriešu, ar atloku un trušādas; vasaras cepure vīriešu; kurpes sieviešu, ādas, ar zemu papēdi, var būt rotātas ar caurumiņos iespiestiem gredzentiņiem vai bez; vīriešu zābaki, ādas, stulma garums līdz ceļgalam; kurpes vīriešu, ādas, ar metāla sprādzi un caurumiņos iespiestiem gredzeniem. 
 
Rezultatīvie rādītāji: Folkloras kopai “Rudzupuķes”:
Brunči sieviešu 5 gb 
Vīriešu svārki  pusgarie 2 gb
Linu krekli 7 gb
Jakas sieviešu 5 gb
Sieviešu vestes ņieburi 5 gb
Vestes vīriešu 2 gb
Bikses vīriešu 2 gb
Plecu lakati 5 gb
Galvas lakati 5 gb
Ziemas cepures sieviešu vienkrāsas  2 gb
Ziemas cepures sieviešu, izšūtas 1 gb
Ziemas cepure grezna  2 gb
Vasaras cepure sieviešu 1 gb
Aube sieviešu 1 gb
Ziemas cepures vīriešu 2 gb
Vasaras cepure vīriešu 2 gb
Kurpes sieviešu 6 gb
Vīriešu zābaki 2 gb
Kurpes vīriešu 2 gb 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA