Smiltenes novada tautas tērpu komplekta papildināšana atbilstoši novada tradīcijām

 

Iesniedzējs: Biedrība “Sabiedrībai un attīstībai”
Projekta nosaukums: “Smiltenes novada tautas tērpu komplekta papildināšana atbilstoši novada tradīcijām" 
Projekta Nr. 17-09-AL10-A019.2104-000010
 
Projekta summa 4916,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 4424,40 EUR
līdzfinansējums 491,60 EUR
 
Īstenošanas vieta: Atmodas iela 2, Smiltene,
Projekta īstenošanas laiks 23.11.2017.- 22.11.2018.
Projekta vadītāja: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
1. Smiltenes novada tradīciju popularizēšana Tautas lietišķās mākslas studija "Smiltene" un sabiedrībā pazīstamu personu līdzdalību izglītojot un vairojot zināšanas par latviešu tradīcijām dažādās sociālajās grupās - bērnudārzos, skolās, pansionātos, interešu klubos, u.c., lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos vietējā sociālā un cilvēku kapitāla stiprināšanas un kultūras kapitāla stratēģiskas un ilgtspējīgas izmantošanas un attīstības iniciatīvās, tā palielinot lauku iedzīvotāju drošumspēju, kā arī vietas potenciālu un pievilcību. kas var kļūt par priekšnosacījumu jaunu integrētu tūrisma, kultūras, un citu saistītu pakalpojumu un produktu piedāvājumam.
2. Iesaistīšanās pasākumos Latvijas teritorijā, kā arī ārpus Latvijas robežām, izmantojot pētniecības procesā atklātos Smiltenes novadam raksturīgos tautas tērpus 19.gd.v.-20. gs. s. 3. Saglabāt Smiltenes novada kultūrvēsturisko mantojumu un turpināt pētniecības darbu un novada tradīcijām, vairojot sabiedrības interesi, veicinot cittautību integrāciju sabiedrībā, tādā veidā nostiprinot izpratni par kultūru un tradīcijām. 4. Vietējā tūrisma atbalstīšanai - inovatīvu folkloras kopu iesaistīšanās sabiedriskos pasākumos, kas balstās uz tradīciju izziņu un pielietojumu.
 
Apraksts:
Tautas lietišķās mākslas studija "Smiltene" darbojas jau no 1947 gada. Tā visos laiko ir izglītojusi sabiedrību par Tautas lietišķos mākslu ar izstādēm, ekskursijām, un dažādiem pasākumiem. Studija šobrīd aktīvi nodarbojas ar Smiltenes novada tautas tērpa pētīšanu, to valkāšanas tradīciju izzināšanu, izglīto sabiedrību par Smiltenes novada tradīcijām, stiprina Smiltenes novada estētisko tēlu. Šobrīd TLMS "Smiltene" telpās jau tiek realizēts, ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu, projekts kura ietvaros tiek izgatavoti 5 sievu tērpi un 2 vīru tērpi. Šos tērpus būs iespēja vilkt TLMS "Smiltene" dalībniecēm, kurām nav savu tērpu, publiskos pasākumos, Smiltenes novada kultūras darbiniekiem un publiskām personām, kad ir jāprezentē Smiltene izglītojot sabiedrību, stiprinot nacionālo identitāti, veicinot izpratni par Eiropas un Latvijas kultūrvērtībām un kultūras atšķirībām, dodot sabiedrībai iespēju apmeklēt vēl kvalitatīvākus pasākumus. Tautas lietišķās mākslas studija līdz šim ir piedalījusies tādos pasākumos kā, Baltika 2018 Skate, Vasaras saulgrieži Turaidā, Masku pasākums Jērcēnos, Demonstrācijas brīvdabas muzeja gadatirgū. 
 
Rezultatīvie rādītāji: Tautas tērpu komplekta papildinājums 

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA