Smiltenes Svētā Nikolaja baznīcas ēkas saglabāšana

 kopijaIesniedzējs: Smiltenes Svētā Nikolaja pareizticīgo draudze

Projekta nosaukums: Smiltenes Svētā Nikolaja baznīcas ēkas saglabāšana
Projekta Nr. 18-09-AL10-A019.2102-000004
 
Projekta summa 9556,03 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 8600,43 EUR
līdzfinansējums 955,60 EUR
 
Īstenošanas vieta: Dārza iela 14 - 7, Smiltene, 
Projekta īstenošanas laiks 11.05.2018.- 31.01.2020.
Projekta vadītāja: Vladimirs Fedotovs, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Glābt Smiltenes Svētā Nikolaja baznīcas ēku no bojāejas un tādējādi būt atbildīgiem par savu īpašuma sakopšanu Smiltenes novadā. 
Apraksts:
Šogad baznīcai apritēs 122 gadi. Baznīcas celšanai zemi dāvināja firsts Līvens, Kalnamuižas saimnieks un Smiltenes pilsētas veidotājs. Baznīcas ēkā atrodas daudz svētbildes un altāris, kuriem šodien ir ļoti liela nozīme. Lielu interesi par vēsturisko objektu izrāda gan vietējie, gan ārzemju tūristi, kad Latvijas baznīcas organizē pasākumu - Baznīcu nakts. Baznīca darbojusies visos laikos, neskatoties uz to, ka draudze ir ļoti maza, dievkalpojumi notiek 2x mēnesī. Tiek organizētas arī kristības, bēru izvadīšanas gadījumi, Dievkalpojuma svētki.
Ļoti sliktā stāvoklī ir baznīcas jumts. Sevišķi slikts ir jumts virs baznīcas altāra daļas. Sliktā jumta dēļ tek un bojājas altāra griesti, radot ne tikai vizuāli nepievilcīgu skatu, bet arī bojā ēkas konstrukciju, kas var novest pie vēl nopietnākiem ēkās bojājumiem. Tā pat nav pasargāts arī pats altāris, kas caurā jumta dēļ, var tikt neatgriezeniski bojāts. 
Projekta ietvaros, lai glābtu vēsturisko ēku, tiks veikta altāra daļas jumta nomaiņa 52 m2 platībā, altāra griestu kosmētiskais remonts 34 m2 platībā. 
 
Rezultatīvie rādītāji:
Jumta maiņa virs altāra telpas un griestu kosmētiskais remonts

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA