Tautas tērpu izgatavošana - iegāde 1. - 2.klases tautas deju kolektīvam "Buciņi" un jauniešu deju kolektīvam "Buki".

Iesniedzējs: BDR "Buki - Buciņi"”
Projekta nosaukums: Tautas tērpu izgatavošana - iegāde 1. - 2.klases tautas deju kolektīvam "Buciņi" un jauniešu deju kolektīvam "Buki".
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2204-000001
 
Projekta summa 4911,32 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 4420,19 EUR
līdzfinansējums 491,13 EUR
 
Īstenošanas vieta: Gaujas iela 1, Smiltene
Projekta īstenošanas laiks 30.07.2019.- 31.01.2019.
Projekta vadītāja: Ieva Arnolde, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   
 
 Projekta mērķis:
Iegādāties: 20 tautas tērpu komplektus 1.-2.klašu meitenēm (tautiskie brunči, ņieburs), 20 tautas tērpu komplektus 1.-2. klašu puišiem (bikses, veste), 14 tautas tērpa komplektus jauniešu sastāva puišiem (bikses, veste)
Apraksts:
Dejotāji ir izauguši no mums pieejamajiem tērpiem - tautiskie brunči par īsu, meitām - ņieburi, puišiem - bikses un vestes par īsu un šauru, arī krekli par mazu. Jauniešu sastāva dejotāju pieejamie tautas tērpi ir ļoti seni (vecajās telpās pat drēbju kožu sakosti), savu laiku jau nokalpojuši, arī krekli šūti no dažādiem audumiem un deju kurpes savu dzīvi jau sen ir nodzīvojušas. Deju skatēs kolektīvus vērtē piecos dažādos kritērijos un viens no tiem ir tautas tērpu valkāšanas kultūra un pareizība. Tautas tērps ir tas, kas rada pirmo iespaidu par kolektīvu, novadu, valsti. TDK "Buciņi" un JDK "Buki" vēlas ar godu nest sava kolektīva un novada vārdu ne tikai piedaloties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, bet pārstāvot sevi un savu novadu koncertos un festivālos ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Tāpēc jauni tautas tērpi kalpos kā laba vizītkarte gan kolektīvam, gan novadam, gan valstij. Tautas tērpi mūsu kolektīvos tiek vilkti tikai svētku reizēs - koncertos, deju svētkos, festivālos, tērpi tiek rūpīgi saudzēti un kalpo daudzu gadu garumā. Tie tiks glabāti specializētā tērpu noliktavā (3.stāvā) Gaujas ielā 1, Smiltenē.
 
Rezultatīvie rādītāji
Puišu bikses ar pogām sānā (1.-2. klašu vec.gr. puišiem)gab.20
Puišu vestes ar oderi (1.-2. klašu vec.gr. puišiem)gab.20
Puišu bikses ar pogām sānā (jauniešu sastāva puišiem)gab.14
Puišu vestes ar oderi (jauniešu sastāva puišiem)gab.14
Vidzemes garensvītrainie brunči (1.-2. klašu vec.gr. meitenēm)gab.20
Ņieburs (1.-2. klašu vec.gr. meitenēm)gab.20

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA