Kāpšanas sienas ierīkošana Blomes pamatskolā

DSC09844Iesniedzējs: BDR "GaisMa tunelī" 

Projekta nosaukums: Kāpšanas sienas ierīkošana Blomes pamatskolā 
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2203-000002
 
Projekta summa 5082.92 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 4574.63 EUR
līdzfinansējums 508,29 EUR
 
Īstenošanas vieta: Cēsu iela 13, Blome, Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 20.08.2019.- 10.07.2020.
Projekta vadītāja: Gaidis Bogdanovs, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
 Projekta mērķis:
Kāpšanas sienas izveide Blomes pamatskolas sporta zālē, lai veicinātu iedzīvotāju fizisko sagatavotību un veselības nostiprināšanu.
 
Apraksts:
Mūsdienās liela problēma ir jaunu cilvēku datora atkarība, klaiņošana, neatļautu vielu lietošana u.c. Lai nodrošinātu izglītojamo fiziskās sagatavotības pilnveidošanu un veselības stiprināšanu, Blomes pamatskolas sporta zālē tiks uzstādīta kāpšanas (traversa/alpīnisma siena). Dažādas sienu iespējas ļauj sienas izmantot iesācējiem, pieredzējušiem kāpējiem un pat cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Kā alternatīva kāpšana bieži uzrunā tos bērnus un jauniešus, kuriem nepatīk tradicionālie sporta veidi.
Kāpšana ir viens no sporta veidiem, kuru neierobežo dzimums vai vecums. Ar to var nodarboties visas dzīves garumā vairākās paaudzēs.
Ierīkojot kāpšanas sienu tiks uzlabotas kāpšanas, rāpšanās prasmes, līdzsvara kustību koordinācija, bērni motivēti koncentrēties uz sasniedzamo mērķi, mazināti agresīvas uzvedības riski pusaudžiem. Daudzveidota apgūstamā mācību viela un veids, ikdienišķais padarīts aizraujošs un interesants.
Izveidota jauka un lietderīga laika pavadīšana ģimenei ar bērniem lietainos vakaros, aizraujošas sacensības ar vienaudžiem, draugiem no citām novada skolām.
Savas spējas un fizisko izturību iespējams arī trenēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ir iespēja iekļūt sporta zālē arī invalīda ratiņos. Sporta zāle ir atvērta arī sestdienās.
Traversa kāpšanas sienu ar laiku izveidot platāku, nopirkt vairāk aizķeru vai uzskrūvēt speciāli veidotas formas, padarot kāpšanu interesantāku un daudzveidīgāku, lai pēc vairāk mērķa grupām ir pieejama šī aktivitāte.
 
Rezultatīvie rādītāji:
Kāpšanas sienas iegāde. 

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA