"Vietas atpūtai un radošumam "Vienā Mierā" izveide"

 

Iesniedzējs: Ilona Burova
Projekta nosaukums: "Vietas atpūtai un radošumam "Vienā Mierā" izveide"
Projekta Nr. 20-09-AL10-A019.2101-000003
 
Projekta summa 2249.05EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 1574.33 EUR
 
Īstenošanas vieta: Dārza iela 3, Blome, Blomes pag., Smiltenes nov., p.n. Blome, LV-4707
Projekta vadītāja: Ilona Burova, e-pasta adrese Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Mērķis ir izveidot Blomē, Dārza ielā 3 vietu atpūtai un radošumam "Vienā Mierā", kur līdztekus nomierinošajam un  relaksējošam  augam lavandai, tiktu piedāvāta iespēja apmeklētājiem darboties keramikas meistarklasēs ar mālu, jo tāpat kā lavandas, arī māla veidošana nomierina, attīra prātu un dod pozitīvu noskaņu visai dienai.
Mērķis ir iegādāties nepieciešamo aprīkojumu (elektrisko keramikas krāsni un augu destilācijas aparātu), palielinot darbības jaudu un māksliniecisko kvalitāti, radot jaunu, vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem pieejamu vietu radošo aktivitāšu veikšanai, sekmējot latvisko tradīciju, prasmju saglabāšanu, pilnveidošanu un nodrošinot iespēju vietējiem iedzīvotājiem dažādot radoša brīvā laika pavadīšanas iespējas.
 
Apraksts: 
Blomes pagasta Dārza ielā 3 jau 2018.gada pavasarī tika iekopts lavandu lauks ar iestādītiem 1000 lavandu jaunstādiem. Vasaras sezonā lavandu ziedēšanas laikā tiks piedāvāts pakalpojums "Kāzu pieturvieta" jaunlaulātajiem, ar iespēju jaunajam pārim un viesiem fotografēties lavandās speciāli ierīkotā foto stūrī, kā arī iespēja jaunajam pārim izveidot savu pirmo keramikas trauku kā pārbaudījumu pāra saticībai un spējai darboties komandā. Kopīgu trauku jaunajam pārim kā dāvanu varēs izveidot kāzu viesi laikā, kamēr jaunais pāris fotografējas lavandu laukā.
Vieta "Vienā Mierā" tiks piedāvāta kā radoša pieturvieta ne tikai jaunlaulātajiem, bet arī vecmeitu ballītēm, ģimenēm ar bērniem un citiem interesentiem, ar iespēju:
-saplūkt savu lavandu pušķi; -"paņemt līdzi lavandas smaržu, izveidojot pašam savu hidrolātu (ziedūdeni) no saplūktajām lavandām. (Projekta ietvaros tiks iegādāts
augu destilējamais aparāts); 
-darboties keramikas meistarklasēs, izgatavot pašu rokām keramikas izstrādājumu. Izveidot trauku "bareljefā" (lavandas un citu augu nospieduma iestrāde keramikas izstrādājumā).
-tiks piedāvāts pakalpojums- savu mājās izgatavoto keramikas izstrādājumu apdedzināšana keramikas krāsnī;
-tiks piedāvāta iespēja vietējiem iedzīvotājiem, it īpaši bērniem radoši pavadīt brīvo laiku, darbojoties keramikas meistarklasēs. 
 
Rezultatīvie rādītāji:
1 gab.keramikas apdedzināšanas elektriskā krāsns
1 gab.Vara destilācijas aparāts 

 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas