Palsmanes ev. lut. baznīcas sakristejas un sakristejas priekštelpas telpu renovācija.

Agnis foto-1Iesniedzējs: Palsmanes evaņģēliski luteriskā draudze 

Projekta nosaukums: Palsmanes ev. lut. baznīcas sakristejas un sakristejas priekštelpas telpu renovācija.
Projekta Nr. 18-09-AL10-A019.2102-000003
 
Projekta summa 9985,90 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 8987,31 EUR
līdzfinansējums 998,59 EUR
 
Īstenošanas vieta: Palsmane, Smiltenes novads 
Projekta īstenošanas laiks 07.05.2018.-20.12.2018.
Projekta vadītāja: Ināra Līkuma, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir veicināt kristīgā, garīgās dzīves, kultūras un tūrisma attīstību Palsmanes pagastā un tā apkārtnē. Projekta īstermiņa mērķis ir veikt baznīcas sakristejas un sakristejas priekštelpas vienkāršotu renovāciju. Projekta ilgtermiņa mērķis ir saglabāt un aizsargāt valsts nozīmes kultūras pieminekli (aizsardzības nr. 6871)un nodrošināt tā drošu pieejamību apkārtējai sabiedrībai un tūristiem. Vietējās teritorijas, tostarp kultūras objektu, sakārtošanu, nodrošinot apstākļus ēkas tālākai pastāvēšanai, nemazinot tās kultūrvēsturisko vērtību.
 
Apraksts:
Palsmanes evaņģēliski luteriskā baznīca ir viena no īpatnējākām un skaistākām klasicisma stila baznīcām Latvijā. Celta 1817.gadā astoņstūra formā ar zvana torni vienā malā. Ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis . Ēkā atrodas valsts nozīmes mākslas objekts-ērģeles.  Baznīcā atrodas daudzi, orģināli, mākslinieciski vērtīgi priekšmeti, kuri ir kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas uzskaitē.
Draudzē aktīvi darbojas 50 personas, kuras regulāri apmeklē dievkalpojumus, organizē dažādus pasākumus draudzē. Regulāri notiek  dievkalpojumi, koncerti, izstādes. Pēdējos gados iedzīvotāji un viesi ir iecienījuši Baznīcu Nakts ietvaros organizētos pasākumus. Palsmanes evaņģēliski luteriskā baznīcā regulāri notiek laulību ceremonijas, kristības un iesvētības. Baznīcu apmeklē gan Palsmanes pagasta iedzīvotāji, gan arī Variņu, Grundzāles, Virešu, Bilskas, Launkalnes pagastu iedzīvotāji un viesi. Sadarbībā ar Smiltenes novada domi uz autoceļa A2 ir uzstādīta norāde par baznīcu, kā tūrisma objektu. Pateicoties tam ir pieaudzis tūristu apmeklējums ne tikai pasākumu un dievkalpojumi laikā, bet arī ikdienā. Palsmanes baznīca ir iekļauta Smiltenes novada TIC apskates objektu katalogā. Projekta ietvaros  tika veikta baznīcas telpu - sakristejas un sakristejas priekštelpas vienkāršota renovācija, vadoties pēc Palsmanes baznīcas arhitektoniski – mākslinieciskās izpētes ieteikumiem. Sakristejā telpā tika salaboti griesti. Sakristejas priekštelpā salabota bojātā grīda. Abās telpās sienām un griestiem noņemts vecais krāsojums, veikta to gruntēšana un krāsošana. Tika veikta elektroinstalācijas nomaiņa.  
 
Rezultatīvie rādītāji:
Sakristejas un sakristejas priekštelpas vienkāršota renovācija. 
1657623984826   1657624164023

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA