Aktīvās atpūtas disku golfa laukuma izveidošana Palsmanes internātpamatskolas apkārtnē

 palsmanes-golfs 11Iesniedzējs: Smiltenes novada dome

Projekta nosaukums: Aktīvās atpūtas disku golfa laukuma izveidošana Palsmanes internātpamatskolas apkārtnē
Projekta Nr. 18-09-AL10-A019.2103-000003
 
 
 
Projekta summa 8601,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 7740,90 EUR
līdzfinansējums 860,10 EUR
 
Īstenošanas vieta: Palsmanes internātpamatskola, Palsmane, Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 09.04.2018.- 17.09.2018.
Projekta vadītāja: Inga Auga, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
palsmanes-golfs 3   palsmanes-golfs 4   palsmanes-golfs 12 palsmanes-golfs 9
 Projekta mērķis:
Izveidot diska golfa laukumu Palsmanes internātpamatskolas apkārtnē, piedāvājot jaunu aktīvās atpūtas iespēju Smiltenes novadā un veicinot sabiedrības iesaistīšanos fiziskās aktivitātēs.
 Apraksts:
Projekta ietvaros ir plānots izveidot Diska golfa laukumu Palsmanes internātpamatskolas teritorijā. Palsmanes ciemats ir otra lielākā Smiltenes novada apdzīvotā vieta ar vairāk nekā 600 iedzīvotājiem, kā arī vairākām izglītības iestādēm: Palsmanes internātpamatskolu (mācās 92 bērni), Palsmanes pamatskolu (mācās 135 bērni) un Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādi (apmeklē 85 bērni). Bieži vien bērniem, kas dzīvo ārpus pilsētām nav pieejamas dažādas aizraujošas aktivitātes, iespējas kā interesanti pavadīt brīvo laiku, atpūsties. Diska golfa laukuma izveide dos iespēju ne tikai bērniem, bet arī pieaugušiem pavadīt laiku brīvā dabā, jaunus piedzīvojumus, savstarpēju sacensību azartu, un tas notiks svaigā gaisā, reizē popularizējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Disku golfs ir ļoti līdzīgs golfam, spēlētājam lidojošais disks ir jāiemet īpašā grozā. Uzvarētājs ir tas, kurš disku golfa trasi izspēlējis ar mazāku metienu skaitu. Jaunas aktivitātes izveide veicinās sabiedrības iesaistīšanos fiziskās aktivitātēs. Šajā sporta veidā tiek apvienotas fiziskās un garīgās spējas, jo precīza metiena izdarīšanai nepieciešama spēja koncentrēties un spēks tāla metiena raidīšanai. Tā ir brīnišķīga aktīvā atpūta un interesants veids kā pavadīt dienu ārpus mājām kopā ar ģimeni, draugiem. Smiltenes novadā tā būs jauna aktivitāte, tādēļ Diska golfa spēle piesaistīs ne tikai Palsmanes iedzīvotājus, bet arī Smiltenes novada bērnus, pieaugušos un tūristus. Plānots ir arī rīkot dažādus pasākumus.  Laukums atradīsies netālu no Palsmanes piedzīvojumu takas, kas uzlabos vietas potenciālu un pievilcību. Tūristi un Palsmanes viesi, apmeklējot Palsmani, varēs gan izstaigāt 2.2 km garo Palsmanes piedzīvojumu taku, gan piedalīties Diska golfa spēlē.
Rezultatīvie rādītāji:
Diska golfa laukuma ierīkošana

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA