Palsmanes mednieku nama jumta seguma nomaiņa

 Iesniedzējs: BDR "PALSMANES MEDNIEKU KLUBS"  

Projekta nosaukums: Palsmanes mednieku nama jumta seguma nomaiņa 
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2202-000002
 
Projekta summa 10000,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 9000,00 EUR
līdzfinansējums 1000,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Purgaļi, Palsmane, Smiltenes novads 
Projekta īstenošanas laiks 03.07.2019.-26.11.2019.
Projekta vadītāja: Sentis Šalders, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
 Projekta mērķis:
Veikt Palsmanes mednieku nama jumta seguma nomaiņu 265 m2 platībā 2019.gadā. Jumta seguma nomaiņa būtiski sekmēs mednieku nama tālāko attīstību kūltūrvidē un medību tradīciju saglabāšanu, nodošanu nākamajām paaudzēm.
 
Apraksts:
Biedrībai 2018.gadā radās iespēja iegādāties Palsmanē  īpašumu "Purgaļi". Īpašums visnotaļ atbilda biedrības būtībai. Īpašums atrodas nomaļus no Palsmanes centra, Palsas upes krastā, uz tā atrodas saimniecības ēka un pagrabs. Pati saimniecības ēka celta 1932. gadā kā palīgēka Palsmanes ūdensdzirnavām. Ēka ir kultūrvēsturiski nozīmīgas ainavas sastāvdaļa, un tās jaunā identitāte bagātinās esošo ainavu. Šādas ēkas uzturēšana un atjaunošana dod pievienoto kultūrvēsturisko vērtību ne tikai lokālajai ainavai, bet visam pagastam un novadam kopumā.
Biedrības mērķis šī nama attīstībai ir radīt patīkamu vidi, kur pulcēties medniekiem, to ģimenēm, draugiem, viesmedniekiem un to ģimenēm un draugiem, kā arī visiem citiem dabas draugiem. Šāda sabiedriska platforma spētu piesaistīt biedru pulkam arī aktīvus jauniešus, kas ir biedrības un arī ēkas ilgtspējas garants.
Biedrība ir organizējusi medību trofeju izstādes Palsmanes kultūras namā, tomēr sabiedrība uz to raugās divējādi. Tagad kolektīvam ir savs mednieku nams, un pēc kāda laika būs iespēja izstādes organizēt tur. Latvijā pēdējā laikā uzvirmo neiecietība starp medniekiem un ne-medniekiem, tāpēc šis nams var kalpot arī kā vieta, kur satikties abām pusēm biedrības organizētos mednieku stāstu vai dabas filmu vakaros. Tieši garām īpašumam iet arī Palsas dabas un piedzīvojumu taka, kuru regulāri apmeklē Palsmanes viesi. Tajā tiek rīkotas arī dažādas sacensības, kur cita starpā mednieku biedrībai būtu iespēja iesaistīties ar piedāvājumu vai pakalpojumu.
Tālākās mednieku nama attīstības gaitas ir atkarīgas no finansēm, bet pats galvenais, kā jau jebkurai būvei ir tieši jumts, kura segums šobrīd ir kritiskā stāvoklī - vietām pil ūdens un šīfera plāksnes ir tik trauslas, ka jumtu ar esošo segumu nav iespējams saremontēt. Biedrībai ir pietiekošas finanses, lai mednieku namu sakārtotu līdz galam, bet pārējie remontdarbi un iekārtošanas darbi ir laikietilpīgi, tomēr neprasa tik lielus finansiālus ieguldījumus.
 
Rezultatīvie rādītāji:
Palsmanes mednieku nama jumta seguma nomaiņa 265 m2 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA