Dārza eksperts

 

darza-ekspertsIesniedzējs: BDR SIEVIEŠU BIEDRĪBA "SPĒKAVOTS"
Projekta nosaukums: Dārza eksperts
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2205-000001
 
Projekta summa 990,00 EUR 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 891,00,00 EUR
līdzfinansējums 99,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Pagasta nams, Palsmane, Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 07.06.2019.- 19.08.2019.
Projekta vadītāja: Birute Mežale, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Turpināt teorētiski un praktiski mācīties un apgūt zināšanas par saimniekošanas darbiem dārzā, lai katram ir iespēja līdzdarboties un kļūt par sava dārza ekspertu- lietpratēju, kurš zina un prot pielietot dabai draudzīgu, ekoloģisku saimniekošanas veidu, kurā darbojas pamatdoma, ka cilvēks veido vidi - vide veido cilvēku, apvienojot patīkamo ar lietderīgo.
 
Apraksts:
2018.gada organizētajās apmācībās "Dārza ābece" bija liela interesentu atsaucība no visa Smiltenes novada ,kas liecināja par to, ka šīs tēmas ir aktuālas. Smiltenes novadā un konkrēti Palsmanē atgriežas saimniekot jaunās ģimenes, ģimenes ar bērniem ,kuri vēlas turpināt vai arī no jauna veidot savu īpašumu un piemājas dārzu, kurš būtu gan skaistumam, gan arī nestu praktisku atbalstu ģimenes iztikai. Laikam ejot uz priekšu, ir mainījusies arī saimniekošanas pieeja, arvien vairāk kļūst populāra videi draudzīga un zaļa pieeja dabā. Taču dažreiz pietrūkst zināšanu un sapratnes kā paši saviem spēkiem, neieguldot lielus līdzekļus to visu panākt, jo katrai vietai vai labiekārtojamajai teritorijai ir savi apstākļi – augsnes sastāvs, mitrums, gaisma, gaisa tīrība, esošie kokaugi vai kokaugu grupas. Visi šie faktori ir svarīgi augu izvēlē un teritorijas apsaimniekošanā.
Apmācību uzdevums ir sniegt pamazināšanas un ļaut katram interesentam pašam izstrādāt sev vēlamo augu katalogu, kurā būs noteikti dažādi šī auga audzēšanas kritēriji, piemēram saulmīlis, vai ēnmīlis, kāda augsne labākā, cik liels tas var izaugt, auga veidošana u.c. Apmācības ir saistošas gan interesentiem ar pieredzi, gan tiem, kam tādas nav, bet ir vēlme dzīvot pašu rokām sakārtotā vidē gudri un zaļi, priecājoties par skaistumu.
Biedrībai ir visi nepieciešamie resursi, lai šādas apmācības organizētu: atbilstošas, labiekārtotas telpas un IT aprīkojums. Īstermiņā šīs apmācības dos iedvesmu un pārliecību saviem spēkiem, ka katrs var realizēt savu ieceri. Ilgtermiņā paplašināsies sakopto dārzu un īpašumu skaits novadā, iespēja izveidot tūrisma maršrutu- Smiltenes novada dārzi aicina. Tā popularizējot novadnieku veiksmes stāstus ainavas veidošanā.
 
Rezultatīvie rādītāji
Apmācības, 4 nodarbības.

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA