Investīcijas cidoniju pārstrādē

 

sarmite-masina-cidonijas4Iesniedzējs: Sarmīte Mašina
Projekta nosaukums: Investīcijas cidoniju pārstrādē.
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2102-000001
 
Projekta summa 5594.70 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 3916.29 EUR
 
 Īstenošanas vieta: Kalnagrīvas, Palsmane, Palsmanes pag., Smiltenes nov., p.n. Palsmane, LV-4724
Projekta vadītāja: Sarmīte Mašina, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Veikt ieguldījumu cidoniju pārstrādē, iegādājoties pneimatisko cidoniju griezēju.
 
 
Apraksts:
Piemājas saimniecība “Kalnagrīvas” dibināta 2003. gadā. Kopš 2004. gada ir bioloģiskā saimniecība. Saimniecību vada Sarmīte Mašina (reģ. saimnieciskā darbība ar Nr.01116512257) ar bioloģiskās lauksaimniecības izglītību. Saimniecībā ir  cidoniju, rabarberu, bumbieru un  ābeļu stādījumi. 
P/s Kalnagrīvas no 2018.gadā, kad realizēts LEADER projekts "Augļu pārstrādes iekārtu iegāde saimniecībā "Kalnagrīvas" nodarbojas ar pašaudzētu augļu maza apjoma augļu un dārzeņu (ābolu, cidoniju, rabarberu) pārstrādi. Latvijā pieaug patērētāju pieprasījums pēc augstas kvalitātes bioloģiskās lauksaimniecības produktiem, kas ir veselīgi un garšīgi, tāpēc saimniecība nākotnē plāno ražot augļu žāvējumus, sukādes un čipšus no savas izaudzētās produkcijas. Tā ir tirgus niša maziem ražotājiem, jo lieliem ražotājiem ļoti daudzu iemeslu dēļ ir grūti darboties šajā tirgū. P/s ir dažādas pārstrādes iekārtas, bet cidonijām ir nepieciešama specifiska iekārta - pneimatiskais cidoniju griezējs, kurš atdalīs cidonijas no serdes un tālāk cidonijas varēs pārstrādāt dažādos produktos (sukādēs, žāvējumos, sulās, čipšos).  
Plānoju iesaistīties lauku tūrisma apritē ar ekskursijām pa lauku labumu saimniecībām (stādi, augļi, dārzeņi, eksotisku šķirņu vistas) un ražojumu degustācijām, aktivitātēm - augļu lasīšanu. Ekskursiju laikā notiek produkcijas tirdzniecība. Pircēji redz vidi kādā produkts aug un tiek ražots. Ir izveidota reklāma 3 valodās.
 
Rezultatīvie rādītāji:
1 gab.Pneimatiskais cidoniju griezējs 
sarmite-masina-cidonijas3   sarmite-masina-cidonijas1  sarmite-mašina-cidonijas

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA