Apmācības "Es zinu un varu"

 

masas-veronikas Iesniedzējs: BDR "MĀSAS VERONIKAS"
Projekta nosaukums: Apmācības "Es zinu un varu"
Projekta Nr. 20-09-AL10-A019.2205-000007
 
Projekta summa 1000,00 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 900,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Stārķkalni, Palsmanes pag., Smiltenes novads
Projekta vadītāja: I. Zaharčuka, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
1.Rosināt vietējo iedzīvotāju, īpaši senioru un pirms pensijas vecuma, cilvēku pašiniciatīvu, motivēšanu kopīgai sadarbībai savas dzimtās vietas un dzimtas vēstures izpētei, uzlabojot zināšanas gan par ģimenes un novada vēsturi, gan veicinot identitātes stiprināšanos. gan veicinot socializāciju.
2 . Tradicionālās kultūras un amata prasmju popularizēšana, kas varētu kalpot par jaunu ideju un tradīciju veidotāju, un radītāju.
3. Apgūt jaunas zināšanas un prasmes veicot savas dzimtas pētniecību, izmantojot IT. Dzimtas koka veidošana datorprogrammā.
 
Apraksts:
Ļoti bieži nākas saskarties ar problēmu, ka senioriem, pirmspensijas vecuma cilvēkiem, dažādu iemeslu dēļ (veselības stāvokļa, materiālā) nav iespējas tikties ar citiem cilvēkiem, nav iespējas komunicēt, iesaistīties vietējās kopienas sabiedriskajā dzīvē. Līdz ar to viņi dzīvo noslēgti, atrauti no sabiedriskiem procesiem, kā rezultātā pasliktinās viņu dzīves kvalitāte, lai gan šo cilvēku bagātība ir tieši viņu dzīves pieredze, kura netiek pienācīgi izmantota.
Līdz ar to vēlamies organizēt apmācības, kuru laikā ikvienam interesentam būs iespējams iegūt jaunas zināšanas, apgūt jaunas prasmes un iemaņas, praktiski darbojoties ar sev saprotamu un skaidru tēmu - savas dzimtas pētīšanu. Tā radot interesi gan par savu dzimtas vēstures izzināšanu, gan motivējot iegūtās zināšanas izmantot pagasta un novada izzināšanā. 
Projekta rezultātā tika izveidoti vairāki dzimtas koki, tika veikta šo dzimtas koku apvienošana un papildināšana, cik iespējams, veidojot Palsmanes radniecības tīklu izmantojot dzimtas koku veidošanas programmas. 
 
Rezultatīvie rādītāji:
4 apmācības ar LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieci Gintu Pērle – Sīle.

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA