Materiālu iegāde aktīvās atpūtas takas izveidei ap Bilskas ezeru.

 

bilskas-ezermala 6Iesniedzējs: Smiltenes novada dome, Bilskas pagasta pārvalde
Projekta nosaukums: Materiālu iegāde aktīvās atpūtas takas izveidei ap Bilskas ezeru. 
Projekta Nr. 16-09-AL10-A019.2201-000001
 
Projekta summa 10871,98  EUR,
     no tās ELFLA publiskais finansējums: 9784,77 EUR
     līdzfinansējums  1087,21 EUR
 
Īstenošanas vieta: Bilskas ezers
Projekta īstenošanas laiks: 03.10.2016.- 30.11.2017.
Projekta vadītājas:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Pilnveidot brīvā laika un sporta objektu infrastruktūru. Radīt patīkamu vidi pilnvērtīgai aktīvai atpūtai. Nodrošināt ezera kā dabas vērtības saglabāšanu, izzināšanu un pilnvērtīgu izmantošanu.
 bilskas-ezermala 2  bilskas-ezermala 15
Projekta aktivitātes:
Bilskas ezers atrodas Bilskas ciema centrā. Tas ir iecienīts atpūtas objekts gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pagasta viesiem. Aktivitātes pie ezera notiek visu gadu, to ir iecienījuši gan makšķernieki, gan peldētāji, gan slidotāji. Iestājoties patīkamiem laika apstākļiem, bieži pie ezera notiek Bilskas pamatskolas dabaszinību stundas. Bilskas ciema centrā nav piemērotas vietas, kur pastaigāties jaunajām māmiņām ar mazuļiem un projekta ietvaros izbūvēto taku būs iespējams izmantot nūjotājiem, pastaigu cienītājiem, tiks pilnībā sakārtotas makšķernieku laipas. Būs iespēja sasniegta otru pludmali, nedodoties pa putekļainu lielceļu, dabas mīļotāji varēs baudīt putnu vērošanas priekus, bet ogotājiem būs iespēja bez grūtībām sasniegt ogošanas vietas. Projektu plānots realizēt 3 kārtās, šī ir 1. kārta. Rezultātā būtu radīta iespēja apiet apkārt ezeram. Šobrīd to nav iespējams izdarīt, jo ezeru ieskauj purvs. Bilskas ezers ir nozīmīga vieta Bilskas ciema iedzīvotājiem, tāpēc projekta realizēšanai ir paredzēta tikai materiālu iegāde, bet darbs būs vietējo iedzīvotāju ieguldījums pagasta infrastruktūras un ainavas uzlabošanā. Realizējot šo projektu, un iedzīvotājiem, ieguldot tajā savu darbu, ieguvums būs redzams un jūtams ilgtermiņā. 
 
 
 

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA