Apmācību programma "Bērnu emocionālā audzināšana"

bernu-emoc audz

  Iesniedzējs: biedrība “Vilkumuiža 2011”
  Projekta nosaukums: Apmācību programma "Bērnu emocionālā audzināšana"
  Projekta Nr. 18-09-AL10-A019.2205-000001
 
  Projekta summa 600,00 EUR, 
       no tās ELFLA publiskais finansējums: 540,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Pašvaldības māja, Bilska, Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 04.04.2018.- 31.08.2018.
Projekta vadītāja: Linda Karlsone  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Realizēt šādu projektu ir nepieciešams, jo šobrīd vecākiem trūkst zināšanu un izpratnes par jautājumiem, kas saistīti ar bērnu emocionālo audzināšanu. Šāda situācija veidojas tāpēc, ka gan vecāki, gan vecvecāki ir audzināti autoratīvākā stilā, neieklausoties bērnu emocionālajās vajadzībās. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iesaistīšanos vietējā cilvēku kapitāla stiprināšanas iniciatīvā, tādā veidā palielinot lauku iedzīvotāju drošumspēju - izglītot topošos un esošos vecākus, vecvecākus par bērnu emocionālo audzināšanu, tādā veidā veicinot bērna uzticēšanos, pašcieņas nostiprināšanos, mazinot trauksmes līmeni, veicinot saskarsmes iemaņu attīstību, veicinot bērna iesaistīšanos dažādās aktivitātēs, sekmējot labas attiecības ar vienaudžiem un veicinot emociju pašregulāciju.
 
Apraksts:
Projekta programma paredzēta esošajiem un topošajiem vecākiem, vecvecākiem, visiem tiem, kuri plāno bērnus un tiem, kuriem ir bērni vecumā līdz 7 gadiem. Mūsdienu straujais dzīves temps ir iemesls tam, ka vecākiem un citiem aprūpētājiem nav pietiekoši daudz laika, ko veltīt saviem bērniem un zināšanu, kā audzināt bērnu, netraumējot viņa psihi ar nepārdomātām darbībām. Viņiem trūkst zināšanu par bērnu attīstību. No bērniem tiek prasīta pieaugušam cilvēkam raksturīga uzvedība. 
Projekta realizācija palīdzētu daļai vecāku uzlabot kopīgo laika pavadīšanu, sniedzot bērnam kvalitatīvu, emocionāli pozitīvu audzināšanu. Dzīvesprieks, elastīgums un dažādas spējas palīdz bērnam (arī vēlāk pieaugušam) tikt galā ar stresu, adekvāti rīkoties sarežģītos apstākļos un justies droši. Šīs spējas ir atkarīgas ne tikai no paša bērna, bet arī no viņa emocionālās attīstības, kurā liels ieguldījums ir vecākiem un aprūpētājiem. Programma ir veidota tā, lai labāk izprastu sevi, savus bērnus un viņu uzvedību. Programma sniegs izpratni par bērnu attīstību, īpaši uzsverot emocionālo un sociālo attīstību.   Tā palīdzēs vecākiem un aprūpētājiem labāk izprast viņu bērnus un bērnu vajadzības. Bērnu emocionālās audzināšanas programmā notiks  10 nodarbības.
 
Rezultatīvie rādītāji
Apmācību programma "Bērnu emocionālā audzināšana"
bernu-emoc-audz-programma

 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas