Atvērta tipa dizaina darbnīcas izveide inovatīvu produktu

 

ZELTINI foto   Iesniedzējs: SIA BeTRITON SIA (SIA ZELTINI) 
    Projekta nosaukums: Atvērta tipa dizaina darbnīcas izveide inovatīvu produktu radīšanai un lielformāta 3D drukas pakalpojumu sniegšanai
  Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2101-000004
 
 Projekta summa 24150.00 EUR 
     no tās ELFLA publiskais finansējums: 16905.00 EUR
Īstenošanas vieta: Zeltiņi, Bilskas pag., Smiltenes nov., p.n. Bilska, LV-4706
Projekta vadītājs: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
Projekta mērķis:
Projekta mēŗkis ir radīt augstas kvalitātes atvērta tipa dizaina darbnīcu biedrības "Abulas lauku partnerība" darbības teritorijā, kas nodarbojas ar inovatīvu un unikālu produktu radīšanu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas savienojumā ar tradicionālo amatniecību. 
• Efektivizēt uzņēmuma darbību, iegādājoties lielformāta 3D printeri, kas mainīs produktu ražošanas tehnoloģiju, paātrinās produktu radīšans procesu un nodrošinās augstu precizitāti, kā arī nodrošinās ienākumus no 3D pakalpojumu sniegšanas.
• Radīt patīkamu un reprezentatīvu vidi, kur notiek darbs un ir iespējams rīkot atvērta tipa meistarklases, lekcijas, seminārus, plenērus un citus pasākumus, ar kuru palīdzību notiek zināšanu piesaiste un apmaiņa.
 
Apraksts:
Uzņēmums šobrīd strādā pie pirmā produkta – peldošas-braucošas mājas – izveides. Ar šo produktu uzņemts Valmieras biznesa inkubatorā un piesaistījis Smiltenes domes finansējumu uzņēmējdarbības projektu konkursā. Produkta korpusu plānots ražot stikla šķiedrā un tam nepieciešams izgatavot ražošanas matricas. Potenciālie ražotāji apstiprinājuši, ka 3D laivas korpuss būtu atbilstošākā darba tehnika. Ar lielformāta 3D printeri SIA ZELTINI spētu izgatavot ne tikai šī konkrētā produkta prototipu, bet arī citus. Tāpat būtu iespējams piedāvat lielformāta 3D druku kā pakalpjumu, lai panāktu iekārtas maksimālu noslodzi. 
SIA valdes loceklis Aigars Lauzis pēc 4 gadu veloceļojuma no Londonas līdz Tokijai, 2018.gadā atgriezies dzimtas mājās Bilskas pag. “Zeltiņos” un sācis dizaina darbnīcas izveidi. Ideja par peldošām-braucošām mājām radās veloceļojuma laikā kā reakcija uz pasaules pārapdzīvotību, globālām klimata problēmām, resursu izšķērdību utt..
Aigars joprojām tiek piesaistīts konkursu un lielu projektu darbiem pasaulē un bieži ceļo. Ir parakstīti nodomu protokoli par sadarbību ar dažādiem projektēšanas uzņēmumiem pasaulē par sadarbību saistībā ar dizainu, prototipēšanu un 3D druku. Iegādātais lielformāta 3D printeris radīs iespēju strādāt Latvijā.
 
Rezultatīvie rādītāji:
1 gab.Lielformāta 3D printeris "Builder Extreme 1500 PRO" 
IMG 9619      IMG 9612

 

 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas