Mēru muižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana

 

merumuiza-2Iesniedzējs: PSV Smiltenes novada pašvaldība
Projekta nosaukums: Mēru muižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2206-000001
 
Projekta summa 50000.00 EUR
no tās ELFLA publiskais finansējums: 45000.00 EUR
Īstenošanas vieta: Mēru muiža, Bilskas pagasts, Smiltenes novads
Projekta vadītāja: Linda Karslone, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   
  
 Projekta mērķis:
Atjaunot Mēru muižas verandu tās vēsturiskajā skatā, kas nodrošinās atbilstību drošības un kvalitātes standartiem. Tā kā Smiltenes novada muzeja, kas ir izvietots Mēru muižā, darbība ar katru gadu kļūst aktīvāka, veranda kalpos apmeklētāju piesaistei, izstāžu eksponātu izvietošanai, āra mācību stundu organizēšanai, pasākumu organizēšanai un citiem pasākumiem. Realizējot projektu, tiks palielināta lauku iedzīvotāju drošumspēja, kā arī vietas potenciāls un pievilcība, kas var kļūt par priekšnosacījumu jaunu integrētu tūrisma, kultūras, veselības un citu saistītu pakalpojumu un produktu piedāvājumam.
 
Apraksts: 
Kā kultūrvēsturiskā mantojuma centrs Mēru muižas apbūve ar parku veidojies 19.gs. vidū. Tā centru veido pils, stallis ar arkādi, divas kūtis un šķūnis mūra stabos, kas kopā veido stilistiski vienotu ansambli. Muižas veranda ir fiziski novecojusi, neatbilstoša kopējai ēkas koncepcijai, jo 1980-1990 gados būvniecība ir veikta, neievērojot vēsturisko arhitektūru (virspamatu daļa izbūvēta no ķieģeļu mūra). Verandas grīda un jumta daļa ir bojāta, ir apdraudēta cilvēku drošība. Tehniskās apsekošanas laikā tika konstatēts, ka mitruma un sala izraisītu spriegumu, kā arī nepietiekošas grunts nestspējas rezultātā ķieģeļu mūra konstrukcijās izveidojušās plaisas ar atvērumu 10-30mm. Notiek verandas pamatu sēšanās, kā rezultātā notiek koka konstrukciju "sasvēršanās". Situācija vērtējama kā pirms avārijas. Par Smiltenes novada domes budžeta līdzekļiem tiek veikti darbi pie verandas atjaunošanas darbu būvprojekta izstrādes. Projekta līdzekļi tiks paredzēti būvdarbiem un būvuzraudzībai. Projekta ietvaros tiks atjaunoti verandas pamati, kāpnes, sienas, grīda un jumts, respektējot muižas kompleksa vēsturisko izskatu. 
 
Rezultatīvie rādītāji:
Mēru muižas verandas atjaunošanas darbi
merumuiza-1   merumuiza3  balkons-pirms-projekta

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA