Fasēšanas iekārtu iegāde un efektivitātes celšana SIA "Amberfarm" ogu pārstrādē.

amberfarm-7Iesniedzējs: SIA Amberfarm

Projekta nosaukums: Fasēšanas iekārtu iegāde un efektivitātes celšana SIA "Amberfarm" ogu pārstrādē.
Projekta Nr. 18-09-AL10-A019.2101-000003
 
Projekta summa 3117,50 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 2182,25 EUR
līdzfinansējums 935,25 EUR
 
Īstenošanas vieta: Liepūdrupi, Variņu pagasts, Smiltenes novads
Projekta īstenošanas laiks 10.05.2018.-21.08.2018.
Projekta vadītāja: Andrejs Nika, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Trīs gadu laikā palielināt uzņēmuma nozares, kurā tiek īstenots projekts, apgrozījumu vismaz par 30 % no projekta summas, optimizējot ražošanas procesus un uzlabojot darbinieku efektivitāti un nodarbinātības veicināšanu, integrējot jaunas iekārtas produkcijas fasēšanas nolūkiem. Palielināt darbinieku skaitu konkrētajā darbības jomā vismaz līdz 2.
Apraksts:
SIA ir ģimenes uzņēmums, kurā ir 2 darbības virzieni: nelauksaimnieciskā ražošana (druka, poligrāfija: www.gravi.lv) un lauksaimnieciskā ražošana (smiltsērkšķu audzēšana un pārstrāde: www.amberfarm.lv). Apsaimnieko 2.1 ha zemes ar smiltsērkšķu stādījumiem, kuri tika iestādīti 2014. gadā. Ar tirdzniecības marku Amberfarm šobrīd tiek izplatīti lauksaimnieciskās produkcijas gala produkti – saldētas smiltsērkšķu ogas un saldētas smiltsērkšķu sulas. Uzņēmuma rīcībā ir pilns tehnikas un iekārtu apjoms, lai apstrādātu esošo un potenciālo platību - traktors, pļaujmašīnas, mēslošanas iekārtas, piekabes, frēzes, saldētavas, sulas spiedes utt. Ir veikta  saimniecības ēkas rekonstrukcija, (Smiltenes novads, Variņu pagasts Liepūdrupi) lai izvietotu ogu un sulu uzglabāšanas, pārstrādes telpas un iekārtas. 2017. gada oktobrī nomā papildus lauksaimniecības zemes 10.27 ha platībā, kuras ir sagatavotas smiltsērkšķu stādīšanai 7 ha platībā. 
Pirms projekta ogas tika safasētas, marķētas un pārdotas mazumtirdzniecībā pa 0.5 kg iepakojumā. Savukārt sulas tika izspiestas jau no svaigām ogām un tālāk safasētas, marķētas, uzglabātas un pārdotas pa 0.5l pudelītēs. Visa ražotā produkcija tika svērta,
iepakota manuāli, kas rada vairākus riskus. Lai veicinātu efektivitātes celšanu, uzņēmumam būtu nepieciešams aizstāt un ieviest vairākas iekārtas:
1. Lai optimizētu esošos procesus ar esošajiem produktiem, būtu nepieciešama automātiska svēršanas un fasēšanas iekārta.
2. Lai radītu jaunu produktu - 20 kg saldētu ogu iepakošana, būtu nepieciešami industriālie svari līdz 100- 150 kg nestspēju kā arī iekārta šo maisu iepildīšanai un aizšūšanai.
 
Rezultatīvie rādītāji:
Pakošanas un fasēšanas iekārta RKG/LDA-2500/420 1 gb
Elektriska rokas šujmašīna maisiem RK69 1 gb
Platformas svari 40x50 cm VA 1 gb
   amberfarm-8   amberfarm-6   amberfarm-9

 

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA