Tērpi VPDK "Varis"

terpi-varis-varini  Iesniedzējs: BDR Lauku iedzīvotāju sadarbības apvienība "VARIŅI"

  Projekta nosaukums: Tērpi VPDK "Varis"
  Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2204-000002
 
  Projekta summa 2720,00 EUR 
     no tās ELFLA publiskais finansējums: 2448,00 EUR līdzfinansējums 272,00 EUR
 
  Īstenošanas vieta: Oktobra iela 3A, Variņi, Smiltenes novads 
  Projekta īstenošanas laiks 06.08.2019.- 30.4.2020.
  Projekta vadītāja: Ilze Jaunpetroviča, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   
 
 Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iesaistīšanos vietējā kultūras dzīvē, tādējādi palielinot lauku iedzīvotāju drošumspēju. Projekta ietvaros mērķis ir iegādāties vidējās paaudzes deju kolektīva "Varis" vīriem "Vīru svārki (mētelis) " 10 gb un sievām "Sievu jakas" 10 gb.
 
Apraksts:
Variņu pagastā ir labi organizēta kultūras dzīve. Dažādas aktivitātes, t.sk. ģimeņu talantu dienas un sporta svētkus iedzīvotājiem organizē biedrība LISA ,,Variņi”.
Variņu tautas namā notiek dažādi pasākumi, teātra izrādes, koncerti, dzejas vakari. Labi apmeklēti ir pasākumi ar pašdarbnieku piedalīšanos, tādi kā ,,Deju kolektīvu sadancošanās”, ,,Manas paaudzes dziesma” un dažādi svētku un tradicionālie pasākumi.
Variņu pagastā dejot griboši kā arī varoši ir līnijdeju grupa ,,Spriksteles” un VPDK ,,Varis” . VPDK ,,Varis” pastāv jau 19.gadus un tā sastāvā ir desmit dejotāju pāri, kuri savu dejot gribu un prasmi apliecinājuši ar dalību Latvijas Dziesmu un Deju svētkos ,kā arī dažādos novada un pašmāju pasākumos. 2016.gada septembrī kolektīvs devās savā pirmajā ārzemju braucienā uz Itāliju, lai piedalītos starptautiskajā dziesmu un deju festivālā ,,Le spiagge d Italia 2016”. Deju kolektīva vīru tērps sastāv no krekla, vestes un biksēm, sievu tērps sastāv no krekla, vestes un brunčiem. Taču, lai iestudētu dažādas latvju dejas, ir nepieciešami attiecīgi tērpi. Mums trūkst vīru svārki (mēteļi) un sievu jakas. Tāpēc vēlamies atbalstīt dejotājus, uzšujot vīriem vīru garos svārkus, jeb mēteļus un sievām jakas.
 
Rezultatīvie rādītāji
Vīru svārki (mēteļi), sievu jakasgab.20

 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas