Dziedātprieks!

 terpi-pakalniemIesniedzējs: Biedrība Smiltenei un Latvijai

Projekta nosaukums: “DZIEDĀTPRIEKS" 
Projekta Nr. 17-09-AL10-A019.2104-000006
 
 
 
 
Projekta summa 4992,40 EUR, 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 4493,16 EUR
līdzfinansējums 499,24 EUR
 
Īstenošanas vieta: Lejas Varicēni, Smiltenes pag.,
Projekta īstenošanas laiks 28.11.2017.- 31.06.2018.
Projekta vadītāja:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir padarīt vizuāli pievilcīgākus kolektīvus ar Latvijai raksturīgiem un seniem tērpu darināšanas materiāliem, popularizēt Smiltenes novadu, celt dalībnieku pašsajūtu, tādējādi ļaujot sniegt augstvērtīgāku priekšnesumu un piesaistīt kolektīviem jaunus dalībniekus.
 
Apraksts: 
Projekta ietvaros tērpi tiks darināti Smiltenes novada jauktajam korim “Pakalni” un Smiltenes novada folkloras kopai “Rudzupuķe”. Pēdējā gada laikā abi šie kolektīvi veidojuši arī kopēju koncertprogrammu. Tālākais kopīgais koncerta brauciens bija 2016.gada rudenī Polijas pilsētā Zamošķē, kur kolektīvi bija uzaicināti viesoties, lai popularizētu Latviju, Smiltenes novadu un izveidotu lietišķus kontaktus. Smiltenes pilsētas Kultūras centra jauktais koris Pakalni ir dibināts 1995.gada 31.janvārī, tā dziedātāji ir Smiltenes novada pagastu un Smiltenes pilsētas iedzīvotāji, kuri ir lieli amatierdziedāšanas entuziasti. Vairāk nekā 20 gadu garumā korim izveidojušās savas tradīcijas, aktīvi piedalāmies Latvijas kultūras dzīves pilnveidošanā un attīstīšanā, ar labiem panākumiem esam piedalījušies dažādos Dziesmu svētkos, festivālos, koncertos un ikgadējās koru skatēs. Folkloras kopa Rudzupuķe sākotnēji pirms sešiem gadiem izveidojās Launkalnes pagastā. Laikam ritot, ir mainījies kolektīva sastāvs un arī atrašanās vieta. Jau divus gadus Folkloras kopa Rudzupuķes ir Smiltenes pilsētas kultūras centra pašdarbības kolektīvs. Šobrīd kopā darbojas deviņi pieaugušie un trīs bērni. Folkloras kopas viens no pamatmērķiem ir izzināt, pētīt un iedzīvināt latviešu tradicionālo kultūru, svinēt latviešu gadskārtas, godus un citus svētkus. Pagājušā gada laikā Folkloras kopā uzstājusies un vadījusi svētkus 27 reizes: astoņas reizes gadskārtu svētkos – Mārtiņos, Ziemassvētkos, Meteņos, Lieldienās, Jāņos; septiņas reizes godos – krustabās, mārtošanas rituālā un bedībās; novadīti pieci danču vakari – Smitenes novadā, Gaujienā, Blomē; sešas reizes esam uzstājušās gan vietēja, gan valsts, gan starptautiska mēroga koncertos, festivālos un pasākumos (Polijā Zamojszczyzna, Rīgā, Mālpilī, Smiltenē, Palsmanē). Kā arī, ar ļoti labiem rezultātiem esam startējuši Starptautiskā folkloras festivāla “BALTICA 2018” folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu skatē Kocēnos. Esam izveidojušas interneta vietni: http://folk-rudzupuke.blogspot.com/, kurā popularizēt mūsu folkloras kopu, tautas tradīcijas, kā arī paveikto.
 
Rezultatīvie rādītāji:
Linu auduma kleitas  34gb
Vidzemes krekls vīriešu 12 gb
Arheoloģiskās sietavas ( pāri) 2 gb
Arheoloģiskie ādas apavi ( pāri) 11 gb
Smiltenes ziedainā josta 34 gb 

Sadarbības partneri

Smiltenes novads

zm logo

lad-logo - labajā sānā

laukutikls

latvijas lauku forums

ES Abulas