"ZIEDI!" - tautastērpu daļas jauktajam korim Pakalni

Iesniedzējs: BDR "SMILTENEI UN LATVIJAI"
Projekta nosaukums: "ZIEDI!" - tautastērpu daļas jauktajam korim Pakalni
Projekta Nr. 19-09-AL10-A019.2204-000008
 
Projekta summa 4900,00 EUR 
no tās ELFLA publiskais finansējums: 4410,00 EUR
līdzfinansējums 490,00 EUR
 
Īstenošanas vieta: Lejas Varicēni, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads 
Projekta īstenošanas laiks 17.06.2019.- 31.12.2019.
Projekta vadītāja: Līga Krūmiņa Krīgere, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
 
 Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir 1. padarīt vizuāli pievilcīgāku un kvalitatīvāku Smiltenes novada jauktā kora Pakalni sniegumu 2. izgatavojot tērpus no Latvijai raksturīgiem dabiskiem materiāliem un rakstiem, 3. saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu, 4. izglītot, 5.identificēt un simbolizēt vēsturiskās vērtības..
 
Apraksts:
Smiltenes kultūras dzīve izsenis bijusi bagāta ar kora dziedāšanas tradīcijām. Smiltenes jauktais koris "Pakalni" ir tradīcijām bagāts, skanīgs un galvenais - pozitīvs kolektīvs, kas pulcē tos, kuriem tuva kora mūzika un dziesma. Koris dibināts 1995.gadā . Koris visus šos gadus ir intensīvi koncertējis, piedalījies visās koriem rīkotajās skatēs un Dziesmu un deju svētkos. Koris ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Polijā, Horvātijā, Lietuvā un Igaunijā. Šobrīd jauktā kora “Pakalni” sievām tautastērpa brunči un vestes ir šūtas pagājušā gadsimta 80tajos gados un ir stipri nonēsāti un kožu saēsti. Iepriekš realizētajos projektos kora sievām ir uzšūtas aubes, galvas lakati un tautiskie krekli. Lai tautastērps būtu pilnīgs, ir nepieciešamas jaunas vestes un brunči, jo ar esošajām visām dziedātājām nepietiek. Jaunās vestes un brunči būs identiskas vecajiem. Šajā gadījumā ir iespējas novalkāt tās dažas vestes un brunčus, kuras ir salīdzinoši labā stāvoklī. Tā kā koris laiku pa laikam koncertē ārzemēs, nokomplektēts tautas tērps uzskatāmi popularizēs Latviju un Vidzemi. Tautastērpam Latvijā ir bijusi un joprojām ir liela simboliska nozīme nacionālās vērtības un kultūras mantojuma saglabāšanā un kopējās sabiedriskās apziņas veidošanā. Tradicionālais tautastērps tiek valkāts gan personiskos, gan valsts svētkos, gan arī koncertos un citos pasākumos. Tērps atspoguļo ne tikai tā valkātāja sociālo statusu, bet arī izcelsmi no konkrēta Latvijas reģiona un tā tradīcijas. Tautastērps ir uzskatāms par tautas skaistuma izjūtas izpausmi, tas simbolizē vēsturiskas vērtības un gadsimtiem senas tradīcijas, tā lietojums ir ļoti būtisks..
 
Rezultatīvie rādītāji
Tautiskie brunči 35 gb
Tautiskā tērpa sieviešu vestes 35 gb

Sadarbības partneri

laukutikls

Gerbonis Smiltenes novads-02

latvijas lauku forums

lad-logo - labajā sānā

zm logo

LOGO-JOSLA