Starptautiskā projekta “Handicraft Festival – Transnational cooperation project” Nr. 18-00-A019.333-000009 aktivitātes
"Abulas lauku partnerība" kopīgi ar Balvu rajona partnerību un LAG Karhuseutu no Somijas uzsāk starptautiska projekta “Handicraft Festival–Transnational cooperation project” Nr. 18-00-A019.333-000009 īstenošanu. Projekts tiek īstenots ELFLA fonda LAP programmas 2014.-2020.g. apakšpasākumā 19.3 "Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība".
Pirmā aktivitāte projekta ietvaros notika 2018.gada 5.oktobrī Balvu Sakrālās Kultūras centrā, kur projekta atklāšana notika ar Balvu rajona partnerības noorganizēto Ziemeļlatgales puses mākslinieku amatieru izstādi „Pieskāriens mākslai” Izstādes laikā notika tikšanās ar šiem māksliniekiem.
2018.gada 21.-27.oktobris Radošā nometne Smiltenes novada Kalnaligzdā “Lielformāta gleznošana dabā”. Aktivitātes gan notika Smiltenes tehnikuma sporta zālē. Nometnē notiekošo filmēja J.Ūdra individuālais uzņēmums "Skaņa"
Smiltenes Vecajā parkā un pie Tepera ezera pirmoreiz brīvā dabā bija skatāmas desmit lielformāta gleznas. Vecais parks un Tepera ezera promenāde ir daudzu smilteniešu un tūristu iemīļota pastaigu vieta. Līdz pat 2020.gada pavasarim šīs gleznas metāla rāmjos tika skatāmas Vecajā parkā, bet šobrīd gleznas ir apskatāmas Mēru muižas bēniņos.
2018.gada 10.decembrī Abulas lauku partnerības un Balvu rajona partnerības 16 dalībnieki devās uz Somiju, lai projekta ietvaros piedalītos radošu mākslinieku – amatieru un rokdarbnieku festivālā “Joulukatufestivaali 2018”. Kopīgi ar projekta partneri - LAG Karhusetu dalībniekiem no 10. līdz 15. decembrim dalībnieki radīja, mācījās, baudīja un guva jaunas zināšanas dažādos rokdarbu un māksals veidos.
2019.gada jūnijā Mākslas plenērā Balvos piedalījās dalībnieki no Latvijas un Somijas. Programmā bija teorētiskas un praktiskas nodarbības gan klasiskajā, gan 3D gleznošanā. Darbos uzliktas lauku pļavu segas, vasaras smarža, smilgas dziesma, skaisti ziedi. Vairākiem dalībniekiem gleznošana ir vaļasprieks un sirdslieta, jo tā var atklāt savu iekšējo pasauli un radoši izpausties. Somijas dalībnieki jūsmoja par Latgales dabu. Kā tas iespējams tehnoloģiju laikmetā, kad viss modernajā pasaulē ir apdzīvots, un var ieraudzīt neapdzīvotu, neskartu zemes stūrīti. Pedagogi mēģināja daudz neiejaukties, lai mākslinieks amatieris saglabātu savu individuālo raksturu.Projekts noslēdzās 2020.gada 1.-2.septembrī Mēru muiža ar pasākumu "Mākslas dienas Mēru muižā". Tikās visi projekta dalībnieki kopīgā apmācību lekcijā un radošajās darbnīcās.